Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 13d. 15:15

Dakaro dienoraštis Nr. 6. Vėsus ir dulkėtas Arekipos bivakas

Šitas dienoraštis bus pats trumpiausias, nors Arekipoje buvome net dvi dienas (su pertrauka per vidurį). Pasirodysiu išlepęs: kai šalta ir daug dulkių, nuolat sklandančių ore, norisi susisukti į miegmaišį palapinėje ir užmigti, užuot per naktį snūduriavus lauke prie kompiuterio. Šio Peru kalnakasių miesto, apsupto užmigusių ugnikalnių, klimatas šiek tiek primena Boliviją. Nieko nuostabaus – jis išsidėstęs 2335 m aukštyje virš jūros lygio.

Daugiau Dakaro naujienų ir apžvalgų rasite čia

Kalnakasių miestą Arekipą, į kurį galima patekti vaizdingu, tačiau ir gana ekstremaliu kalnų keliu, Dakaro ralio organizatoriai pasirinko ir kaip tarpinį bivaką pakeliui į Takną bei Mokegvą, o vėliau dar ir kaip poilsio dienos vietą. Kodėl?

Na, miestas labai gražus, banguoja baroku. Tačiau juk dauguma Dakaro dalyvių per poilsio dieną laižosi žaizdas, o ne asmenukes mieste daro. Tiesą sakant, mums Antano Juknevičiaus automobilio gedimai ir jo desperatiškas noras toliau važiuoti Dakare gerokai užgožė Arekipos grožį.

Miestas gražus. O bivakas, įsikūręs šalia kalnų esančioje karinėje bazėje? Šaltas ir dulkėtas. Nes virš bazės nuolat skraidantys sraigtasparniai pakelia nuo žemės viską, kas tik įmanoma. Dulkių daugybė. Vienintelis daykas, kurio nebuvo kituose bivakuose - naktimis po teritoriją, aplink dalyvių palapines, lankstantys zuikiai.

Kai į Arekipos bivaką atvykome pirmą naktį, termometras rodė apie 10 laipsnių šilumos. Įvertinus, kad atvažiavome iš didžiulio dykumos karščio, nuo kurio raitosi oda, toks pokytis patiko ne visiems.

Todėl, užsisegęs palapinės duris ir įslindęs į miegmaišį, pusę mums likusio miego (t.y. pusantros valandos) pradrebėjau kaip zuikis nuo šalčio ir drėgmės. Vėliau sužinojau, kad lygiai taip pat jautėsi mano kolegos. Netgi daug patyręs Saulius Jurgelėnas. Bet jis juk išsekęs po maratoninių lenktynių. Norėdami sušilti, kvėpavome į miegmaišius, kol užmigome.

Kodėl organizatoriai net tris naktis vertė čia miegoti, nežinau. Nes karinėje bazėje trūksta ir dušų bei tualetų. Žodžiu, tikras Dakaras, su pabėgimu iš komforto zonos pas kiškius ir kariškius. Pasižiūrėkite, kaip tai atrodė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas