Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 16d. 13:33

Priešpaskutinis etapas įveiktas: finiše – abu Lietuvos motociklininkai

Nasseras Al-Attiyah ir Arūnas Gelažninkas
Komandos nuotr. / 9GR startas

Peru prasidėjo devintas, jau priešpaskutinis šių metų Dakaro maratono etapas. Motociklų įskaitoje tebesivaržo ir abu lietuviai – bendroje įskaitoje lenktyniaujantis Arūnas Gelažninkas ir „Original by Motul“ klasėje startavęs Balys Bardauskas. Šiame tekste gyvai atnaujinsime informaciją apie tai, kaip motociklininkams sekasi įveikti 313 km ilgio greičio ruožą.

Daugiau Dakaro 2019 naujienų galite rasti paspaudę čia.

Rūšiavimas:
Naujausi Viršuje
Naujausi Apačioje
21:58

Po devynių greičio ruožų savo lyderystę išsaugojo Toby Price`as, tačiau jo persvara prieš antroje vietoje esantį Pablo Quintanillą yra labai trapi – vos 1 min. Tai reiškia, kad finaliniame etape pamatysime bekompromisę kovą. Šiuo metu trečioje vietoje žengia ir šešiomis su puse minutės atsilieka praėjusių metų Dakaro ralio nugalėtojas, austras Matthias Walkneris.

Arūnas Gelažninkas po 9 etapų klasifikuojamas 26-oje vietoje, o Balys Bardauskas – 70-oje pozicijoje. „Original by Motul“ įskaitoje Balys Bardauskas šį greičio ruožą baigė 13-as. Tokią pačią vietą jis užima ir po devynių etapų.

Dakar.com/9GR TOP10 motociklų įskaitoje
Dakar.com/9GR TOP10 motociklų įskaitoje
Dakar.com/TOP10 motociklų įskaitoje po 9GR
Dakar.com/TOP10 motociklų įskaitoje po 9GR

 

20:50

Iš Dakaro lenktynių traukiasi dar vienas motociklų klasės favoritas, turėjęs šansų kovoti dėl šių metų nugalėtojo vardo. Iki finišo likus kelioms dešimtims kilometrų dėl motociklo variklio gedimo ginklus sudėjo prancūzas Adrienas Van Beverenas.

 

19:25

WP5 pasiekė Balys Bardauskas. Jo rezultatas kol kas – 67-oji vieta.

17:48

WP4 tašką užfiksavo ir Balys Bardauskas. Jo laikas čia klasifikuojamas 67-oje vietoje.

17:47

Devintame greičio ruože nugalėtoju tapo prancūzas Michaelis Metge. Jis dviem minutėmis aplenkė Danielį Nosiglią Jagerį iš Bolivijos. Trečias – Pablo Quintanilla.

 

17:25

WP5 punkte Arūnas Gelažninkas užfiksuotas 31-oje pozicijoje. Nuo lyderio jis atsilieka 44 minutes.

17:01

WP3 pasiekė Balys Bardauskas. Jam pavyko aplenkti dar kelis varžovus. Dabar lietuvis – 60-oje vietoje.

16:28

WP5 taške lyderių rikiuotė tokia: Kevinas Benavidesas iš Argentinos, prancūzas Adrienas van Beverenas ir australas Toby Price`as. Visus juos skiria vos 11 sek. Dar viena sekunde lėtesnis Čilės atstovas Pablo Quintanilla.

 

16:26

Arūnas Gelažninkas pasiekė WP4 tašką. Jis čia 32-as.

15:51

Klasės lyderiai nusprendė, kad pakaks sekti iš paskos vedliui ir atsuko rankenas smarkiau. WP4 į priekį išsiveržė Samas Sunderlandas, kuris vos sekunde greitesnis buvo už Adrieną Van Bevereną. Dar 11 sekundžių atsilieka Kevinas Benavidesas, o 13 sek. deficitą turi Toby Price`as. Niekur nedingęs ir Pablo Quintanilla. Jis atslieka mažiau nei puse minutės.

15:49

WP3 pasiekęs Arūnas Gelažninkas parodė 33-ią laiką. Jis dabar nuo lyderio atsilieka beveik 27-ias minutes.

15:10

Trečiame WP lyderių rikiuotė kiek pakito, tačiau vedlio vaidmuo vis dar priklauso Danieliui Nosiglia Jageriui iš Bolivijos. Už jo važiuoja Adrienas Van Beverenas ir Samas Sunderlandas. Lyderiai mažina atstumus nuo priekyje važiuojančio motociklininko, tačiau kol kas atakuoti nesiruošia. Važiavimas priekyje gali brangiai kainuoti pasirinkus neteisingą kryptį.

 

15:07

Antrame WP pasirodė ir Arūnas Gelažninkas. Čia jo pozicija – 30-oji.

15:06

Balys Bardauskas pasiekė pirmąjį WP. Jo laikas čia – 65-as.

14:46

Pirmieji dalyviai pasiekė WP2. Panašu, kad riziką pasiklysti ir pralošti daug laiko suprasdami klasės lyderiai pasirinko konservatyvią strategiją. Šios klasės favoritai važiuoja antrame penketuke, nesistengia veržtis į priekį, todėl pirmasis trejetukas – tie patys trys sportininkai, lyderiavę ir WP1 taške.

 

14:30

WP1 pasiekė Arūnas Gelažninkas. Čia jo laikas 32-as. Nuo lyderio lietuvis atsiliko beveik 10 min.

 

14:16

WP1 greičiausiai pasiekė Bolivijos sportininkas Danielis Nosiglia Jageris. Antras kol kas italas Maurizio Gerini. Trečias – Oriol Mena iš Ispanijos.

Tikėtina, kad šis trejetukas laikysis neilgai, nes savo tempo dar nepademonstravo motociklų įskaitos lyderiai.

 

14:11

Devintasis etapas problemomis prasidėjo portugalui, „Original by Motul“ įskaitos dalyviui Migueliui Caetano. Prieš startą jo motociklo variklis apsipylė alyva. Sportininkas startavo motociklą stumdamas rankomis ir iškart ėmėsi remonto. Šis sportininkas „Original by Motul“ įskaitoje buvo klasifikuojamas 14-oje vietoje – dviem pozicijomis aukščiau už Balį Bardauską. 

14:00

Startavo ir Balys Bardauskas

Žilvino Pekarsko / 15min nuotr./GR9 startas
Žilvino Pekarsko / 15min nuotr./GR9 startas

 

13:32

Šiame greičio ruože organizatoriai numatė grupinį startą. Vienu metu į priekį šaus dešimt į eilę surikiuotų motociklininkų – tarsi „drago“ varžybose.

Greičio ruože jau startavo ir Arūnas Gelažninkas, o Balys Bardauskas pasirodys penkiomis grupėmis vėliau.

 

Paskutinis atnaujinimas: 2019-01-16 13:32

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas