Dabar populiaru
Publikuota: 2021 vasario 3d. 12:09

Edvinas Juškauskas prisipažįsta Dakaro metu tikrinęs Benedikto Vanago ribas

E.Juškauskas džiaugiasi savo lenktynininko karjerą pradėjęs profesionalioje automobilių sporto komandoje: „Tiek technikai profesionalai, tiek iš Filipes turime ko pasimokyt, ir aš turiu. Tikrai džiaugiuosi, kad patekau nuo pat pradžių į profesionalų komandą. Netgi praėjus bivaką, matai, kaip apskritai viskas atrodo, kaip pasitempus komanda, smagu būti tokioje komandoje.“

Sportininkas neslepia, kad jo mentorius yra Benediktas Vanagas, tačiau ne visada pavyksta klausyti mokytojo.

„Tik dabar supratau, ką jis turėjo omenyje, sakydamas tam tikrus momentus, kad nelėkčiau ar pan. Tas kerta iš tikrųjų ir per rezultatą, ir per piniginę. Kai sakė „Nelėk dulkėse“, tai aš keliose vietose neklausiau. Po to gailėjausi, nes turėjom reikalų dėl to.“

Kaip rašoma pranešime, kartais „paspausti“ arba kaip tik pristabdyti paskatindavo ir E.Juškausko šturmanas A.Paliukėnas, kuris, nors dažniausiai ir neturėdavo pastabų tempui, bet, matant sudėtingą ruožą, kolegą įspėdavo papildomai.

„Stengiuosi tempo nestabdyti, bet kartais tiesiog pasitikrinu, ar mato akmenis“ , – teigia A.Paliukėnas.

Įsiklausyti į visus B.Vanago patarimus trukdė ne tik patirties stoka, bet ir karštas E.Juškausko būdas. Nors lenktynininkas stengėsi elgtis pagal planą, vis dėlto, sportininko teigimu, mokytis galima tik iš savo klaidų.

„Aš viską suprantu, ką sako Benediktas, bet man labai sunku būnant savo būdo priimti tą informaciją. Tu ją priimi ir supranti, kad teisingai, žmogus gero nori, bet aš vis tiek patikrinu tą ribą. Man patinka vaikščiot ant tos ribos gyvenime“ , – šypsosi lenktynininkas ir pripažįsta, jog tik B.Vanago patarimų dėka, ekipažas pasiekė finišą, o jeigu būtų klausę visko, gal net būtų pasiekę geresnį rezultatą, sutaupę nervų ir sumažinę išlaidas.

Pats „Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“ komandos vadovas ir pilotas B.Vanagas neslepia žvelgdamas į E.Juškauską matąs save.

„Buvo labai įdomu dirbti su Edvinu, nes iš vienos pusės aš ten mačiau save prieš daugelį metų, aš esu ten buvęs. Mačiau įvairius scenarijus ir jie pildėsi. Kitas dalykas – kiekvienas žmogus turi eiti per savo klaidas, nes tiesiog pasakymas, kaip bus, neveikia. Tai turi būti asmeninis grėblys, kuris duoda į kaktą.“

Tačiau turbūt labiausiai sirgalių akyse „Heston Airlines team Pitlane“ pasižymėjo ne tik sparčiu tempu ir geru rezultatu pirmajame finišuotame Dakare, bet liaudiškai vadinamais „zbytkais“, kuriuos teko patirti visiems aplinkiniams, o į linksmybių sūkurį būdavo įtraukiamas ir B.Vanagas, mėgstantis tvarką bei rimtį.

„Mes po truputį smulkiais juokeliais tikrinome jo ribą. Vis tikrinom ribą ir stebėdavom, ar ją peržengėm, nes mes sugebam daug. Dar ne viską atskleidėm, ką mokam!“ – juokiasi E.Juškauskas.

„Mėgstam paįvairint savo gyvenimą smagiom emocijom. Nes ir iš to susideda gyvenimas. Iš tam tikrų juokų, nuotykių. Nes turi ką prisiminti“ – nestokoja geros nuotaikos lenktynininkas.

Pilnus pokalbius su E.Juškausku ir A.Paliukėnu rasite B.Vanago „Youtube“ paskyroje, „Dakar Wrap-u“ interviu serijoje:

VIDEO: Second DAKAR | Dakar Wrap-up | Edvinas Juškauskas & Aisvydas Paliukėnas | Dakar 2021
VIDEO: Driving experience & mentoring | Dakar Wrap-up | Edvinas Juškauskas | Dakar 2021
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Gazas