Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 04 20, 17:58

Europą nustebinęs Tautvydas Urba šių metų autokroso čempionate startuos nauju bagiu

Praėjusiais metais Lietuvos ir visos Europos autokroso bendruomenę gerokai nustebinęs tauragiškis Tautvydas Urba šiais metais į trasas ketina grįžti su nauja jėga. Po pergalėmis ir prizinėmis vietomis pažymėto praėjusio sezono sportininkas šiemet ketina siekti dar aukštesnių tikslų. Būtent dėl šios priežasties lenktynininko garaže atsidūrė naujas bagis.
Tautvydo Urbos garaže
Tautvydo Urbos garaže / Komandos nuotr.
Temos: 1 Autokrosas

Tautvydas Urba pasakoja, kad naujasis jo projektas šiuo metu jau yra testavimo stadijoje. Iki pirmojo Europos autokroso čempionato etape Vokietijoje liko nei daug, nei mažai – maždaug dvi savaitės, todėl per jas sportininkas tikisi spėti susipažinti su naujuoju savo bagiu.

Kaip tvirtina Tautvydas Urba, naujoji technika tik iš pažiūros gali atrodyti panaši į buvusią. Prie senojo bagio pripratusiam lenktynininkui skirtumai yra akivaizdūs, tad per likusį laiką jam teks spėti naująjį „žvėrį“ prisijaukinti.

Komandos nuotr./Tautvydo Urbos garaže
Komandos nuotr./Tautvydo Urbos garaže

„Stebuklų jokių nėra, tačiau važiuoklė jau kita, transmisija irgi kita. Yra tokių pasikeitimų, prie kurių man pačiam reikia priprasti. Su senuoju bagiu važiavau ketverius metus, todėl ir bagis mane žinojo, ir aš jį žinojau. O dabar susigyventi reikės iš naujo“, – kalbėjo sportininkas.

Tautvydas Urba atskleidė, kad šis bagis taip pat bus varomas dviem „britvų“ varikliais. Tikslaus bagio galingumo sportininkas įvardyti negalėjo, tačiau patikino, kad juo bus varžomasi „Buggy 1600“ klasėje.

„Į bagį sumontuoti du „Suzuki“ varikliai po 750 kubinių centimetrų. Sename mano bagyje su transmisija buvo šiek tiek kitaip, o čia jau yra reduktoriai, kardanai. Sudėtingiau viskas, o ar tai geriau, ar blogiau, bus matyti.

Į bagį sumontuoti du „Suzuki“ varikliai po 750 kubinių centimetrų.

Mano senasis bagis jau yra parduotas. Atsirado klientas, norintis jį pirkti, o aš pagalvojau, kad jau atėjo laikas su juo atsisveikinti. Taip ir įvyko pardavimas.

Naujasis bagis pirktas iš čekų. Jis važiavęs Europos čempionate. Šiaip tikrai rimtesnis bagis negu buvo mano, gal tik sugedus bus daugiau išlaidų remontui. Pas mane viskas buvo padaryta paprasčiau“, – atskleidė sportininkas.

Komandos nuotr./Tautvydo Urbos garaže
Komandos nuotr./Tautvydo Urbos garaže

Kaip teigia sportininkas, veikiausiai, kad pirmoji artimesnė pažintis su naujuoju bagiu įvyks jau varžybose Vokietijoje, mat iki tol jokių kitų varžybų nebus, kuriose būtų galima pasimatuoti su lygiaverčiais varžovais. Po pirmųjų sezono lenktynių Vokietijoje Tautvydas Urba dalyvaus antrame etape Latvijoje, o jau birželio 8-10 dienomis naująjį tauragiškio bagį bus galima išvysti ir Lietuvoje.

Tą savaitgalį Vilkyčiuose bus surengtas trečiasis Europos autokroso čempionato etapas. Sportininkas viliasi, kad iki etapo Lietuvoje jis jau bus maksimaliai susipažinęs su naująja technika ir savo šalies žiūrovams galės padovanoti ne tik gražių vaizdų trasoje, bet ir žengti ant podiumo.

„Reikia pavažiuoti keletą varžybų, kad susigyvenčiau su bagiu. Vakar buvau išvažiavęs pasivažinėti tai supratau, kad dar reikia kilometrų, kad priprasčiau ir būtų rezultatas. Važiuoti planuojame visus dešimt sezono etapų, o kaip čia bus – pamatysime. Šiame sporte labai daug prognozuoti negali, nes per vieną sekundę čia viskas gali pasikeisti“, – kalbėjo Tautvydas Urba.

Komandos nuotr./Tautvydo Urbos garaže
Komandos nuotr./Tautvydo Urbos garaže

Europos autokroso čempionato kalendoriuje etapas Lietuvoje numatytas birželio 8-10 dienomis. Varžybas organizuojantis automobilių sporto klubas „Vilkyčiai“ praneša, kad prekyboje jau pasirodė bilietai į šias, aukščiausio lygio varžybas. Šiose varžybose pasirodys patys greičiausi sportininkai iš visos Europos, kurie lenktyniaus ne tik bagiais, bet ir kėbuliniais automobiliais.

Gausiam būriui užsienio sportininkų pirštinę mesti taip pat pasiryžę ir lietuviai Arvydas Galinis, Algimantas Glikas, Tomas Zavarskis, Saulius Žunda ir kiti. Be to, šiemet taip pat bus organizuojama ir Nacionalinė klasė, kurios nugalėtojui atiteks ne tik garbė, taurė ir rėmėjų dovanos, bet ir piniginis prizas.

Varžybų Vilkyčiuose metu žiūrovų lauks dvi dienas truksianti greičio ir adrenalino kupina fiesta, patogi infrastruktūra, stebėjimui skirtos tribūnos, vaikų laisvalaikiui bus pastatyti atrakcionai, veiks lauko kavinės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas