Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 25d. 07:08

F1 čempionas Fernando Alonso: dalyvausiu Dakaro ralyje, nes įvykdžiau komandos „užduočių sąrašą“

Didžiausia Dakaro ralio 2020 naujiena, be abejo, yra ta, kad jis iš Pietų Amerikos persikėlė į Saudo Arabiją. Tačiau ne ką mažiau intriguojanti – „Formulės 1“ čempiono Fernando Alonso iššūkis. Ispanas, padedamas savo tautiečio Marco Coma (motociklininko, Dakaro dalyvio ir buvusio vadovo), dalyvaus šiame bekelės maratone – „Toyota Gazoo Racing“ komandos sudėtyje.

„Toyota Gazoo Racing“ Dakaro komandos pristatymas vyko Katalonijoje, Salou, kur šiuo metu vyksta pasaulio ralio čempionato etapas. „Toyota“ trokšta dabar laimėti WRC čempionų titulą, o sausį pakartoti Nassero Al-Attiyah pasiekimą Dakaro ralyje (Peru jis buvo greičiausias) – vėl nugalėti savo pagrindinius konkurentus MINI.

Tiesa, Fernando Alonso į komandą atėjo (bent jau kol kas) daugiau norėdamas išmokti iš kitų komandos narių, nei pats laimėti pirmąją vietą.

„Sutikite, ne taip paprasta per pusmetį išmokti to, perimti tą patirtį, kurią kiti komandos nariai kaupė daugiau nei dešimtį metų“, – sakė Fernando Alonso. Jis pridūrė, kad kiti „Toyota Gazoo Racing“ komandos nariai – Nasseras Al-Attiyah, Ginielis de Villiersas (neseniai laimėjęs Maroko ralį), Bernhardas Ten Brinke – labai padėjo nugalėti bekelės iššūkius ir perprasti kopas.

Keleriems metams nuo „Formulės 1“ atsitraukęs Fernando Alonso sakė turėjęs du pasiūlymus: išbandyti „Toyota Yaris WRC“ arba bekelės maratonams skirtą „Toyota Hilux“. Vis dėlto nusprendė, kad Dakaras jam bus lengvesnis iššūkis, nei WRC trasos, kuriose būtinas itin tikslus vairavimas.

15min paklaustas, o kada apsisprendė, kurį iššūkį rinksis ir kada patvirtino, kad tikrai dalyvaus Dakare (nes buvo minėjęs, kad tai nutiks po Maroko ralio, kuriame patyrė avariją), Fernando Alonso nusišypsojo. Be abejo, apsispręsti reikėjo anksčiau, dar prieš Maroko ralį. Nes komanda turėjo pradėti ruošti automobilį, tai užtrunka.

F.Alonso užduočių sąrašas

F.Alonso juokavo, kad komanda jam, kaip naujokui, paruošė specialų užduočių sąrašą – ką padaryti, kad dar iki Maroko ralio pasirengtų Dakaro išbandymams.

Pavyzdžiui, dar rugpjūčio mėnesį kolegos liepė Fernando užklimpti kopose ir po to išsikapstyti iš smėlynų savo jėgomis. Tačiau Namibijoje, kur vyko pasirengimo treniruotės, ispanui užklimpti nepavyko. Todėl jie su Marcu Coma specialiai įvažiavo į gilią duobę.

Pietų Afrikos smėlynuose F.Alonso apsivertė (to nebuvo užduočių sąraše) iš sudaužė priekinį stiklą. Todėl mokėsi važiuoti dulkėse, užsidėjęs motokroso akinius. Tai buvo puiki proga pasimokyti važiuoti iš paskos kitiems automobiliams, kai per dulkes beveik nieko nesimato.

Visa „Toyota Gazoo Racing“ komanda – Dakaro 2019 čempionė -atrodys taip: Nasseras Al-Attiyah su šturmanu Mathieu Baumeliu, Ginielis de Villiersas su šturmanu Alex Haro, Bernhardas Ten Brinke su šturmanu Tomu Colsoulu, Fernando Alonso su šturmanu Marcu Coma.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:25
01:10:33
01:21

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas