„Formulės-1“ etape Barselonoje - „Brawn“ triumfas

Antrą kartą šiais metais „Formulės-1“ pirmenybėse pirmoji ir antroji lenktynių vietos atiteko čempionato debiutantei „Brawn“ komandai. Kaip ir pirmajame, taip ir penktajame 2009 metų „Formulės-1“ sezono etape, sekmadienį vykusiame Barselonoje (Ispanija), triumfavo Jensonas Buttonas, o jam už nugaros finišavo Rubensas Barrichello.
2009 metų „Formulės-1“ sezone J.Buttonas pelnė jau ketvirtą pergalę iš penkių galimų. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ketvirtą pergalę iš penkių galimų šiemet iškovojęs J.Buttonas, lenktynes Barselonoje pradėjęs iš pirmosios vietos, dar labiau sutvirtino savo pozicijas kovoje dėl čempiono titulo. 29 metų brito persvara prieš artimiausią persekiotoją pilotų rikiuotėje komandos draugą brazilą R.Barrichello po sekmadienio etapo siekia jau 14 taškų.

„Brawn“ pilotams kompaniją ant nugalėtojų pakylos sekmadienį palaikė „Red Bull“ atstovas australas Markas Webberis, finišo juostą kirtęs trečias.

Ilgai ketvirtas važiavęs, tačiau komandos įsakymu degalus per paskutinius varžybų ratus taupyti turėjęs brazilas Felipe Massa iš „Ferrari“ liko tik šeštas: į priekį praleido atitinkamai vokietį Sebastianą Vettelį („Red Bull“) ir ispaną Fernando Alonso („Renault“).

Septintą vietą iškovojo vokietis Nickas Heidfeldas („BMW Sauber“), o paskutinį tašką, skiriamą už 8-ą vietą, pelnė kitas vokietis „Williams“ pilotas Nico Rosbergas.

Praėjusių metų „Formulės-1“ čempionas Lewisas Hamiltonas („McLaren“) finišo juostą kirto iš karto už taškų ribos – devintas, tačiau lenktynėse nugalėjusiam J.Buttonui nusileido visu ratu.

Dvi pirmąsias vietas nuskynusi „Brawn“ ekipa dar labiau sustiprino ir savo pozicijas kovoje dėl Konstruktorių taurės. Antrąją ekipą – „Red Bull“ – šiemet „Formulėje-1“ debiutuojanti „Brawn“ lenkia 29,5 taško.

Šeštas 2009 metų „Formulės-1“ čempionato etapas vyks po dviejų savaičių, gegužės 24-ąją, Monake.