Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 28d. 09:59

Giedrius Notkus: „Pagrindinis ginklas lenktyniaujat rūke buvo gera stenograma“

„Halls Winter Rally 2017“ 4 greičio ruožas
„Halls Winter Rally 2017“ 4 greičio ruožas

Pirmoji „Halls Winter Rally“ diena baigėsi. Šeši naktiniai greičio ruožai, tvyrantis rūkas ir vienas po kito iš rikiuotės krentantys dalyviai. Tačiau šįkart apie tai, kokia situacija klostosi rikiuotės viršuje.

Pirmąją ralio dieną atkakliausia kova virė tarp Dominyko Butvilo ir Martyno Samsono. Šių pilotų niekur toli nepaleido ir Giedrius Notkus bei Janis Vorobjovs.

Po praėjusių metų sezono finišo, kuomet J.Vorobjovs paskutiniame greičio ruože iš G.Notkaus atėmė čempiono vardą, kova tarp šių dalyvių ne ką mažiau įdomi nei D.Butvilo su M.Samsonu.

Aliaus Koroliovo nuotr./ „Halls Winter Rally 2017“ 1 greičio ruožas
Aliaus Koroliovo nuotr./ „Halls Winter Rally 2017“ 1 greičio ruožas

Šiuo metu trečioje vietoje klasifikuojamas Giedrius Notkus teigė, kad aukštą poziciją lėmė didelė koncentracija ir bereikalingos rizikos atsisakymas. Tiesa, rizikuoti kartais visgi teko vien dėl to, kad kitaip važiuoti nebuvo įmanoma – matomumą ribojo rūkas.

Galbūt pozicija galėjo būti ir geresnė, bet trečiojo greičio ruožo viduryje pralėkėme vieną posūkį.

„Neiškritome iš pagrindinės kovos, todėl pirmos dienos rezultatą galiu vertinti tik teigiamai. Galbūt pozicija galėjo būti ir geresnė, bet trečiojo greičio ruožo viduryje pralėkėme vieną posūkį. Tačiau viskas baigėsi laimingai. Užteko pasinaudoti atbuline pavara. Skaičiuoju, kad ten praradome 10 sekundžių.

Rūkas buvo labai tirštas, matomumas vietomis – vos 20 metrų. Tik dėl geros stenogramos mums pavyko pasiekti tokį aukštą rezultatą. Esant tokioms sąlygoms klaidų galėjo padaryti bet kas. Manau, kad patirties trūkimas ar stenogramos netikslumai iššaukė tas avarijas, nes matomumas tikrai buvo lygus nuliui.

Šeštadienį bandysime išsilaikyti trejetuke, nes žiemos ralyje jau senokai nebuvome pasiekę net finišo, todėl jis mums yra labai svarbus. Žinoma, be kovos nepasiduosime“, – po pirmos dienos kalbėjo panevėžietis Giedrius Notkus.

Aliaus Koroliovo nuotr./ „Halls Winter Rally 2017“ 1 greičio ruožas
Aliaus Koroliovo nuotr./ „Halls Winter Rally 2017“ 1 greičio ruožas

Giedrius Notkus šiuo metu klasifikuojamas trečioje bendrosios įskaitos vietoje.

Jis nuo lyderiaujančio D.Butvilo atsilieka 17,1 sek., o nuo antroje vietoje esančio M.Samsono – kiek mažiau nei 10 sek.

Tačiau G.Notkaus iš akių nepaleidžia J.Vorobjovs, kuris nuo lietuvio atsilikęs vos 6,3 sek. Ši ketveriukė – kiek pabėgusi nuo kitų oponentų. Penktoje vietoje esantis čekas J.Orsak nuo J.Vorobjovo atsilieka 1 min. 9 sek.

Šeštadienį ekipažų laukia šeši greičio ruožai. Visi jie vyks šviesiu paros metu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas