Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 07 25, 10:05

Į Vilkyčius iš užsienio atvyksiantys ralio kroso dalyviai savo gausa lietuvius lenkia dešimteriopai

Jau artėjantį savaitgalį, liepos 27-28 dienomis Vilkyčiuose įvyks didžiausios šiemet Lietuvoje rengiamos ralio kroso lenktynės. Lietuvos, Lenkijos čempionatų ir Baltijos šalių taurės varžybos į Vilkyčius suburs daugiau nei šimtą dalyvių. Žiūrovai galės išvysti ne tik pačius greičiausius kaimyninių šalių ralio kroso meistrus, bet ir įspūdingą jų techniką.
Ralio krosas Vilkyčiuose
Ralio krosas Vilkyčiuose / Organizatorių nuotr.
Temos: 1 Ralis krosas

Šiuo metu dalyvių sąraše puikuojasi 100 dalyvių pavardės. Daugiausiai dalyvių į Lietuvą siunčia Lenkija. Kai kurios klasės čia itin gausios. Varžybų organizatorius ir ASK „Vilkyčiai“ vadovas Kazimieras Gudžiūnas pastebi, kad svečiai iš kitų šalių vietinius Lietuvius skaičiumi lenkia dešimteriopai.

Anot Kazimiero Gudžiūno, lietuviai neturėtų delsti, mat vietų dalyvių parke sparčiai mažėja, o praleisti progą pasimatuoti savo jėgas su šios sporto šakos meistrais iš užsienio būtų tiesiog neprotinga.

Žiūrovai per savaitgalį išvys gausybę įvairių klasių važiavimų. Jau šeštadienį, nuo 10.45 val. žiūrovų laukia pirmoji kvalifikacija. Antroji kvalifikacija bus surengta nuo 13.30 val. 15.45 val. presides trečioji kvalifikacijos dalis.

Varžybų programa
Varžybų programa

Didžioji intriga trasoje žiūrovų lauks sekmadienį. Tądien dalyviai dar turės paskutinę, ketvirtąją kvalifikaciją, kuri prasidės 9.20 val. Po jos, 11 val. bus surengtas dalyvių paradas ir oficiali renginio atidarymo ceremonija. Iškart po to vienas po kito įvyks Lietuvos, Lenkijos čempionatų bei Baltijos šalių taurės pusfinaliai ir finalai. Oficiali varžybų prizininkų apdovanojimo ceremonija įvyks 18.30 val.

Autosporto gerbėjams šis renginys turėtų būti vienas iš prioritetinių metuose, mat tokio rango varžybų Lietuvoje daugiau nevyksta. Dalyvių skaičius žada kvapą gniaužiančius momentus. „Super 1600“ klasėje savo jėgas išmėgins 18 dalyvių. Jų gretose – keturi lietuviai, kurie dėl vietos trasoje kovos su latviais, lenkais, estais ir net vienu svečiu iš Suomijos. Lietuvos spalvas čia gins Eimantas Pavilonis, Rokas Jakubauskas, Eligijus Abartis ir Kęstutis Skiezgilas.

Kalvis Zalaiskalns nuotr./Ralio krosas Vilkyčiuose
Kalvis Zalaiskalns nuotr./Ralio krosas Vilkyčiuose

„Super Cars“ klasėje išvysime du lietuvius – Paulių Pleskovą ir Arvydą Galinį. Jiems teks savo pranašumą įrodyti prieš dar mažiausiai septynis varžovus, atvyksiančius iš Latvijos, Lenkijos ir Estijos.

„Super Cars Light“ klasė bus grynai lenkiška. Čia startuosiantis dalyvių dešimtukas lenktyniaus „Subaru Impreza“, „Mitsubishi Lancer EVO“ ir „Škoda Fabia“ automobiliais.

Kalvis Zalaiskalns nuotr./Ralio krosas Vilkyčiuose
Kalvis Zalaiskalns nuotr./Ralio krosas Vilkyčiuose

„Touring Cars“ įskaitoje pamatysime lietuvišką tėvo ir sūnaus – Mindaugo ir Luko Sidabrų duetą. Taip pat čia startuos ir Gediminas Jakulis, Rytis Rutkauskas bei Andrius Kubilius. Lietuviams teks atlaikyti dar penkiolikos latvių, lenkų ir estų konkurenciją, tad čia aštrūs epizodai – garantuoti.

„Junior 1000“ klasėje, kurioje vieno litro variklius turinčiais automobiliais varžysis paaugliai, šiuo metu užsiregistravę trys dalyviai – Valdas Mikužis, Skaistė Prašukaitė ir Rytis Gurklys. Tiesa, registracija čia nėra baigta, tad organizatoriai laukia ir kitų dalyvių paraiškų.

„Crosscar Xtreme“ įskaitoje savo jėgas išmėgins Estijos atstovai. Jų kol kas čia registruota taip pat trys, tačiau sąrašas irgi dar nėra galutinis.

Organizatorių nuotr./Ralis krosas
Organizatorių nuotr./Ralis krosas

Dar trys klasės – „SN+2000“, „RWD Cup“ bei „SC Cup“ bus grynai lenkiškos. Čia iš viso startuos net 44 dalyviai. Gausiausia bus „Fiat Seicento“ klasė. Joje visi dalyviai varžysis identiškais automobiliais, todėl 24 pavardės žada puikią kovą trasoje net ir važiuojant ne pačiais didžiausiais ir galingiausiais automobiliais.

Varžybų organizatorius Kazimieras Gudžiūnas primena, kad bilietus į renginį žiūrovai galės nusipirkti prie įvažiavimo į trasą, o išankstiniais bilietais galima pasirūpinti „Bilietai.lt“ platformoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas