Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 11d. 16:58

Po beveik 15 val. A.Juknevičiaus ekipažas kirto finišą: „Poilsio diena jau seniai taip nesidžiaugiau“

Antanas Juknevičius 15min iš Dakaro
Asmeninio archyvo nuotr. / Antanas Juknevičius

Jei manėte, kad pirmoji maratoninė diena buvo sunki, tai antrąją net patys dalyviai vadina sunkiausia ir ilgiausia šio Dakaro diena. Būtent tokia ji ir buvo. Lenktynininkai neslėpė, kad buvo labai sunku, o Antanui Juknevičiui ji tapo daugiau nei išbandymu. Lenktynininkas vos startavęs, dėl kaistančio automobilio variklio, buvo priverstas stoti itin dažnai, o papildomi gedimai trasoje, privertė sulaukti ir nakties. Iš viso komanda trasoje praleido beveik 15 valandų.

Daugiau naujienų apie Dakarą rasite čia.

Rūšiavimas:
Naujausi Viršuje
Naujausi Apačioje

A.Juknevičius: visi miegantys kopose sakė nevažiuoti

11:13

Po finišo A.Juknevičius papasakojo apie sunkumus trasoje.

Visi į mus žiūrėjo kaip į savižudžius – tie visi, kuriuos sutikom miegančius kopose stabdė mus ir prašė nebevažiuoti, o mes jiems atsakom – aqua, aqua (vanduo – red. past.), – juoką keliančias istorijas pasakojo A.Juknevičius. – Visi važiuojantys gale pasirūpinę didžiuliais LED žibintais, o mes jau du-tris metus naktimis nevažiavę su vienu žibintuvėliu ant Dariaus galvos, kuris dar likus 3 km pats pasidavė.“

Lietuvis atskleidė, kad technikų komanda iškart kibs į darbus – jie jau pasiekė susitarimą su „KAMAZ Master“ komanda, kuri laisvą dieną taip pat atlikinės variklio remontą, todėl šlifuoti variklio galvas komandos veš kartu. Poilsio diena „CRAFT bearings“ komandos mechanikams toli gražu neprimins savaitgalio.

 

Antanas Juknevičius finišavo

10:04 Atnaujinta: 10:49

Po kankinančios ir varginančios kelionės Antano Juknevičiaus ekipažas pasiekė finišą.

„Apie 7 val. Lietuvos laiku pasiekėm finišą po beveik 15 val. trasoj. Paskutinis kopų masyvas buvo savižudiškas, bet negalvojom apie jokias alternatyvas. Susikooperavom su „Kamaz Master“ komanda ir vešime su jais šlifuoti variklio galvas. Poilsio diena jau seniai taip nesidžiaugiau“, – po finišo feisbuke skelbė A.Juknevičius.

05:46

Antanas Juknevičius vis dar nepasiekė šeštojo kelio punkto iš devynių. Peru prasidėjo naktis ir nežinia, ar dieną kilusi smėlio audra ir susidaręs rūkas jau nurimo, todėl „CRAFT bearings“ komandai belieka palinkėti sėkmės ir ištvermės.

02:23

Antanas Juknevičius pasiekė penktąjį kelio punktą. Čia komanda – 66-oje vietoje.

01:20

Finišą pasiekė ir Benediktas Vanagas.

„Preliminariai – kažkeliolikti. Finišavome kaip ežiukai rūke. Greičio ruožas, kuris kamavo mus dulkėmis, pabaigoje kamavo ir rūku per kurį nesimatė kur važiuoti ir greičiausiai dėl to, panaikino dalį greičio ruožo, bet mes jį vistiek įveikėme“, – rašė komanda.

„Tai diena,  kurią prisiminnsiu ilgai. Tačiau mes finiše, o tai reiškia Dakaro vidurį ir poilsio dieną. Jos tikrai laukėme“, – sakė B.Vanagas.

Sportininkas taip pat juokavo,  kad jei yra pasaulyje blogis, tai yra fešfešas, mat šios smėlio dulkės ypač apsunkino važiavimą, blogino matomumą ir smėlyje skandino automobilį.

 

00:59

Finišą pasiekė Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas!

Dėl prasidėjusios smėlio audros, greičio ruožas buvo nutrauktas, tačiau „Agrorodeo“ komandos pilotai tuo paslapčia džiaugėsi. Mat šiame greičio ruože prakiuro paskutinė sveika padanga, todėl teko montuoti kitą ratą, kuris buvo sulankstytas ir vos laikosi.

„Nebeturime nė vieno atsarginio rato, o vienas laikosi ant garbės žodžio, tai važiuojam ir meldžiamės. Ačiū Dievui nutraukė tą greičio ruožą, na negerai čia taip džiaugtis, bet jau galbūt būtų tekę ir nakvot“, – po finišo kalbėjo S.Jurgelėnas.

„Pagaliau finiše! Dar viena ilga diena! Ir toliau nuotykiaujam – baigėm greičio ruožą neturėdami nei vieno sveiko atsarginio rato. Dykumoje pakliuvom į smėlio audrą – matomumas visiškas nulis! Visą dieną važiavome dulkėse... Neapsakomai džiugu užbaigti dieną ir atiduoti Kamanę reabilitacijai į mechanikų rankas“, – dalinosi komanda.

Visgi pilotai džiaugėsi kopomis: „jos buvo geros“, – sakė jie.

 

00:43

„CRAFT bearings“ komandos atstovai pranešė, kad A.Juknevičiui ir D.Vaičiuliui pavyko sutaisyti bolidą ir jie jau juda pirmyn.

00:23

Vaidotas Žala pasiekė aštuntąjį kelio punktą. Čia komanda – 23-oje vietoje.

00:20

Organizatoriai pranešė, jog dėl kylančios smėlio audros, dėl saugumo, ties trečiuoju tašku, kuriame budi organizatorių atstovai, sustabdyti automobiliai, motobagiai ir sunkvežimiai. Anot jo, susidaręs dulkių rūkas yra per daug pavojingas, todėl ir finišas bus skelbiamas ne po 452 km, o po 425 km.

23:50

Devintąjį kelio punktą pasiekė B.Vanagas ir S.Rozwadowskis. Laukiame komandos finiše! Preliminariais duomenimis, komanda – 14-oje vietoje.

23:41

Šio greičio ruožo nugalėtojas – Sebastienas Loebas.

23:27

Benediktas Vanagas lenktynes tęsia toliau – pasiekė aštuntąjį kelio punktą.

23:14

Visgi finišą pasiekė ir katarietis Nasseras Al-Attiyah, tačiau šalia jo rezultatų taip pat nematyti aštuntojo ir devintojo kelio punktų. Tikriausiai, bus kalta organizatorių įranga. N.Al-Attiyah nuo S.Loebo atsiliko 10 min. 22 sek.

23:05

Sebastienas Loebas jau finiše. Ypač aršiai nusiteikęs prancūzas, kol kas – šios dienos lyderis. Visgi rezultatų lentelėje nėra pažymėta, kad pilotas „paėmė“ aštuntą ir devintą kelio punktus, tad neaišku, ar tai tik įrangos klaida, ar pilotui bus skirtos baudos minutės.

23:02

Panašu, kad Dakaro trasose siaučia smėlio audra.

22:57

A.Juknevičius pranešė, kad atsirado daugiau techninių gedimų – aukštos temperatūros neatlaikė žarnelė. Nors to nesimato rezultatų lentelėje, komandos atstovai teigia, kad ekipažas sustojo likus 10 kilometrų iki tarpinio finišo, tačiau gedimus bando pašalinti.

22:48

Nors du lietuvių ekipažai jau tarpiniame finiše, A.Juknevičius vis dar kovoja su Peru smėliu. „CRAFT bearings“ komandos atstovai pranešė, kad važiuoti Antanui ir Dariui sekasi kiek geriau – buvo daugiau tiesiųjų, tad variklis kaito tačiau. A.Juknevičius komandai perdavė, kad daugiausiai problemų kyla kopose.

22:20

Vaidotas Žala pabaigė pirmąjį šio greičio ruožo etapą. Dabar – neutralizacijos zona, o po to atgal į trasą. Preliminariai, komanda – 22-oje vietoje.

22:13

Pirmieji automobiliai pervažiavo neutralizacijos zoną ir toliau tęsia varžybas. Iki finišo liko 136 kilometrai.

22:07

Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas užfiksuoti šeštajame kelio punkte. Iki neutralizacijos zonos komandai taip pat jau liko nebedaug. Preliminariai „Agrorodeo“ ekipažas – 22-oje vietoje.

21:47

Benediktas Vanagas pasiekė tarpinį finišą. Neutralizacija tęsis 66 kilometrus, o tada komanda toliau tęs varžybas. Preliminariais duomenimis, B.Vanagas ir S.Rozwadowskis – 14-oje vietoje.

„Šiandien labai daug fešfešo, o dar labaiu situaciją apsunkina sunkvežimiai. Turime dar vieną atsarginį ratą, tačiau tikimės, kad jo neprireiks“, - kalbėjo B.Vanagas.

21:29

Benediktas Vanagas pasiekė šeštąjį kelio punktą. „General Financing team Pitlane“ šiuo metu – 14-oje vietoje.

21:21

A.Juknevičius užfiksuotas ketvirtame kelio punkte. Komanda – 51-oje vietoje.

20:57

Penktąjį kelio punktą pasiekė „Agrorodeo“ ekipažas. Komanda – 26-oje vietoje.

Komandos nuotr./Vaidotas Žala
Komandos nuotr./Vaidotas Žala

 

20:41

Antanas Juknevičius juda pirmyn! Komanda pasiekė trečiąjį kelio punktą ir preliminariai yra 51-oje vietoje.

20:27

Benediktas Vanagas jau užfiksuotas ir penktajame kelio punkte. Čia komanda užima 17-ąją vietą, kuri dar gali keistis.

20:26

Po 200 kilometrų su nesklandumais susidūrė Carlosas Sainzas. Pirmuose keturiuose kelio punktuose itin gerą tempą diktavęs ispanas, penktąjį kelio tašką pasiekė gerokai atsilikęs nuo lyderio. S.Loebą ir C.Sainzą skiria 33 min. 38 sek.

20:21

Dakaro gerbėjai visame pasaulyje dalinasi įspūdingu, pavojingu, tačiau laimingai pasibaigusiu Benedikto Vanago šuoliu trečiajame greičio ruože. Kol laukiame Beno penktajame kelio punkte, pasižiūrėkite.

DAUGIAU SKAITYKITE: Pamatykite: įamžintas Benedikto Vanago šuolis Dakare

20:13

Vaidotas Žala „paėmė“ ketvirtąjį kelio punktą. Čia komanda – 30-oje vietoje.

20:12

Po penkių kelio punktų į lyderio poziciją išsiveržė Sebastienas Loebas. Ketvirtadienį nemažai techninių problemų turėjęs prancūzas, penktame greičio ruože, rodos, nusiteikęs itin kovingai. Spėjama, kad atsarginius ratus prancūzas pasiskolino iš kitų komandos narių.

19:50

Antrąjį kelio punktą pasiekė ir „CRAFT bearings“ komanda. Dėl kaistančio variklio A.Juknevičiaus ekipažas juda itin lėtai ir preliminariais duomenimis yra 54-oje vietoje.

19:49

Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas – trečiame kelio punkte. Komanda nuo lyderio atsilieka 39 min. 49 sek. ir yra 29 vietoje.

19:39

B.Vanagas užfiksuotas ketvirtajame kelio punkte. Komanda – 17-oje vietoje.

19:16

B.Vanagas ir S.Rozwadowskis pasiekė trečiąjį kelio punktą. Čia komanda – 13-oje vietoje.

19:11

„CRAFT bearings“ komandos atstovai pranešė, jog situacija itin prasta. A.Juknevičius ir D.Vaičiulis priversti stoti dažniau nei planavo – vidutiniškai kas 5 kilometrus pilotai į aušinimo sistemą pila vandenį.

Antano Juknevičiaus „Facebook“ nuotr./Gražiausi kadrai iš pirmų Dakaro ralio etapų
Antano Juknevičiaus „Facebook“ nuotr./Gražiausi kadrai iš pirmų Dakaro ralio etapų

 

19:03

Vaidotas Žala pasiekė antrąjį kelio punktą. Kol kas komanda – 29-oje vietoje.

18:54

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis pasiekė pirmąjį kelio punktą. Preliminariai, komanda – 53-oje pozicijoje.

18:36

Benediktas Vanagas pasiekė antrąjį kelio punktą. Čia jis 13-oje vietoje.

18:24

Rodosi, organizatorių įranga „atsigavo“. Vaidotas Žala pasiekė pirmąjį kelio punktą. Regis, komanda turėjo problemų, nes iki šio taško užtruko 51 min. 28 sek. ir preliminariais duomenimis, nukrito į 37-ąją vietą. Nuo lyderio komanda atsilieka 23 min. 44 sek.

18:23

Po 100 kilometrų lyderio pozicijoje – Carlosas Sainzas, iškart už jo, 12 sek. atsilieka Sebastienas Loebas. Nedideliu skirtumu ant kulnų lipa ir Stephane Peterhanselis.

Nasseras Al-Attiyah važiuoja ketvirtas ir nuo lyderio atsilieka 47 sek., Nani Roma nuo katariečio atsilieka 11 sek.

18:00

Benediktas Vanagas pasiekė pirmąjį kelio punktą. Komanda iki jo užtruko 34 min. 16 sek., preliminariai, jie – 15-oje vietoje.

17:50

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis kirto starto liniją. Po ketvirtojo greičio ruožo pilotai baiminosi, mat penktasis greičio ruožas yra ilgiausias šiame Dakare, o komandos bolido variklis vis dar kaista.

Peru dirbantis 15min žurnalistas informavo, jog A.Juknevičius vakar važiuodamas iki bivako nestodamas galėjo važiuoti po 50 kilometrų, tačiau penktadienis Peru išties karštas, todėl stoti, gali tekti gerokai dažniau.

17:41

Prieš startą „CRAFT bearings“ komandos navigatorius papasakojo, kas komandos laukia penktame greičio ruože.

„Antroji maratono diena. Su neutralizacija daugiau nei 500 kovinių kilometrų. Galima tikėtis kažko panašaus į vakarykštę dieną. Daug upių vagų, kur bus mix‘as fesh fesh‘o ir labai akmenuotų ruožų, kelios vietos grubaus trial‘o (reiks lipti akmenimis į stačias vietas). To „cemento“ turėtų būt mažiau nei vakar, bet jis ne ką mielesnis. Apie 30 km gana aukštų kopų ar labiau smėliu užpustytų akmenų viduryje GR. Gale dienos važiuosime atgal ta pačia vieta, kur važiavom vakar naktį. Reikia išgyventi šiandieną“, – rašė komanda.

17:27

Starto liniją kirto ir „Agrorodeo“ komandos duetas – Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas.

17:20

Į penktąjį greičio ruožą įvažiavo Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowskis.

17:07

Nors po ketvirtojo greičio ruožo Sebastieno Loebo bolidas atrodė gan stipriai apgadintas ir kaip pranešė vietoje dirbantis 15min žurnalistas Žilvinas Pekarskas, pilotas neturėjo nė vieno sveiko rato, antroje maratono dienoje S.Loebas startavo tvarkingu bolidu.

Žilvino Pekarsko nuotr./Ketvirtoji diena Dakare
Žilvino Pekarsko nuotr./Ketvirtoji diena Dakare

 

Paskutinis atnaujinimas: 2019-01-11 17:07

Penktajame greičio ruože – dar viena naujovė. Sustoję į vieną eilę, tuo pat metu grupėmis startuos ir motociklininkai, ir automobiliai, ir sunkvežimiai. O tai tikrai apsunkins važiavimo sąlygas.

Tiesa, dalyviai penktadienio lenktynes turėjo pradėti kiek anksčiau – apie 15 val., tačiau dėl kilusio stipraus rūko starto laikai buvo pavėlinti dviem valandomis.

Po ketvirtojo greičio ruožo Benediktas Vanagas ir Vaidotas Žala bendroje rezultatų įskaitoje yra tarp 20-ties greičiausių šio Dakaro dalyvių, o A.Juknevičiaus nesėkmių maratonas ne vieną gerbėją verčia nerimauti.

Po avarijos antrajame greičio ruože, „CRAFT bearings“ komanda vis neišsprendžia techninių gedimų. Nors ir buvo pakeista variklio galvos tarpinė, variklis vis vien kaista, tačiau, kaip sakė, pats A.Juknevičius: „mechanikai tarpinę pakeitė tik vienai galvai, o šis variklis jas turi dvi“. Bendroje įskaitoje A.Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio duetas yra 50-oje vietoje.

Šiame greičio ruože itin automobilį ir jo ratus turi saugoti ir Vaidotas Žala, mat komandai liko tik vienas atsarginis ratas su sveika padanga.

Lietuvių starto laikai penktajame greičio ruože

  • Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowskis – 17:20 val.
  • Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas – 17:27 val.
  • Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis – 17:50 val.
Komentarai: 8

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:17
00:44
00:10

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas