Įspūdingiausi WRC „Rally Estonia“ vaizdai – fotografo A.Rakausko nuotraukose

Praėjusį savaitgalį Estijoje vykusiame WRC etape nugalėjo „Toyota“ komandos lenktynininkas Kalle Rovanpera. Jis tapo jauniausiu nugalėtoju pasaulio ralio čempionate (WRC). Prieš tai šis rekordas priklausė dabartiniam komandos vadovui Jari-Matti Latvalai.
WRC Rally Estonia akimirkos
WRC Rally Estonia akimirkos / Alfonso Rakausko nuotr.

20 metų K.Rovanpera taip pat tapo pirmuoju lenktynininku, kurio tėvas praeityje taip pat buvo nugalėjęs WRC čempionate. Harri Rovanpera 2001 metais triumfavo Švedijos ralyje su „Peugeot“ automobiliu.

Jaunasis suomis K.Rovanpera Estijos WRC aplenkė du „Hyundai“ komandos sportininkus – Craigą Breeną ir Thierry Neuville‘į. Persvara tarp K.Rovanperos ir C.Breeno – 59,9 sek. Tai – didžiausias skirtumas tarp pirmos ir antros vietų šių metų sezone.

„Toyota“ komanda per septynis įvykusius etapus jau iškovojo šeštąją pergalę. Čempionate pirmauja šios komandos pilotas Sebastienas Ogier, šį kartą finišavęs ketvirtas.

Nepasisekė estui Ottui Tanakui, penktadienį jis prakirto ratą ir Otepėje finišavo ant ratlankio.

Lietuvių Vlado Jurkevičiaus ir Aisvydo Paliukėno pasirodymas WRC3

Šiame ralyje startavo ir Lietuvos ekipažas – Vladas Jurkevičius su Aisvydu Paliukėnu su mėlynąja „Škoda R5“. Jie pelnė savo pirmuosius taškus WRC3 įskaitoje.

„P6 WRC3 ir P19 bendroje ralio įskaitose. Apibendrinant – buvo visko. Stenograma susirašyta puikiai, rodėme tikrai gerus laikus, o ten kur buvome lėtesni – žinome kur tą laiką prarasdavome. Tik laiko, treniruočių ir pasitikėjimo klausimas, kada laiko nešvaistysime, ten kur nereikia.

Kitoje barikadų pusėje – klaidos, prakirsti ratai, pasivažinėjimai už trasos ribų ir nuovargis. Bet tai yra kaina, kurią mokame už tobulėjimą, o jis Pasaulio ralio čempionate yra turbūt pats greičiausias ir intensyviausias. Realiai per tris dienas įveikėme tris Lietuvos ralio čempionato etapus, o įvertinus kelių sudėtingumą ir režimą – galimai ir visą sezoną“, – rašė Vladas Jurkevičius savo FB paskyroje.