Italijos F-1 lenktynių treniruotėse karaliauja vokiečiai

​Italijoje penktadienį prasidėjo 13-asis šių metų „Formulės-1“ etapas. Pirmoje treniruotėje Monzos trasoje greičiausias buvo Lewisas Hamiltonas, visa galva pranokęs savo varžovus. Antrose niekas neprilygo kitam vokiškos „Mercedes GP“ komandos lenktynininkui Nico Rosbergui.
Nico Rosbergas
Nico Rosbergas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Britas su „Mercedes“ bolidu užfiksavo 1:26.187 vieno rato įveikimo laiką ir daugiau nei 0.6 sek. aplenkė antroje vietoje likusį Jensoną Buttoną iš „McLaren“.

Trečioje vietoje liko čempionato lyderis Nico Rosbergas, atstovaujantis „Mercedes“ ekipai.
Ketvirtąją vietą užėmė Fernando Alonso su „Ferrari“, penktąją – Kevinas Magnussenas iš „McLaren“ komandos.

Nugalėtojo vardą ginantis Sebastianas Vettelis („Red Bull“) pasiekė šeštąjį rezultatą, už savęs palikęs Kimi Rakkoneną („Ferrari“) ir Sergio Perezą („Force India“).

AFP/„Scanpix“ nuotr./Kimi Raikkonenas

Devintas treniruotėje buvo jaunasis Daniilas Kvyatas („Toro Rosso“), o dešimtuką užbaigė Nico Hulkenbergas („Force India“).

Trasoje pasirodė ir keletas pilotų-bandytojų: Danielis Juncadella („Force India“), Charlesas Picas („Lotus“) bei Roberto Merhi („Caterham“).

Lenktynininkai iš pradžių įveikė savo greituosius ratus, o vėliau visą dėmesį skyrė ilgos distancijos važiavimui.

„Scanpix“/„LaPresse“ nuotr./Giedo Van der Garde

Antrosiose Italijos „Grand Prix“ lenktynių penktadienio treniruotėse greičiausias buvo „Mercedes“ komandos lenktynininkas Nico Rosbergas. Vokietis Monzos trasos ratą įveikė per 1 min. 26,225 sek.

Tuo tarpu N. Rosbergo ekipos draugas Lewisas Hamiltonas buvo priverstas praleisti didžiąją dalį laiko „Mercedes“ boksuose dėl bolido elektronikos ir variklio gedimų. Vis dėlto britas sugebėjo pakilti iki antros vietos.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Nico Rosbergas

Trečią ir ketvirtą vietas užėmė „Ferrari“ komandos lenktynininkai Kimi Raikkonenas bei Fernando Alonso, kurie treniruotės nugalėtojui atitinkamai nusileido 0,106 ir 0,34. Penktoje vietoje treniruotę baigė „Williams“ pilotas Valtteri Bottas.

Šeštąją vietą užėmė Jensonas Buttonas iš „McLaren“, o septintoje vietoje keturis kart pasaulio čempionas Sebastianas Vettelis „Red Bull“. Šių lenktynininkų rato įveikimo laikai buvo identiški, o atsilikimas nuo N. Rosbergo siekė 0,537 sek.

Aštuntoji pozicija atiteko antrajam „McLaren“ pilotui Kevinui Magnussenui. Devintas treniruotėje liko Felipe Massa iš „Williams“. Dešimtuką užbaigė Danielis Ricciardo („Red Bull“), kuris ir vėl turėjo problemų su bolidu. Vis dėlto australas nuo N. Rosbergo atsiliko mažiau nei viena sekunde.

Tuo tarpu „Lotus“ komandos lenktynininkai turėjo daug problemų derindami bolidus. Tiek Pastoras Maldonado tiek Romainas Grosjeanas dažnai klydo ir skundėsi bolidų valdymu. Jie atitinkamai užėmė tik 18-tą ir 20-tą vietas.