2015 09 27 /10:59

Japonijos GP dominavo „Mercedes“ ir Lewisas Hamiltonas

Japonijos GP „Mercedes“ ir vėl pademonstravo didžiulį pranašumą prieš konkurentus. Lewisas Hamiltonas iškovojo eilinę pergalę, o Nico Rosbergas vėl finišavo antras.
Lewisas Hamiltonas
Lewisas Hamiltonas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Puikiai startavęs L.Hamiltonas aplenkė komandos draugą pirmajame posūkyje ir vėliau neužleido lyderio pozicijos. Britas iškovojo jau 41 pergalę savo karjeroje ir susilygino su legendiniu Ayrtonu Senna.

Tuo tarpu N.Rosbergas, po starto suklydęs antrame posūkyje, nusirito į ketvirtąją vietą ir turėjo kovoti su Valtteriu Bottu ir Sebastianu Vetteliu. Vokiečiui „Williams“ pilotą pavyko aplenkti po pirmojo sustojimo, kuomet paskutiniuose „S“ posūkiuose drąsiu manevru pakilo į trečią vietą. Tuo tarpu savo tautietį iš „Ferrari“ aplenkė ankstyvesnio sustojimo techninio aptarnavimo juostoje. Vis dėlto, savo komandos draugo prisivyti nesugebėjo.

Ketvirtoje vietoje finišavo antrasis „Ferrari“ lenktynininkas Kimi Raikkonenas, kuris taip pat pasinaudojo ankstesniu antru sustojimu techninio aptarnavimo zonoje ir aplenkė V.Bottą.

Šeštą vietą užėmė „Force India“ pilotas Nico Hulkenbergas, kuris lenktynių metu pakilo net septyniomis pozicijomis. Kartu su tryliktoje vietoje finišavusiu Danijilu Kviatu iš „Red Bull“ buvo daugiausia pozicijų iškovoję lenktynininkai.

Septintą ir aštuntą vietas pasidalino finansinių problemų kamuojamos „Lotus“ ekipos atstovai Romainas Grosjeanas ir Pastoras Maldonado, o už jų liko jaunieji „Toro Rosso“ lenktynininkai Maxas Verstappenas bei Carlosas Sainzas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Felipe Massa ir Danielis Ricciardo starte patyrė avariją

Po starto bolidų ratais susikabino „Red Bull“ pilotas Danielis Ricciardo ir „Williams“ atstovas Felipe Massa, dėl ko abiejų lenktynės buvo sugadintos ir lenktynininkai finišavo tik 15-oje ir 17-oje vietose.

Greičiausi ratai

Greičiausią ratą Japonijos GP įveikė nugalėtojas L.Hamiltonas. „Mercedes“ pilotas vieną trasos ratą apvažiavo per 1 min. ir 36.145 sek., o vidutinis greitis buvo 217.434 km/val.

Brito įveiktas ratas buvo daugiau nei viena sekunde greitesnis už komandos draugo N.Rosbergo (1:37.147) bei beveik dviem sekundėm greitesnis nei trečioje vietoje finišavusio S.Vettelio (1:37.906) užfiksuotas laikas.

Geriausias laikas buvo užfiksuotas 33-ajame lenktynių rate, kuomet po antrojo sustojimo boksuose L.Hamiltonas stengėsi neleisti priartėti N.Rosbergui.

Trasos rekordas priklauso Kimi Raikkonenui, kuris 2005 metais su „McLaren“ bolidu ratą apvažiavo per 1 min. ir 31,540 sek.