Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 4d. 14:56

Jaunasis ralistas Ginas Petraitis: „Laiku pasibeldėme į teisingo garažo duris“

Antra „Winter rally“ diena
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Antra „Winter rally“ diena

Lietuvos automobilių ralio sprinto čempionate šį sezoną trasoje bus galima išvysti raudoną BMW „kompaktą“. Juo lenktyniaus kelmiškiai – šeimyninis Gino ir Džeraldo Petraičių duetas. Tėvo ir sūnaus tandemo pasirodymą jau buvo galima stebėti pirmame šių metų ralio sprinto etape – „Winter Rally“ varžybose. Ekipažas planuoja startuoti visuose sezono etapuose.

Ginui Petraičiui šiuo metu 19 metų. Kelmiškis pasakoja, kad jo ryšys su automobilių sportu atsirado dar vaikystėje, kai tėtis Džeraldas jį nusivežė stebėti ralio varžybų. Žvyrkeliais skriejantys automobiliai septynmetį berniuką tuomet taip sužavėjo, kad nuo tada jis su tėčiu važiuodavo į visas varžybas.

Praėjus dar septyneriems metams Ginui tėtis nupirko pirmąjį automobilį – BMW „kompaktą“, su kuriuo būdamas maždaug 15 metų vaikinas pradėjo dalyvauti slalomo ir mini ralio varžybose. Kiek vėliau jaunuolis pradėjo koncentruotis į ralį.

Nerijaus Jankausko/NJFOTO nuotr./Ginas Petraitis
Nerijaus Jankausko/NJFOTO nuotr./Ginas Petraitis

„Ralį pasirinkau todėl, nes jis suteikia daug adrenalino ir teigiamų emocijų, taip pat reikalauja tikslumo, susikaupimo bei koncentracijos. Mane traukia ir tai, kad ralyje nėra jokių pašalinių kliūčių – esi tik tu, šturmanas ir automobilis. Lieka pagrindinis tikslas – parodyti kuo geresnį rezultatą“, – sakė Ginas Petraitis.

Jaunuolis tvirtina, kad galiniais ratais varomas automobilis jam itin patiko, todėl ateityje neplanuoja savo BMW keisti į kitą modelį.

„Važiuojant šis automobilis suteikia labai daug malonumo, jo valdomumas ir tai, kaip efektingai su juo galima įveikti posūkius, mane žavi, tad niekada negalvojau ir dabar nemanau, jog artimiausiu metu svarstysiu apie persėdimą į kitos markės automobilį“, – pasakojo jaunasis lenktynininkas.

Nerijaus Jankausko/NJFOTO nuotr./Ginas Petraitis
Nerijaus Jankausko/NJFOTO nuotr./Ginas Petraitis

Ralio trasose Ginui Petraičiui stenogramą skaito jo tėtis Džeraldas. Abu kelmiškiai ekipaže važiuoja jau beveik penkerius metus. Ginas pasakoja, kad įgūdžius tobulina ne jis vienas kaip vairuotojas.

Šturmano poziciją užimantis jo tėtis taip pat gilinasi į stenogramos subtilybes, daug laiko skiria treniruotėms. Be to, komandai talkina ir garsus lenktynininkas bei šturmanas Mindaugas Varža, su kuriuo Petraičių ekipažas susipažino išties neeilinėmis aplinkybėmis.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Antra „Winter rally“ diena
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Antra „Winter rally“ diena

„Pamenu, kai atvykome pas automobilių detalių pardavėjus, šalia jų pamatėme garažą su sportiniais automobiliais. Smalsumo vedami užėjome vidun, ten pirmą kartą ir sutikome Mindaugą. Pasiteiravome kas šiame garaže vyksta, o Mindaugas mielai sutiko papasakoti. Kaip tik neseniai buvome įsigiję automobilį BMW „Compact“, Mindaugas pasiūlė jam atlikti keletą patobulinimų.

Susitarėme ir atvairavome jį į dirbtuves ir taip iki pat dabar jo komanda padeda taisyti, tobulinti ir aptarnauti šį BMW. Dabar, kai pradėjome dalyvauti ralyje, Mindaugas stipriai prisideda savo patarimais, taip pat prisijungėme prie neseniai Mindaugo įkurto klubo „MV sportas“, taigi be Mindaugo Varžos ir jo komandos neįsivaizduojame dalyvavimo ralyje“, – sakė Ginas Petraitis.

Komandos nuotr./Komandos BMW
Komandos nuotr./Komandos BMW

Praėjusiais metais komanda sudalyvavo dviejuose ralio čempionato etapuose – „Rally Žemaitija“ ir „Rally Classic Druskininkai“. Abu sykius duetas startavo nulinio ekipažo teisėmis. Šiemet duetas nusprendė startuoti pilnateisių dalyvių vaidmenyje ir pasirodė „Winter Rally“ varžybose.

„Šių metų „Winter Rally“ varžybose buvo visko – greičio ruožai buvo labai techniški, pareikalavo tikslumo, kuriam nesant gali labai greitai atsidurti pusnyse (ko mums ir nepavyko išvengti), praradome labai daug laiko. Nepaisant to, trasos buvo smagios, o pats ralis suteikė naudingos patirties. Varžybose įveikėme 6-is greičio ruožus, gaila, bet neteko važiuoti naktį, kadangi važiavome tik ralio sprinto įskaitoje, kurioje trasų skaičius yra kiek mažesnis nei įprastai, todėl visas veiksmas vyko dieną“, – sakė Ginas Petraitis.

Nerijaus Jankausko/NJFOTO nuotr./Ginas Petraitis
Nerijaus Jankausko/NJFOTO nuotr./Ginas Petraitis

Petraičių dueto planas šiems metams – startuoti visuose Lietuvos automobilių ralio sprinto čempionato etapuose. Ekipažas tvirtina sieksiantis ne tik pasisemti kuo daugiau patirties, bet ir pakovoti dėl aukštų pozicijų dviejų varomųjų ratų įskaitoje.

Komandos nuotr./Ginas Petraitis
Komandos nuotr./Ginas Petraitis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

14:48
01:05
00:43

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas