Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 30d. 15:56

Kas yra žinoma apie Michaelio Schumacherio sveikatą?

Michaelis Schumacheris 2008-ųjų rugsėjį
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Michaelis Schumacheris 2008-ųjų rugsėjį

Buvęs „Ferrari“ komandos vadovas Jenas Todtas, duodamas interviu „Monte Carlo“ radijo stočiai, prasitarė, kad Michaelio Schumacherio sveikata pagerėjo. Legendinis lenktynininkas netgi stebėjo per TV „Formulės 1“ lenktynes.

J.Todtas yra vienas artimiausių Schumacherių šeimos žmonių.

„Aš atsargiai renkuosi žodžius, bet tai yra tiesa. Mes kartu su Michaeliu stebėjome F-1 lenktynes jo namuose Šveicarijoje. Jis nepasiduoda, kova tęsiasi.“

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Italija švenčia „Ferrari“ 70-ąjį gimtadienį: Jean Alesi, Sebastian Vettel, Jean Todt, F1 vadovas Chase Carey ir „Ferrari“ komandos vdovas Maurizio Arrivanene .
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Italija švenčia „Ferrari“ 70-ąjį gimtadienį: Jean Alesi, Sebastian Vettel, Jean Todt, F1 vadovas Chase Carey ir „Ferrari“ komandos vdovas Maurizio Arrivanene .

J.Todtas pridūrė, kad jam liūdna matyti „draugą, kuriam dar sunku bendrauti“.

„Jo šeima yra sutelkusi visas jėgas, palaikydama Michaelį. Tačiau mūsų bendravimas (dėl traumos padarinių – red. past.), be abejo, negali būti toks, koks anksčiau“, – pripažino buvęs lenktynininko komandos vadovas leidiniui „Daily Mail“.

Šiuo metu FIA prezidento pareigas einantis J.Todtas galvos traumą 2013-aisiais patyrusio M.Schumacherio šeimą lanko nuolatos. Michaelis, kuriam sausio 3 d. sukako 50 metų, patyrė sunkią galvos traumą slidinėdamas Meribelės kurorte Prancūzijos Alpėse 2013 m. gruodį. Nuo smūgio į uolą neapsaugojo ir šalmas.

Gydytojų teigimu, Michaeliui pasisekė, kad išgyveno, nes galvos sumušimai buvo daugybiniai. Po nelaimės tinstant legendinio lenktynininko smegenims medikai jam buvo sukėlę dirbtinę komą, kad atslūgtų tinimas.

Komą medikai nusprendė nutraukti tik po 4 mėnesių. Šis procesas baigtas tik 2014 m. birželį.

Po to Michaelis pervežtas į reabilitacijos kliniką. O 2014 m. rugsėjį grįžo į namus Šveicarijoje.

Nuo to laiko apie Michaelio Schumacherio sveikatos būklę kalbama labai mažai. Lenktynininko advokatas Felixas Dammas 2016 m. teisme prasitarė, kad legenda „negali vaikščioti“. Nes Vokietijos laikraštis buvo parašęs kitaip.

Gerbdamas šeimos valią, mažai apie Michaelį kalbėjo ir J.Todtas:

„Tai labai asmeniška. Tačiau galiu patvirtinti, kad M.Schumacheriu yra labai gerai pasirūpinta. Jis gyvena name tarp Ženevos ir Lozanos. Manau, jam atsigauti labai padeda teigiama šeimos atmosfera, mintys.“

AFP/„Scanpix“ nuotr./Mickas Schumacheris
AFP/„Scanpix“ nuotr./Mickas Schumacheris

Michaelio Schumacherio sūnus Mickas (praėjusį savaitgalį Vokietijos GP vairavęs seną tėčio F-1 automobilį), lenktyniaujantis „Formulėje 2“, yra prasitaręs:

„Vienintelis žmogus, į kurį norėčiau būti panašus, yra mano tėtis. Jam nėra lengva. Tai, kaip jis gyvena po nelaimės yra neįtikėtina. Aš jį vis labiau gerbiu sulig kiekviena diena.“

Praėjusį mėnesį Kanų kino festivalyje filmo apie lenktynininką reklamoje prabilo ir „Formulės 1“ vadovas Bernie Ecclestonas:

„Jis šiuo metu yra su mumis. Kai sveikata pagerės, Michaelis pats atsakys į daugybę klausimų.“

Filmas apie lenktynininką bus rodomas Vokietijoje jau šiais metais.

AFP/ Scanpix nuotr/Michaelis Schumacheris su žmona Corinna
AFP/ Scanpix nuotr/Michaelis Schumacheris su žmona Corinna

M.Schumacherio žmona Corinna gražiai apibendrino:

„Michaelis yra kovotojas. Jis nepasiduos.“

Šių metų sausį padedanti medikams slaugyti savo vyrą Corinna, kalbėdama apie Michaelio 50-metį, „Facebook“ rašė:

„Nuoširdžiai dėkojame visiems kartu su mumis ir su juo švenčiantiems Michaelio gimtadienį. Galite būti tikri – jis yra gerose rankose. Darome viską, kas yra įmanoma, bandydami jam padėti.

Prašome suprasti, kad, vykdydami Michaelio valią, mes viešai nekalbame apie tokį jautrų dalyką, kaip jo sveikata.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie Gazas