Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 10d. 15:33

Kaune surengtos pirmą kartą Lietuvoje vykstančios ekstremalaus enduro lenktynės

Šeštadienį Kaune, prekybos miestelio „Urmas“ teritorijoje griaudėjo motociklų varikliai. Čia pirmą kartą Lietuvoje surengtos ekstremalaus enduro varžybos.

Pasaulyje stipriai populiarėjančios ekstremalios lenktynės pirmą kartą surengtos Lietuvoje.

Lenktynės pasižymi tuo, kad dalyviai startavę grupėje turi įveikti trasoje įrengtas kliūtis. Sportininkams tenka važiuoti per padangas, tramplinus, įveikti kelyje gulinčius rąstus ir kitas panašias kliūtis. Kartu reikia sugebėti aplenkti varžovus. Varžomasi tam tikrą laiką, todėl skirtingai nuo motociklininkų pajėgumų įveiktų ratų kiekis gali skirtis, įveikti reikia kuo daugiau ratų septynias minutes.

Kaune vykusiose lenktynėse prie starto linijos stojo ne tik lietuviai, bet ir dalyiai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Švedijos. Specialiai šioms varžyboms pakviestas vienas geriausių hard enduro, pasaulio sportininkų ispanas Alfredas Gomezas, priklausantis KTM gamyklinei komandai.

Žvaigždė lenktynėse dalyvavo svečio teisėmis. Galingiausioje motociklų klasėje ispanui ant kulnų lipo svečias iš Estijos, tačiau lenktynių pabaigoje estui pritrūko jėgų ir ispanas nuo jo atsiplėšė.

Kirtęs finišo liniją A.Gomezas pasveikino estą dėkodamas už įdomią kovą.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Enduro lenktynės Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Enduro lenktynės Kaune

Lenktynėse netrūko motociklininkų kritimų bei techninių gedimų, nors motociklai apsaugoti, tačiau ne visų technika atlaikydavo tiesioginį kontaktą su kliūtimis.

Į pradedančiųjų, pažengusiųjų ir profesionalų grupes po šešis suskirstyti sportininkai atliko po tris važiavimus.

Pradedančiųjų grupėje puikiai varžybas pradėjo ir antroje pozicijoje po pirmo važiavimo buvo jauniausias varžybų dalyvis – keturiolikmetis kaunietis Džiugas Kazakevičius. Deja, publikos simpatijas pelnęs sportininkas jau antrajame rate griuvo ir nesunkiai susižalojo ranką, dėl ko buvo priverstas pasitraukti iš tolesnės kovos. Šioje kategorijoje nugalėjo Evaldas Kleiva.

Pažengusiųjų grupėje visą laiką užtikrintai pirmavo ir laimėjo Mindaugas Paškevičius.

Tuo tarpu profesionalų grupėje savo meistriškumu išsiskyrė Alredo Gomezas, kuris čia dalyvavo svečio teisėmis – nesivaržė dėl prizo ir pirmosios vietos. Nors svečias iš Ispanijos pirmuose dviejuose važiavimuose iš karto atsiplėšdavo nuo kitų dalyvių, estas, Europos Enduro 2015 m. II vietos laimėtojas, Rannaras Uusna nuolat lipo tituluotam varžovui ant kulnų.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Enduro lenktynės Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Enduro lenktynės Kaune

Kadangi meistriškumu išsiskiriantis ispanas varžėsi svečio teisėmis, profesionalų grupėje ant nugalėtojų pakylos lipo R.Uusna (pirma vieta), švedas Johnas Nyströmas (antra vieta) ir latvis Eduards Stefanovičs (trečia vieta).

Varžybų superfinale dėl pagrindinio prizo – prabangaus „Vostok“ laikrodžio varžėsi A. Gomezas ir po du aukščiausias vietas profesionalų bei pažengusiųjų grupėse užėmusius sportininkus: R. Uusna, J. Nyströmas, M. Paškevičius, Mykolas Paulavičius ir pradedančiųjų grupės nugalėtoją E. Kleivą (negalėjusį važiuoti dėl techninių problemų) pakeitęs antros vietos laimėtojas Tadas Bartkus.

Pagrindinį važiavimą laimėjo ir prizą nesunkiai iškovojo A. Gomezas.

Laimėtojams atiteko ne tik piniginiai prizai, rėmėjų dovanos, bet ir dizainerės Ingos Kličienės kurtos rankų darbo apdovanojimų statulėlės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

02:13
02:24
00:57

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas