Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 11d. 17:04

Kur stebėti Elektrėnų ralį – patarimai žiūrovams

Elektrėnuose – R5 automobilių gama
Organizatorių nuotr. / Elektrėnuose – R5 automobilių gama

Jau penktadienį, liepos 12 dieną prasidės „Rally Elektrėnai 2019“, jungtinis Lietuvos ir Lenkijos ralio čempionatų etapas. Daugiau nei 60 dalyvių moderniausia ralio technika penktadienį ir šeštadienį skries tiek Elektrėnų miestu, tiek jo apylinkėmis, trumpi greičio ruožai užtikrins gerą sportinę kovą, tad bus į ką pažiūrėti, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Organizatoriai žiūrovams rekomenduoja tris itin efektingas vietas ralio žiūrėjimui, vienoje jų jie netgi supylė naują trampliną, kad žiūrovai pamatytų dar efektingesnių vaizdų.

Prologas Elektrėnų mieste

Nors oficiali ralio pradžia bus penktadienį, šią dieną galima vadinti prologu. Itin patogus ralio fiestos atidarymas žiūrovams – visas veiksmas vyks miesto centre. 17 val. Draugystės gatvėje vyks iškilmingas ralio atidarymas, pirmieji dalyviai važiuos pro starto arką, o 17:30 startuos pirmasis greičio ruožas Elektrėnų miesto mero taurei laimėti, kurį dalyviams reikės įveikti du kartus.

Vaizdingas, vos 1,07 km ilgio greičio ruožas bus palankus žiūrovams. Ekipažai savo pasirodymą pradės buvusiame Elektrėnų atrakcionų parke, važiuos palei Elektrėnų marias pro ledo areną ir finišuos Draugystės gatvėje. Dalyviai su automobiliu kovos ant asfalto važiuodami žvyrui pritaikytomis padangomis, o automobilių sporto entuziastai iš arti galės matyti visą trasos distanciją. Miesto greičio ruožas stebėtojams bus nemokamas.

Didžioji ralio diena – šeštadienis, liepos 13-oji. Tądien sportininkams teks įveikti 14 greičio ruožų, kurių bendras ilgis sudarys beveik 100 km žvyrkeliais. Organizatoriai šeštadienį žiūrovams ralio stebėjimui rekomenduoja rinktis vieną iš trijų įdomių vietų.

Įdomiausios vietos stebėjimui

Pirmoji – patogiausia privažiuoti ir praleisti visą dieną, yra prie Stančikų gyvenvietės, kurią galima pasiekti per Pastrėvį. Čia bus patogi vieta pastatyti automobilį, platus apžvalgos laukas. Ryte dalyviai atlėks vingiuotu keleliu nuo miškelio, po pietų – išsuks iš stačios sankryžos ir visi bėgėsis link naujai supilto tramplino. Ankstesniais metais buvęs nežymus kelio paaukštėjimas šiemet virto įspūdingu tramplinu, kelsiančiu automobilius aukštai į orą. Pro šią vietą dalyviai lėks net 4 kartus, po du kartus iš skirtingų trajektorijų, tad čia patogu pasilikti ir visai dienai. Pirmieji automobiliai šiame „Alburnus & Co“ greičio ruože startuos ryte, 8:50. Antrasis startas – 9:55. Po pietų į šią vietą matomoje sankryžoje įsuks jau iš kito kelio, lėkdami kitą „Autoglass Service“ greičio ruožą. Jo starto laikai – 13:15 ir 14:20.

Antroji rekomenduojama vieta – netoliese Bijūnų gyvenvietės esantys garsieji „Varžos tramplinai“. Patyrę ralio gerbėjai puikiai žino šią vietą ir ją stebėjimui renkasi kiekvienais metais. Čia vienas po kito išsidėstę trys dideli aukštai šokami tramplinai, o po jų – staigus stabdymas ir S formos išsisukimas, prasidedantis vingiu į dešinę. Čia žiūrovai skatinami atvykti anksčiau, nes privažiavimo iki šios vietos nėra. Patogiausia automobilį pastatyti Bijūnų gyvenvietėje ir iki tramplinų paeiti beveik kilometrą pėsčiomis. Tai bus dalis 4 ir 6 „Samsonas Suspensions“ greičio ruožų. Lenktynės šioje vietoje prasidės 9:10 ir 10:15.

Ralio pabaigai organizatoriai rekomenduoja vykti į Beižonių gyvenvietę, prie 12-o ir 15-o „Dynami:t Energy“ greičio ruožų finišo. Startų laikai juose – 17:10 ir 18:30.

Čia taip pat ralio senbuviams puikiai žinoma vieta, apibūdinama „prie kapinaičių“. Tai keli pavojingi posūkiai per tramplinus. Patekimas į šią vietą taip pat kiek komplikuotas. Teks šiek tiek, beveik kilometrą paeiti pėsčiomis nuo Beidžonių gyvenvietės palei greičio ruožą į starto pusę.

Prašo žiūrovus būti atsakingus

Organizatoriai žiūrovus prašo būti atsakingus ir tvarkingus, gerbti privačią gyventojų nuosavybę, jų turtą ir gamtą. Nestatyti automobilių į gyventojų kiemus, o ant kelio į vieną pusę, atsukus priekį išvažiavimo kryptimi. Nemindžioti gyventojų pasėlių ir nevažinėti automobiliais dirvomis.

„Suorganizuoti ralį nėra lengva. Sunkiausia yra susitarti su gyventojais, kad jie leistų vykdyti varžybas keleliais palei jų namus. Ir jie neturi nieko prieš ralį. Didžiausia problema šiuo metu yra žiūrovų padaryta žala gyventojams, laukams, dėl ko ir kyla pasipriešinimas iš vietinių žmonių. Tad žiūrovų prašau gerbti gyventojų turtą ir privačią jų erdvę, elgtis pagarbiai ir kultūringai mėgautis raliu“, – prašymą išreiškė vienas iš organizatorių Ramūnas Čapkauskas, pats kone visą paskutinį mėnesį praleidęs Elektrėnų apylinkėse derėdamasis su vietiniais gyventojais.

Žiūrovams „Rally Elektrėnai 2019“ šiemet bus mokamas. Bilieto kaina – 10 eurų. Jie bus platinami prie įvažiavimo į greičio ruožus.

Po ralio automobilių sporto fanatikai kviečiami grįžti į Elektrėnų miestą, kur centre bus ralio fiestos uždarymo koncertas, iškilminga apdovanojimų ceremonija ir dar nematyti fejerverkai.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas