Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gruodžio 1d. 14:56

Legendiniame Barborkos ralyje Lenkijoje Dominykas Butvilas varžysis su 100 dalyvių

Dominykas Butvilas Lenkijos ralio čempionate (T.Kalinski  nuotr.)
Dominykas Butvilas Lenkijos ralio čempionate (T.Kalinski nuotr.)

Daugumos pasaulio šalių nacionaliniai ralio čempionatai finišavo ir sportininkai intensyviai ruošiasi 2018 metų startams. Tačiau šį savaitgalį Lenkijoje bus viena didžiausių metuose ralio švenčių – 55-asis „Rajd Barborka“ ralis – paraiškas startuoti pateikė net 101 ralio ekipažas. Vienas jų – Dominyko Butvilo ir Renato Vaitkevičiaus ekipažas, kuris šį ralio sezoną varžėsi išskirtinai Lenkijos čempionate.

„Ralis Barborka tapo jau tradiciniu sezono užbaigimo akcentu. Pirmąjį kartą čia startavome dar 2013 metais „Mitsubishi Lancer Evo X“ automobiliu, kuriuo varžėmės ralio trasose Lietuvoje. Nors jis buvo specialiai pritaikytas asfaltui, dabar suprantu, kad tai buvo išties avantiūristiška mintis. Tąkart iškritęs sniegas stipriai sumaišė visas kortas,“ – prisimena D.Butvilas.

Dominykas Butvilas ralyje Rajd Rzeszowski. T. Kalinski nuotr.
Dominykas Butvilas ralyje Rajd Rzeszowski. T. Kalinski nuotr.

Per ketverius metus „Rajd Barborka“ ralyje Dominykas Butvilas yra startavęs trimis skirtingais automobiliais – 2013 metais „Mitsubishi Lancer Evo X“, 2014 ir 2015 metais „Subaru Impreza STI“ ir 2016 metais „Ford Fiesta R5“ automobiliu. Nors vairuojama technika nuolat kito ir tobulėjo, vis dėlto D. Butvilas geriausią rezultatą yra pasiekęs 2015 metais – iškovota 4-oji vieta iš 77 startavusių ekipažų.

„Šie 2017 metai pažymės jau penktą mano startą Varšuvos trasose ir antrą kartą čia su R5 klasės technika. Vienintelis klasikinis „Karowa“ greičio ruožas, vykdomas Varšuvos senamiestyje, išlieka nepasikeitęs. Kiti ruožai kiekienais metais skiriasi, todėl įgauti daug vertingos patirties šiame ralyje neįmanoma. Ne veltui ralio logotipas – kortos. „Barborkoje“ daug lems sėkmė ir teisingas padangų pasirinkimas. Trasa labai trumpa, todėl kiekviena maža klaidelė kainuoja daug vietų bendroje rikiuotėje – viską prarasti yra labai paprasta,“ – ralio specifiką pristato „Auto Partner Rally Team“ komandos pilotas iš Lietuvos.

Dominykas Butvilas ralyje Rajd Slaska Lenkijoje (nuotr.T.Kalinski)
Dominykas Butvilas ralyje Rajd Slaska Lenkijoje (nuotr.T.Kalinski)

Varšuvoje vyksiančiame „Rajd Barborka“ startuos geriausi Lenkijos ralio lenktyninkai, iš kurių verta paminėti Europos ralio čempioną Kajetan Kajetanowicz, šių metų Lenkijos čempioną Filip Nivette, Tomasz Kuchar, prancūzą Bryan Bouffier. „Mūsų partneriams šis renginys be jokios abejonės yra labai svarbus, nes tai yra puikiausia proga pasirodyti prieš komandos fanus, Lenkijos ralio žiūrovus, kurie dažnai sekdavo žinutes internete, bet neturėjo galimybes gyvai atvažiuoti į lenktynes. Savotiškas prestižas dalyvauti garsiausiame Lenkijos ralyje. Žinoma tikiuosi, jog pavyks gerai pasirodyti, bet tikrai neprognozuosiu rezultatų. Nuo vaikystės trumpos automobilių slalomo tipo trasos yra mano vienos mėgiamiausių, todėl mėgausiuosi kiekvienu nuvažiuotu metru!“ – džiaugsmo neslepia vienas greičiausių Lietuvos ralio lenktynininkų Dominykas Butvilas.

Dominykas Butvilas, 2012 ir 2013 metais iškovojęs Lietuvos ralio čempiono titulus, 2014 metais tapo pirmuoju nepriklausomos Lietuvos istorijoje lenktynininku pasirašiusiu sutartį su profesionalia užsienio komanda. D. Butvilas kartu su „Subaru Poland Rally Team“ 2014 metais iškovojo Lenkijos vicečempiono titulą, o 2015 metais pirmą kartą startavo Europos ralio čempionate, kuriame ERC2 klasėje užėmė 3-ąją čempionato vietą ir 7-ąją vietą bendroje ERC įskaitoje. Šį sezoną D. Butvilas lenktyniavo „Škoda Fabia R5“ automobiliu „Auto Partner Rally Team“ komandoje ir bendroje Lenkijos ralio čempionato įskaitoje užėmė 5-ąją vietą ir 4-ąją vietą savo klasėje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas