Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkijos kartingo čempionate lietuviai vėl tarp pirmaujančių

Varžybų akimirka
Komandos nuotr. / Varžybų akimirka
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Šešis savaitgalius ir 12 lenktynių jau įveikė Lenkijos Mini Rok kartingo čempionate dalyvaujantys vienuolikmečiai Lietuvos lenktynininkai Tomas Vaitekūnas, Gustas Grinbergas ir Danielius Vavilovas. Ir įš visų varžybų į Lietuvą jie grįžo su apdovanojimais. Ne išimtis praėjusį savaitgalį Gostyno kartodrome vykę 11 ir 12 čempionato etapai. Tarp 23 dalyvių G.Grinbergas buvo trečias, T.Vaitekūnas – ketvirtas, o D.Vavilovo geriausias pasiekimas vienose iš lenktynių – 9 vieta.

Vienuoliktame čempionato etape T.Vaitekūnas vos nepakartojo prieš dvi savaites Poznanėje pasiekto rezultato – pirmojo trečios vietos apdovanojimo šiemet. Po nesėkmingos kvalifikacijos (12 vieta), jau pirmame važiavime jis išsiveržė į penktą poziciją, o finale finišą pasiekė ketvirtas. Deja, sekmadienį vykusiame dvyliktame čempionato etape tokios sėkmės nepavyko pakartoti.

Pusfinalyje Tomas finišavo 6 vietoje, tačiau buvo nubaustas teisėjų už lenkimą geltonų vėliavų zonoje. Prieš pat Lietuvos lenktynininką trasoje įvyko avarija, teisėjai iškėlė geltonas vėliavas, o tokiu atveju lenkimai draudžiami. Finale, startavęs iš paskutinės vietos, T.Vaitekūnas pakilo iki 13 pozicijos ir būtų sparčiai kopęs dar aukščiau, bet vienintelė klaida palaidojo visas viltis – užvažiavus ant aukšto trasos krašto nukrito grandinė ir lenktynes teko baigti neiškovojus nei vieno taško.

Komandos nuotr./Varžybų akimirka
Komandos nuotr./Varžybų akimirka

Po prieš dvi savaites Poznanės trasoje įvykusios avarijos, kurios metu lūžo delnikaulis, G.Grinbergas į lenktynes atvyko su rankos įtvaru. Prieš kiekvieną važiavimą jis buvo nuimamas, o ranka sutvirtinama elastiniu tvarsčiu. Vairuoti tai beveik netrukdė, tačiau sportinei formai šiek tiek atsiliepė vienas praleistas lenktynių etapas. Ypač tai jautėsi pirmą lenktynių dieną, kai nesėkminga kvalifikacija ir pirmasis važiavimas užtikrino tik 13 starto vietą finale.

Geras startas ir keli lenkimai leido pakilti į  7 vietą 11 etapo finale. Nepalyginamai geriau sportininkui sekėsi dvyliktame čempionato etape. Kvalifikacijoje iškovota 5 vieta, pusfinalyje – ketvirta, o finale pakilta iki trečios.

Tik pirmą sezoną Lenkijos čempionate lenktyniaujantis D.Vavilovas pirmoms savaitgalio lenktynėms kvalifikavosi 11 vietoje. Pusfinalyje jam pavyko pakilti iki 9 pozicijos ir komanda tikėjosi dar aukštesnės vietos finale. Deja, kaip ir Tomui, po menkos klaidos ir kontakto su trasos kraštu nukrito grandinė, tad lenktynės buvo baigtos tik joms įpusėjus.

Komandos nuotr./Varžybų akimirka
Komandos nuotr./Varžybų akimirka

Dvylikto etapo pusfinalyje Danielius buvo priverstas užsukti į remonto zoną jau po dviejų ratų – starto sumaištyje kliudytas priekinis spoileris nuskriejo tolyn, todėl teisėjai nebeleido tęsti lenktynių nesaugiu kartingu. Finale, startavęs iš 23 pozicijos, D.Vavilovas sugebėjo aplenkti beveik dešimtį varžovų ir finišuoti keturioliktas.

Bendroje Lenkijos Mini Rok čempionato įskaitoje po 12 etapų G.Grinbergas užima 5 vietą, T.Vaitekūnas yra dešimtas, D.Vavilovas išlaiko 15 poziciją. Iš viso čempionate klasifikuojami 28 lenktynininkai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas