Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 01 07, 18:58

Liepsnose automobilį praradęs lenkas Adamas Malyszas keiksnoja Dakaro organizatorius

Nusivylęs ir su pretenzijomis Dakaro ralio organizatoriams iš Pietų Amerikos grįžta lenkas Adamas Malyszas. „Mokame didžiulius pinigus, norėdami startuoti ir už tai, kaip buvau įsitikinęs iki šiol, kad organizatoriai užtikrins mums visokeriopą pagalbą bei saugumą, bet po mūsų situacijos jau nesu toks tikras“, – TVN24 sakė lenktynininkas, kurio vairuojamas „SMG“ bagis užsiliepsnojo likus 35 km iki antrojo etapo finišo.
Adam Malysz
Adamas Malyszas / Tomo Markelevičiaus nuotr.

A.Malyszas kartus su savo šturmanu Rafalu Martonu neslėpė ambicijų šiemet Dakare pasirodyti itin gerai. Pirmąjį greičio ruožą jie baigė 18 pozicijoje. Pernai lenktynėse jie buvo 13, todėl šiemet siekė dešimtuko. Bet jų automobilis visiškai sudegė, paleisdamas dūmais ir lenkų svajones apie pasiekimus Pietų Amerikoje šiais metais. Visa laimė, niekas nenukentėjo.

Priežastys, kodėl bagis užsidegė, kol kas nėra žinomos. „Vieną akimirką išgirdome tarsi gana stiprų šūvį gale. Kai nuvažiavome į šalikelę ir atsisegėme diržus, liepsnos virš mūsų galvų kilo į dviejų metrų aukštį. Bandėme įjungti gesinimo sistemą, bet siaučiant tokiam gaisrui ji jau nesuveiktų. Iš keliasdešimties metrų atstumo stebėjome, kaip dega mūsų automobilis“, – apie dramą TVN24 televizijos laidai sakė lenktynininkas.

Buvęs šuolininkas su slidėmis teigia neprisimenąs tokio išsunkiančio etapo, koks buvo antrasis šių metų Dakare. „Aplenkėme daugybę keturračių ir motociklų, kurie kažkur šalikelėse stovėjo, nesusitvarkę su trasa. Lenktynininkai sėdėjo prie savo transporto priemonių ir ilsėjosi, tad tai buvo tikrai labai sunkus etapas“, – pasakojo A.Malyszas.

Dakaro dalyvis neslėpė emocijų ir dėl kolegos iš Lenkijos, motociklininko Michalo Herniko žūties. Jo kūnas rastas šalia motociklo už kelių šimtų metrų nuo trasos. Manoma, kad jis mirė nuo saulės smūgio. 

A.Malyszas pripažįsta, kad Dakaras tikrai nėra lengvas išbandymas, bet priekaištų negaili ir organizatoriams, kurie leido, jog būtų lenktyniaujama tokiame karštyje: „Eilinį kartą, jau turbūt antrą iš eilės, organizatoriai parengia antrai dienai tokių didžiulių pastangų reikalaujančią trasą, kad daug lenktynininkų atkrenta ir netęsia dalyvavimo. Svarstau, ar tai nedaroma tyčia, kad kuo daugiau dalyvių atkristų ir organizatoriai turėtų mažiau rūpesčių.“

motorsport.com nuotr./Sudegęs A.Malyszo bagis
motorsport.com nuotr./Sudegęs A.Malyszo bagis

Sudegus bagiui, lenkams po kepinančia saule teko ilgai laukti pagalbos. „Neturėjome vandens, nes viskas sudegė. Esant 50 laipsnių karščiui irgi galėjome ten likti amžiams. Gerai, kad netoliese radome vietos sirgalius, kurie turėjo vandens ir jo davė mums. Vėliau atskrido televizijos sraigtasparnis, viską nufilmavo, bet mūsų negalėjo pasiimti, nes nebuvo vietos. Vėliau atskrido dar vienas sraigtasparnis, apsuko ratą ir nuskrido“, – skundėsi žymusis Lenkijos sportininkas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas