Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 11, 13:01

Lietuviai išbandė „Mitjet 2l“ automobilį „Formulės-1“ trasoje

Daugkartinis Lietuvos ir Pabaltijo žiedinių lenktynių nugalėtojas Egidijus Gutaravičius ir Lietuvos kartingo čempionas (2020 m.) Evaldas Dzialtuvas treniruočių sesijoje išbandė „Mitjet 2l“ automobilį Barselonos „Trasa Catalunya“, kurioje vyksta „Formulės 1“ Ispanijos Grand Prix, rašoma pranešime.
Lietuviai išbandė „Mitjet 2l“ automobilį „Formulės 1“ trasoje
Lietuviai išbandė „Mitjet 2l“ automobilį „Formulės 1“ trasoje / Komandos nuotr.

4675 m ilgio Barselonos trasoje vyko „Mitjet International“ serijos treniruočių diena. Lietuviai pasirinko komandos „MV2S Racing“ automobilį „Mitjet 2l“ su BMW markės apdaila. Anot komandos „EG/PX“ vadovo Egidijaus Gutaravičiaus, „Mitjet 2l“ – nesudėtingai valdomas automobilis, puikiai tinkantis susipažinti su aukščiausio lygio auto sportu.

„Automobilis elementarus – rėminė konstrukcija, stiklo pluošto audinio kėbulas, sekvencinė pavarų dėžė, pavaros jungiamos į priekį ir atgal, be ABS ir kitų važiavimą lengvinančių sistemų, pagamintas Prancūzijoje. „Mitjet 2l“ manevringas, nėra itin greitas, tad tiek treniruočių, tiek lenktynių metu verda atkakli vairuotojų meistriškumo kova“, – sako E. Gutaravičius.

„Mitjet International“ vyksta Prancūzijoje, Italijoje ir Beniliukse. Varžybose dalyvauja iki 50 dalyvių su vienodų techninių reikalavimų automobiliais – tokia pati variklio galia, to paties modelio padangos. Lenktynių nugalėtoją lemia vairuotojų meistriškumas, tad svarbu gerai žinoti trasą, automobilio galimybes ir išvengti didelių klaidų.

2021 m. „Ligier“ Europos serijos lenktynėse sezoną važiavęs E. Gutaravičius sako, kad būtų visai smagu kuriais metais „Mitjet International“ serijoje startuoti.

„Mūsų abiejų su Evaldu treniruočių sesijos rezultatai iš bendro konteksto neiškrito, tad būtų įdomu dar pasiruošus šiose lenktynėse ir sudalyvauti“, – sako komandos „EG/PX“ vadovas Egidijus Gutaravičius.

Ir treniruotėse pasitaiko incidentų, o jie trasoje dažniausiai kainuoja ne pigiai. „Viename Barselonos trasos posūkių kartu treniruotėse važiuojantis Porsche automobilis galimai neteisingai paskaičiavo kampą ir rėžėsi į dureles. Gerai, kad pataikė tik į plastikus, tad tai nesutrukdė tęsti treniruočių“, – prisimena Egidijus Gutaravičius.

Artimiausias „Mitjet International“ lenktynių etapas – rugpjūčio 28-30 dienomis Barselonos „Trasa Catalunya“ trasoje.

2020 m. „Mitjet International“ bendroje sezono įskaitoje nugalėtoju yra tapęs ir lietuvis Povilas Jankavičius su „Arctic Energy“ komanda.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas