Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 21, 10:09

Lietuvos „Baja“ čempionato sezono starte – būrys Dakaro vyrų

Balandžio 23-24 dienomis Švenčionyse startuos Lietuvos „Baja“ čempionato sezonas. Sezono stare net keturios dešimtys ekipažų, kurių tarpe Dakaro bendruomenėje žinomos lenktynininkų pavardės, rašoma pranešime.
„Perimetro“ varžybos
„Perimetro“ varžybos / Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr.

„Daug metų organizuojame šias varžybas ir visada siekiame padaryti jas tokio lygio, kad startuoti čia būtų ir naudinga, ir įdomu visiems. Faktas, kad prie starto linijos stoja vos prieš kelis mėnesius Dakaro ralyje finišavę ekipažai mums yra įvertinimas ir pripažinimas.

Taip pat tai ir žinia dar tik abejojantiems dėl startų apie tai, kad Lietuvoje galima ne tik gauti gerą pradinių žinių bagažą, bet ir palaikyti bei gerinti savo sportinę formą“, – apie artėjantį čempionato etapą kalbėjo jo organizatorius Gediminas Grigaitis.

Visose įskaitose – Dakaro patirtis

Automobilių įskaitoje prie vairo vėl išvysime „Dakaro jaunimo“ Edvino Juškausko ir Aisvydo Paliukėno ekipažą. Klasėje, kurioje startuoja šeši ekipažai, 205 numeriu pažymėtas „Toyota Hilux“ yra tas pats, kuriuo jie finišavo 2021 metų Dakaro ralyje. 206 numeriu pažymėtame visureigyje „Toyota Hilux Mebar“, pilotuojamame Mindaugo Povilaičio, šturmano kėdėje dar vienas Dakaro karys – šiemet sunkiausiomis pasaulio varžybomis vadinamose lenktynėse sunkvežimiu finišavęs Slavomir Volkov.

Gausiausio skaičiaus dalyvių laukiama motobagių bei motociklų klasėse. Motobagių įskaitoje startuos Dakaro debiutantų duetas Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas. Su jais konkuruoti bandys sunkvežimiu Dakarą įveikęs Tomas Gužauskas. Tiesa, nors abu ekipažai turi Dakaro ralio patirties, greičiausią duetą ir nugalėtojus sužinosime tik jiems kirtus finišo liniją Pabradės kariniame poligone.

Motociklų įskaitoje prie starto linijos stos ir du kartus „vienišių“ įskaitos Dakaro ralyje čempionu tapęs Arūnas Gelažninkas. Gausus dalyvių būrys šioje klasėje garantuoja gražią kovą bei konkurenciją dėl nugalėtojo vardo. Mykolas Paulavičius šių metų Dakaro ralyje talkino lietuvių komandai kaip technikas. Dalyvių gretose ir ir keletas sportininkų svajojančių apie Dakaro ralį, kurių nemaža dalis Arūno Gelažninko mokiniai.

Svečio teisėmis Lietuvos Baja čempionato starte vienas greičiausių pasaulio keturratininkų -Laisvydas Kancius. Kadangi čempionate nesusirinko pakankamai šios disciplinos dalyvių, kad būtų sudaryta atskira klasė, organizatoriai nusprendė suteikti galimybę Laisvydui važiuoti ir ruoštis birželį vyksiančiam Andalūzijos raliui.

Tiesa, šios įskaitos dalyvių rezultatai nesisumuos metinėje įskaitoje ir jie varžysis tik dėl šio etapo prizinių vietų. L. Kancius, nors ir neturės tiesioginių varžovų, važiuojančių keturračiais, turės progą pasivaržyti su itin pajėgiais varžovais, važiuojančiais kitokiomis transporto priemonėmis.

Du šimtai kilometrų iššūkio

Balandžio 23-24 dienomis Švenčionių rajone vyksiančiose varžybose sportininkų laukia 200 kilometrų trasa, iš kurių daugiau nei 150 km sudarys trys greičio ruožai. Sportininkams, važiuojantiems automobiliais, motociklais bei motobagiais, tai bus antrais etapas, nors ir pirmosios Baja čempionato varžybos. Pirmasis etapas buvo atšauktas dėl klimatinių sąlygų. Šiame sezone laukia net šeši etapai, o sekantis etapas įvyks gegužės 13-14 dienomis Kazlų Rūdoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas