Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 24d. 12:44

Lietuvos ralio kroso lenktynininkų laukia startas pasaulinio lygio Bikerniekų trasoje

Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Varžybų akimirka

Jau liepos 6-7 dienomis Latvijoje įvyks pirmasis Lietuvos ralio kroso čempionato etapas, kuris kartu taps ir Baltijos šalių ralio kroso taurės sezono dalimi. Sportininkai jėgas išmėgins aukščiausio lygio Bikerniekų trasoje, kurioje vyksta ir pasaulio ralio kroso čempionato etapas.

Kadangi etapo Latvijoje organizatoriai apie varžybas informacijos lietuviams pateikia ne itin daug, į pagalbą sportininkams suskubo automobilių sporto klubo „Vilkyčiai“ vadovas Kazimieras Gudžiūnas.

Jis atskleidė, kad po praėjusių metų nesusipratimų dėl vieno gamintojo padangų naudojimo, šiemet situacija išspręsta. Anot pašnekovo, su latviais buvo sutarta, kad šio sezono varžybose galima naudoti bet kurio gamintojo padangas, atitinkančias techninius reikalavimus.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų Bikerniekų trasoje akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų Bikerniekų trasoje akimirka

„Buvome susėdę prie derybų stalo su Latvijos ir Lenkijos atstovais ir svarstėme galimybę padaryti rimtą Baltijos šalių čempionatą, tačiau tam paprieštaravo NEZ atstovai. Tada nutarėme tai pavadinti ne čempionatu, o taure ir vistiek lenktynes kartu su Latvija ir Lenkija organizuoti. Aptarėme ir techninius reikalavimus, nutarėme, kad padangos turi būti laisvos, apsisprendėme dėl klasių.

Prisijungti prie mūsų ketino ir estai, bet labai apmaudu, kai į kitos šalies etapą iš mūsų šalies atvyksta vienas ar du dalyviai. Patys dalyviai tvirtina, kad nori kuo daugiau įvairesnių etapų, bet kai reikia važiuoti į kitas šalis, jie staiga dingsta. Svarbiausia, kad mūsų lietuviai važiuotų į etapus. Tada į mus geriau žiūrės ir lenkai, ir latviai, ir estai. Nes atrodo nekaip, kai keliame sąlygas, kad būtume išklausyti, kad varžybos būtų organizuojamos atsižvelgiant į mus, o paskui niekas neatvažiuoja“, – kalbėjo Kazimieras Gudžiūnas.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Kazimieras Gudžiūnas
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Kazimieras Gudžiūnas

Kazimieras Gudžiūnas ragina Lietuvos ralio kroso lenktynininkus nesudvejoti dėl dalyvavimo varžybose ir vykti į Latviją, kadangi ten sportininkų lauks ne tik stiprūs varžovai, bet ir pasaulinio lygio Bikerniekų trasa, kuria šiaip pasivažinėti kainuotų gerokai daugiau nei startinis mokestis vyksiančio čempionato etape.

„Bus organizuojama klasė 1,6 litro bei 2,0 litrų. Taip pat bus „Supercars“ klasė bei „Touring Cars“ klasė. Taip pat kiekviename etape bus ir papildomų klasių, kurias sukurs patys šalių etapų organizatoriai. Latviai planuoja „Lada“ klasę, mes prijungsime „Junior 1000“ klasę, kurioje lenktyniaus jaunieji abiejų šalių sportininkai“, – pasakojo Kazimieras Gudžiūnas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų Bikerniekų trasoje akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų Bikerniekų trasoje akimirka

Šių metų Lietuvos ralio kroso čempionate ir Baltijos šalių ralio kroso taurėje numatyti trys etapai.

Po varžybų Latvijoje liepos 27-28 dienomis lenktynininkai rinksis į vienintelę Lietuvoje ralio kroso trasą Vilkyčiuose, o galiausiai sezonas bus vainikuotas spalio 5-6 dienomis etapu Lenkijoje.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Gerumu dalintis gera

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas