Lietuvos visureigių sporto elitas išsidalijo metinius apdovanojimus

Šeštadienį Tauragėje surengti Lietuvos automobilių pravažumo sporto čempionato bei Lietuvos automobilių bekelės lenktynių „Rally Raid“ čempionato ir taurės metiniai apdovanojimai. Per iškilmingą apdovanojimų ceremoniją taip pat buvo pristatyta ir kitų metų sezono vizija.
Renginio akimirka
Renginio akimirka / Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr.

Lietuvos automobilių pravažumo sporto čempionato TR1 klasėje nugalėtojais tapo Raimondo Matulos ir Eriko Račiūno tandemas. Sezono etapuose stabiliai rinkęs taškus ekipažas metinės įskaitos rikiuotėje pirmąją vietą laimėjo turėdamas net šimto taškų pranašumą prieš persekiotojus.

Antrosios vietos taurių komplektas įteiktas Rimanto Rupšlaukio ir Lino Jako duetui. Trečiosios vietos prizininkais tapo Mantas Beržinis ir Saulius Detkauskas. Jie per keturis dalyvautus etapus laimėjo 177 taškus.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Renginio akimirka

TR2 klasėje čempionais tapo šeimyninis Aurimo ir Arno Šaltenių duetas. Jie surinko 311 taškų ir už savęs paliko antrosios vietos taures į viršų kėlusius Arūną Janušaitį ir Liną Povilaitį.

Sezono bronzą šiemet iškovojo Audrius Paslauskas su Arnoldu Baukumi. Beje, antrąją ir trečiąją vietas teskyrė 30 taškų.

TR3 įskaitoje šalies čempionais tapo Arūnas ir Edgaras Simanavičiai. Nuo jų sezono 60 taškų atsiliko, tačiau antroje vietoje įsitvirtino Ramūnas Skurdelis ir Emilis Garunkštis.

Donatas Kulbauskas ir Paulius Kudaba šių metų sezoną baigė trečioje vietoje.

„Rally Raid“ čempionate dalyviai šiemet varžėsi keturiuose „4x4 Perimetras“ etapuose. Čia taip pat netrūko intrigos ir permainingų akimirkų, tačiau galiausiai šio sezono čempionais „Sport“ kategorijoje tapo Merkys Saukevičius su šturmanu Dariumi Leskausku.

Jie artimiausius varžovus įveikė 40 taškų. Antrosios vietos taurės įteiktos Virginijaus Narausko ir Gyčio Jačkūno tandemui, o Tomas Gužauskas ir Audrius Matuolis šiemet džiaugėsi bronzine, trečiąja vieta.

„Tourism“ įskaitoje šio sezono nugalėtojais tapo Darius Vagonis ir Saulius Mikalauskas.

Jie už savęs paliko du šeimyninius duetus – antrąją vietą iškovojusius Joną ir Vytautą Venclovus ir trečiąją vietą šiemet laimėjusius Rimvydą ir Rimantą Dilius.

Per oficialią apdovanojimų ceremoniją taip pat buvo pasveikinti ir šio sezono etapų organizatoriai bei pristatyti kitų metų etapai bei jų datos.

Lietuvos automobilių sporto federacijos 4x4 komiteto pirmininkas Vaidotas Paškevičius tikino, kad kitų metų sezonas bus dar labiau intriguojantis, kadangi į lietuviškus etapus atvykti planuoja ir garsūs užsienio ekipažai.

„Galiu pasakyti, kad pravažumo čempionatas išlieka tikrai neblogame lygyje. Kiekvienose varžybose susirenka 20-30 sportininkų, kurie varžosi dėl Lietuvos čempiono vardo. Tikimės, kad kitais metais dalyvių dar padaugės.

Norime pakviesti brolius latvius, nes Latvijoje čempionatas nevyksta. Šiandien teko pabendrauti su organizatoriumi iš Latvijos, kuris kitais metais darys vieną mūsų čempionato etapą. Jie irgi labai nori atgaivinti šitą sportą, turi labai rimtą antrą organizatorių Latvijoje. Galbūt ateityje turėsime vieną didelį čempionatą, kuri dalyvaus daug automobilių, bus daug žiūrovų.

Kalbant apie „Rally Raid“ – tai čia situacija dar labiau džiugina. Turime net penkis sportininkus, dalyvaujančius Dakare. Bet kokiu atveju tai ne ralis, tai 4x4 sporto šaka, tai mus tikrai džiugina, kad jie dalyvauja Dakare. Ir tas jų dalyvavimas ištraukia iš kaimų, miestų, miestelių sportininkus, kurie nori pradėti važiuoti tokio pobūdžio varžybose. O „4x4 Perimetro“ serijos varžybos yra tikrai gera pradžia.

Kitų metų sezone bus tikrai didelė konkurencija – iš Kazachstano planuoja atvykti Jurijus Sazonovas, čekas Miroslavas Zapletalas, kuris yra važiavęs net gamyklinėje „Mitsubishi“ komandoje, pažadėjo atvykti bent jau į vieną iš etapų. Taip pat atvažiuos lenktyniauti Aleksandras Želudovas, kuris taip pat garsus sportininkas, laimėjęs du kartus „Šilko kelią“, „Poland Baja“. Jis taip pat davė pažadą, kad kitais metais pas mus dalyvaus daugiau nei vieneriose varžybose.

Taigi, „Rally Raid“ pakilo į aukštumas ir dabar didelė našta guls ant vienintelio mūsų organizatoriaus, mylimo Gedimino Grigaičio, kuris, tikimės, padarys puikiais varžybas, į kurias atvažiuos pasaulinio lygio pavardės“, – kalbėjo 4x4 komiteto pirmininkas Vaidotas Paškevičius.