Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 30, 13:58

Lietuvos žiedinių lenktynių čempionatas sugrįžo į namus

Šeštadienį, gegužės 28 dieną į Kačerginės „Nemuno žiedą“ po beveik 2 metų pertraukos sugrįžo „Ring Challenge“ varžybos, atidariusios Lietuvos žiedinių lenktynių čempionatą ir sugrąžinusios „Time Attack“ taurę. Greičiausi tą dieną buvo seni veidai: Aurimas Mištautas ir Ramūnas Čapkauskas.
„Ring Challenge“
„Ring Challenge“ / Egidijaus Babelio nuotr.

Koronaviruso pandemija buvo pristabdžiusi automobilių sportą, ir ypač žiedines lenktynes Lietuvoje, tačiau po beveik dviejų metų Lietuvos čempionatas grįžo į namus, Kačerginės „Nemuno žiedą“. „Ring Challenge“ grįžo su festivalio atmosfera, kurios nesugadino pirmoje dienos pusėję vis prakiurdavęs dangus. Vis tik įdienos išsišvietusi saulė į pirmąjį žiedinių lenktynių čempionato etapą tiek lenktyniauti, tiek palaikyti savų favoritų pritraukė tūkstantį automobilių sporto entuziastų.

Prie sprinto lenktynių starto linijos stojo 20 automobilių, dar tiek pat mėgino kaip įmanoma greičiau pravažiuoti 3,335 km ilgio trasos ratą „Time Attack“ sesijose, o dieną užbaigė „Drago“ mėgėjai.

Žiedo meistrai varžėsi dviejuose važiavimuose, ir čia varžovams jokių šansų nepaliko R3000 klasės čempiono titulą ginantis Aurimas Mištautas su BMW E46. Pačioje lenktynių pradžioje jam į atlapus bandė kabintis BMW E36 vairuojantis Izidorius Paukštys, tačiau galingai slysdamas šonu numušęs trasos ribas žyminčias padangas jis į priekį praleido GT klasės lyderį Ramūną Čapkauską su „Cupra Leon TCR“.

Antrame važiavime kurį laiką lyderio poziciją laikė Ignas Jomantas su „Porsche 911 GT3 Cup“, tačiau kadangi gamykliniu automobiliu važiuojančiam vairuotojui reikėjo skirti daugiau dėmesio kovoti su automobiliu itin nelygioje trasoje nei su varžovais, jis praleido Aurimą Mištautą. Nepaisant to, iki pat finišo jis sugebėjo už savęs išlaikyti patyrusius vilkus: Ramūną Čapkauską ir Izidorių Paukštį.

Susumavus dviejų važiavimų rezultatus, R3000 klasėje pergalė atiteko Aurimui Mištautui, už jo išsirikiavo Izidorius Paukštys ir Gediminas Bilinskas. GT klasėje pergalė atiteko Ramūnui Čapkauskui, antras – Ignas Jomantas. R2000 įskaitoje greičiausias buvo Vilius Praninskas su „Honda Civic“, R1600 – Laurynas Simonavičius, taip pat su „Honda Civic“.

„Ring Challenge“ sugražino ir „Time Attack“ įskaitą. Čia tiek sportininkai, tiek mėgėjai varžosi dėl geriausio rato įveikimo laiko. PRO kategorijoje geriausią dienos rezultatą pademonstravo Ramūnas Čapkauskas. Jo laikas – 1:15.526.

Tarp mėgėjų, SEMI kategorijoje greičiausias buvo Redanas Jankaitis su „Honda Intergra“, ratą su trimis papildomomis greičio mažinimo zonomis prieš pavojingiausias trasos vietas apvažiavęs per 1:23.748 min. Geriausią laiką tarp visiškai standartinių automobilių pademonstravo Karolis Vainalavičius su „Porsche 911“: 1:25.468.

Antrasis „Ring Challenge“ renginys vyks liepos 9 dieną. Organizatoriai žada dar didesnį lenktynių festivalį, daugiau veiksmo trasoje ir daugiau pramogų žiūrovams.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas