Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Metų lenktynininko rinkimai. Donato Večerskio žodis

Donatas Večerskis
Asmeninio archyvo nuotr. / Donatas Večerskis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

GAZAS.LT drauge su „Publicum Sport“ pristato Metų lenktynininko rinkimus. Kalbiname Lietuvos automobilių sporto dalyvius, žurnalistus ir arti esančius žmones. Klausiame jų nuomonės ir metų gale paskelbsime pačius geriausius.

Žodis – kolegai, buvusiam LASF generaliniam sekretoriui, o šiuo metu „15min“ pardavimų skyriaus vadovui Donatui Večerskiui. Jis – vaikščiojanti Lietuvos automobilių sporto enciklopedija. Ko paklausi – tą atsakys. Pabandykime!

Donatai, ką rinktum geriausiu šių metų lenktynininku?

Sunku vertinti skirtingų autosporto šakų lenktynininkus. Net Europos čempionatai – kartingų, kroso ar ralio kroso – yra skirtingi. Komercines serijas reikėtų vertinti ne taip aukštai kaip lenktynių serijas.

Bet viską apibendrinant, šiais metais, manau, geriausias – Jonas Gelžinis. Jis kaupia labai svarbią patirtį ateities kartoms. Lietuvos lenktynininkams ją dar kaupt ir kaupt. Reikia kelti nacionalinį lygį. Gal kažkada užauginsime lenktynininką nuo mažumės, suteiksime jam priemones ir jis turės geras galimybes. Na, o su tokiomis sąlygomis, kokios dabar Lietuvoje – visa galva už visus geresnis Jonas Gelžinis.

O ką įvardintum geriausiu metų renginiu?

Įvardinčiau ne renginį, o projektą. Tai – WRC etapo Lietuvoje projektas. Jo planai jau prasidėjo, vyksta trasos derinimas. Svajonė išvysti WRC etapą Lietuvoje – pildosi. Tai net ne šių metų, o viso dešimtmečio įvykis.

Na, o jei reikia renginio – „Halls Winter Rally“. Dėl renginio ir sportinės kokybės. Tai – aukščiausio lygio renginys. Sportininkas, kaip jam ir priklauso, važiuoja aukštumoje, o ne purvo duobėje, kurioje niekas jo nemato.

Donatai, žvelgiant į ateitį, ką įvardintum metų viltimi?

Faktą, kad automobilių sporto bendruomenė išbrido iš nesusikalbėjimo krizės, kuri truko kelerius metus. Mano viltis, kad Lietuvos autosportas žengtų koja kojon su visu pasauliu, kur žodis rinkodara reiškia ne išlaidas, o investicijas.

Pabaigai, metų nusivylimas.

„Nemuno žiedo“ rekonstrukcijos stabdymas. Mūsų vienintelę žiedinių lenktynių trasą jau seniai buvo planuojama atnaujinti. Deja, krizė sustabdė visus planus. Bet jei ne krizė, vis vien nieko nebūtų išėję. Namų darbai neatlikti, į europinius pinigus bet nebandyta taikytis. Buvo planuota, kad Kačerginė taps pirma trasa Baltijos valstybėse, atitinkančia visus FIA reikalavimus. Bet dabar estai rekonstruoja savo trasą, o mes – ne. Antriems viską padaryti, surasti pinigų bus sunkiau.

Viliuosi, kad su naujo „Nemuno žiedo“ direktoriaus atėjimu viskas keisis. Jis turės darbo.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie Gazas