15min be reklamos
03 26 /21:16

Avarija važiuojant 272 km/val. greičiu: Mugello 12 val. lenktynėse lietuvių pasirodymas užėmė kvapą

Lenktynių serijos „24h series“ Mugello (Italija) etapas buvo padalintas į dvi dalis. Po šeštadienio 6 val. dalies, kupinos išbandymų, tiek pat laiko lenktynininkai varžėsi sekmadienį. Avarija, į kurią pateko „RD Signs“ komandos lenktynininkas Audrius Butkevičius, atėmė kvapą ir žiūrovams, ir organizatoriams.

GTX pogrupyje pirmavę lietuviai jau ruošėsi po dviejų valandų lipti ant pirmojo podiumo laiptelio. Tačiau A.Butkevičiaus vairuojama raketa „Lamborghini“ paslydo trasos dalyje, kurioje kitas automobilis papylė alyvos (arba aušinimo skysčio). Lėkdamas daugiau nei 272 km/val. greičiu automobilis apsisuko ir galu nuslydo per gesinimo zoną į atitvarus. Tas pats nutiko ir kitam iš paskos važiavusiam "Porsche".

Smūgio būta labai stipraus, A.Butkevičius medikų automobiliu buvo išgabentas į ligoninę. Laimei, po keleto valandų gydytojai leido lietuviui grįžti į viešbutį.

Žemiau rasite lenktynių TRANSLIACIJOS įskiepį, reportažus iš komandų boksų ir avarijos įrašą.

Galutiniai rezultatai po 12 val. trukusių lenktynių tokie. Iš 40-ties startavusių komandų, „RD Signs Šiauliai“ (Lamborghini) po avarijos finišavo 30-je vietoje, bet GTX pogrupyje išsaugojo trečią vietą ir lipo ant Mugello podiumo.

Dvi „Juta“ komandos (Audi R8 LMS) klasėje GT3 AM užėmė 4-tą ir 6-tą vietas. Bendroje įskaitoje – P15 ir P21. „Porsche Baltic“ – klasėje 992 – penkti, o bendroje įskaitoje – P20.

Apie šeštadienio lenktynių dalį, kurioje lietuvius užklupo taip pat dideli išbandymai, skaitykite čia.

VIDEO: Hankook 12H MUGELLO 2023 - Race Part 2

Keturios Lietuvos komandos – „RD Signs“ (Lamborghini Huracan), „Juta Racing“ (dvi Audi R8 GT3), „Porsche Baltic“ (911 GT3 Cup) varžėsi su dar 36 varžovais.

Komandos pagal automobilių klases ir pilotų pajėgumą suskirstytos į skirtingas kategorijas. Lietuviai lenktyniauja 992, GTX ir GT3 AM pogrupiuose.

Sekmadienio lenktynių eiga

Finišas! Svarbausia, kad visi lietuviai pasiekė finišą. Greičiausia Lietuvos komanda buvo „Juta Racing“ pirmoji ekipa, bendroje įskaitoje finišavusi P16. „Porsche Baltic“ finišo liniją kirto 20-ta. „Juta Racing“ (antroji komanda) – P21. Po avarijos sugrįžę RD Signs – P30, tačiau GTX klasėje iškovojo trečią vietą.

Paskutinė šeštoji valanda. Po to, kai technikai sukūrė stebuklą ir atstatė „Lamborghini“, RD Signs grįžo į lenktynes.

Tiesa, dabar pagrindinis tikslas – finišuoti ir iškovoti trečią vietą GTX klasėje.

Ketvirtoji valanda: RD Signs avarija. Likus kiek daugiau nei 2 val. iki finišo, GTX klasėje pirmavusi „RD Signs Šiauliai“ patyrė avariją. Preliminariais duomenimis, lenktynininkas Audrius Butkevičius sveikas, jį apžiūrėjo medikai.

Paskui A.Butkevičiaus „Lamborghini“ posūkyje, aštraus stabdymo zonoje iš trasos išslydo ir į atitvarus smarkiai trenkėsi ir „Porsche“ Nr. 928. Panašu, kad stabdymo zonoje buvo papilta alyvos arba degalų, todėl ir įvyko avarija.

Trečioji valanda. Komandose pasikeitė pamainos (angl. – stint). Pirmieji pilotai buvo tikrai greiti, tad kilstelėjo komandas aukštyn. „Juta“ (pirmoji) iki P15, RD Signs iki P19, „Porsche Baltic“ – P21, antroji „Juta“ iki P22. Lenktynes tęsia (pagal aukščiau išvardytas komandas): Vytenis Gulbinas (prieš dvejus metus laimėjęs Barselonos 24h TCR klasėje), Audrius Butkevičius, Paulius Žadeika (labai pagreitėjęs nuo šeštadienio) ir Oskaras Brazaitis.

Rezultatu klasėje kol kas gali džiaugtis tik RD Signs, jie pirmauja GTX divizione.

Pirmoji valanda. Automobiliai iš uždaro parko vėl išrikiuoti starto tiesiojoje. Startas iš eigos. Prie „RD Signs“ Lambo vairo – Paulius Paškevičius. „Porsche Baltic“ – Robertas Kupčikas. „Jutos“ dvi Audi vairuoja Arūnas Gečiauskas (Kačerginės rekordo autorius) ir Aurimas Jablonskis.

VIDEO: Mugello 12 val. starto jaudulys: kokią strategiją rinkosi Lietuvos komandos RD Signs, JUTA, Porsche Baltic?

Po šeštadienio 6 val. aukščiausioje pozicijoje iš lietuvių – „Juta“, Audi GT3 Nr 71 – P18 (bendroje įskaitoje) ir P6 (GT3 AM klasėje). „RD Signs“ Lamborghini) – P22 (ir P1 GTX). „Porsche Baltic“ – P23 ir P6 (992 klasėje). „Juta“ (antroji komanda) – P24 ir P7.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kimčių ekspertas pasakoja viską, ko iki šiol nežinojote apie šį Azijos virtuvės stebuklą, ir dalinasi autentišku receptu
Reklama
„Švyturys-Utenos alus“ jungiasi prie „Stiprūs kartu“ ir „Blue/Yellow“ pagalbos Ukrainos našlaičiams
Reklama
„Mantingoje“ laimę atradę darbuotojai: „Čia siekiame geriausio rezultato“
Reklama
Testas: atsakykite į 10 klausimų apie „Apple Watch“ laikrodžius ir laimėkite 200 EUR dovanų kuponą!
Parašykite atsiliepimą apie Gazas