Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 30d. 20:58

Neurochirurgas Christopheris Chandleris: Michaelio Schumacherio traumai pasiekti piką prireiks kelių dienų

Michaelis Schumacheris
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Michaelis Schumacheris

Neurochirurgijos specialistas Christopheris Chandleris daugkartinio F-1 čempiono Michaelio Schumacherio būklę įvardino kaip labai rimtą bei pridūrė, kad vokiečio traumai pasiekti piką prireiks kelių dienų.

Savaitgalį slidinėdamas M.Schumacheris krito ir patyrė sunkią galvos traumą. Šiandien surengtos spaudos konferencijos metu gydytojai pranešė, kad komoje esantis vokietis kovoja už savo gyvybę.

Neurochirurgijos specialistas C.Chandleris pakomentavo buvusio F-1 piloto patirtą traumą bei pridūrė, kad prireiks kelių dienų, kol ji pasieks savo piką.

„Intrakranijinė hematoma – tai kraujo krešulys“, – pasakojo neurochirurgijos specialistas C.Chandleris.

„Jo smegenyse atsirado kraujo krešulys, kurį reikėjo skubiai pašalinti. Tai paaiškina kodėl buvo atlikta operacija. Jo smegenyse atsirado kraujosruvų ir sumušimų. Tai labai rimta. Cerebriniai sumušimai dažniausiai padaro daug žalos. Pašalinus krešulį kraujavimas tęsiasi, o esančios kraujosruvos ir sumušimai tą kraujavimą skatina.“

„Tai, jog dėl patirtos galvos traumos buvo sukelta koma, parodo, kad situacija yra labai rimta. Kuo ilgiau pacientas išbūna komoje, tuo mažesnė tikimybė, kad jam pavyks visiškai pasveikti. Negalima sakyti, kad jam nepavyks to padaryti. Tačiau negalima teigti, jog jo smegenims nebus padaryta jokios žalos. Jo patirta trauma yra labai rimta.“

„Prireiks kelių dienų, kol smegenų kraujavimas pasieks savo piką. Kaukolė neleidžia smegenims plėstis. Dėl to kraujavimas yra itin pavojingas. Kraujavimas sukelia tinimą. Dėl to smegenys ima dar labiau kraujuoti ir tinti. Galų gale visa tai ima veikti itin svarbias smegenų dalis“, – teigė gydytojas.

F-1.LT

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas