Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 17d. 14:02

Paskutinis Dakaro etapas: lietuvių ekipažai – finiše, B.Vanago rezultatas – rekordinis

Dakaro finišas 15min iš Dakaro
„General Financing team Pitlane“ nuotr. / Dakaro finišas

Paskutinis Dakaro etapas – paskutinis išbandymas 2019-ųjų metų sunkiausiose pasaulio lenktynėse. Dakaras dar kartą įrodė, jog net ir stipriausieji ar greičiausieji čia klumpa, o lietuviai dar kartą parodė savo užsidegimą, ryžtą ir ištvermę. Paskutiniame greičio ruože dalyviai iš Pisko pasiekė Limą ir įveikė 358 kilometrų, iš kurių 112 km sudarė greičio ruožą.

Daugiau naujienų apie Dakarą rasite čia.

Ekrano nuotr./Automobilių įskaita dešimtame greičio ruože
Ekrano nuotr./Automobilių įskaita dešimtame greičio ruože

Ekrano nuotr./Bendra automobilių įskaita po dešimties greičio ruožų
Ekrano nuotr./Bendra automobilių įskaita po dešimties greičio ruožų

Dakaro dalyviai ant podiumo pasirodys 18 val. Limos laiku (1 val. nakties Lietuvos laiku).

Rūšiavimas:
Naujausi Viršuje
Naujausi Apačioje
16:30

Benediktas Vanagas taip pat pasiekė finišą! Iškart už jo ir Vaidotas Žala!

Benediktui Vanagui iki 10-os vietos bendroje įskaitoje trūko vos 5 sek., tačiau pilotas pasakojo, jog rezultatu yra patenkintas, o tas penkias sekundes paliks kitiems metams. Dabar komanda – 11-oje vietoje, tačiau ir tokios vietos Dakare dar nė vienam lietuviui nepavyko pasiekti.

16:28

Su nesklandumais buvo susidūręs Giniel de Villiersas. Sportininkas pirmąjį kelio punktą pasiekė tik po 1 val. 9 min. 18 sek., nors kitoms komandoms jį pasiekti truko apie 17 min. Kas lėmė tokį G. de Villierso rezultatą, kol kas neaišku.

16:00

Į dešimtąjį greičio ruožą išvažiavo ir šios dienos paskutinis rikiuotės dalyvis – Nasseras Al-Attiyah. Taip yra, nes dalyviai startavo atbuline tvarka.

15:56

Antanas Juknevičius pasiekė finišą!

Pilotai pasakojo, jog šis Dakaras buvo vienas sunkiausių per dešimt metų, tačiau itin džiaugėsi pasiekę finišą.

15:47

Antrąjį kelio punktą pasiekė Vaidotas Žala ir Benediktas Vanagas. Pastarasis nepraranda tempo ir išlaiko antrąją poziciją. V.Žala – 5-as.

15:42

Spėjama,  kad atsirado dar vienas organizatorių įrangos gedimas. Mat nė vienoje įskaitoje nefiksuojami rezultatai prie trečiojo kelio punkto, todėl tikėtina, kad A.Juknevičius jau gali būti netoli finišo, tik to neparodo sistema.

15:39

Nors automobilių įskaitos lyderiai dar nestartavo, kol kas geriausią laiką iki pirmojo kelio punkto parodė Carlosas Sainzas, o iškrt po jo, antroje vietoje, puikuojasi Benediktas Vanagas nuo ispano atsilikdamas 59 sekundėmis. Žinoma, rezultatai dar gali keistis.

15:28

Vaidotas Žala ir Benediktas Vanagas pasiekė pirmąjį kelio punktą. Atitinkamai komandos čia yra 6-oje ir 2-oje vietoje, tačiau pozicijos dar keisis, kai šį punktą pasieks kitos komandos.

15:12

Antanas Juknevičius pasiekė ir antrąjį kelio punktą.

14:56

Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno pasiruošimas paskutiniajam greičio ruožui. 

14:45

Antanas Juknevičius pasiekė pirmąjį kelio punktą. Jis čia 2-oje vietoje, tačiau reikia nepamiršti, jog dalyviai startuoja atbuline tvarka – pradedant nuo silpnesnių komandų, todėl rezultatas dar tikrai keisis.

14:29

Benediktas Vanagas apie dešimtąjį greičio ruožą.

14:21

Į paskutinį Dakro išbandymą pirmieji leidosi Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis.

Žilvino Pekarsko nuotr./Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis
Žilvino Pekarsko nuotr./Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis

 

Paskutinis atnaujinimas: 2019-01-17 14:21

Paskutinis greičio ruožas bus tik vos ilgesnis nei pirmasis, o ir trasa bus gana panaši. Visgi organizatoriai įspėja, kad dalyviai čia neišvengs ir kopų, iš kurių 10 kilometrų bus itin minkštos ir klampios. Dar viena naujovė – startas atbuline tvarka, o tai reiškia, kad pirmieji į trasą išvažiuos sunkiau su Dakaro iššūkiu kovoję dalyviai, o paskutinieji – lenktynių lyderiai.

Pirmasis iš lietuvių startuos Antanas Juknevičius, jo starto laikas – 14:21 val., antrasis – Vaidotas Žala, kurio startas numatytas – 15:02 val., o iškart už jo, po 3 min. starto liniją kirs ir Benediktas Vanagas. Lyderis Nasseras Al-Attiyah startuos paskutinis ir į trasą įvažiuos lygiai 16 val. Pasibaigus greičio ruožui dalyviai važiuos ant Dakaro podiumo ir taip bus uždarytas 2019-ųjų Dakaro ralis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas