Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 7d. 19:20

Pirmosios avarijos Dakare: nuo lengvo kūlvirsčio per kopą iki lūžusio stuburo

Bryce`o Menzies avarija
Stop kadras iš Dakar.com vaizdo įrašo / Bryce`o Menzies avarija

Dakaro dykumų maratonas kasmet būna pažymėtas daugybe incidentų. Kone kasmet tenka išgirsti ir apie tragiškus įvykius, pareikalaujančius žmonių gyvybių. Nors šiemet apie tragiškus susidūrimus dar nepranešta, tačiau susižalojo ar bent jau techniką apgadino ne vienas dalyvis. Žinoma, bekraštėse Peru dykumose žiūrovams ir žurnalistams užfiksuoti pavyko tik nedaugelį incidentų.

Vienas incidentas baigėsi praktiškai be jokių nuostolių. Jį patyrė per kopą šokusi Cristina Gutierrez Herrero. „Mitsubishi“ visureigį vairuojanti lenktynininkė padarė klaidą važiuodama per kopą ir jos automobilis „nosimi“ užsikabino už biraus smėlio.

Netrukus visureigis du kartus vertėsi, tačiau sportininkė varžybas tęsti galėjo toliau. Lengvas virtimas nepadarė praktiškai jokių nuostolių.

Analogiškoje situacijoje suklupo ir dar vienas duetas. Važiuodamas 31 km ilgio prologo greičio ruožą apsivertė ekipažas iš Libano, pažymėtas 395 numeriu.

Pranešama, kad Jadas Comairas ir Antoine'as Iskandaras, važiuojantys su bagiu, nesužeisti.

Gerokai savo techniką apgadino taip pat nesėkmingą šuolį atlikęs motobagių kategorijos dalyvis Leo Larrauris. „Can-Am“ bagį vairavęs sportininkas net keletą kartų vertėsi ir į bivuaką buvo partemptas. Mechanikams teko įdėti nemažai darbo, kad sekmadienį ekipažas vėl pajudėtų į trasą.

Bene smarkiausią virtimą patyrė amerikietis Bryce`as Menziesas, vairavęs „Mini“. Jis taip pat padarė klaidą ir apsivertė. Ekipažą teko apžiūrėti medikams, o komandos viltis tęsti Dakarą pakibo ant plauko.

„Stogo“ neišvengė ir Benedikto Vanago bei Sebastiano Rozwadowskio duetas. Nors išsamesnės informacijos apie incidentą kol kas nėra, tačiau nesėkmę patyrusį ekipažą ant ratų pastatyti padėjo kiti lietuviai – padėti sustoję Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas.

Mindaugo Plukio nuotr./B.Vanagas finišavo be priekinio stiklo
Mindaugo Plukio nuotr./B.Vanagas finišavo be priekinio stiklo

Motociklininkų pasitraukimai

Tiesa, kai kuriems dalyviams Dakaras baigėsi vos prasidėjęs – su maratonu jau atsisveikino vokietis motociklininkas Juergenas Droessigeris. Jis lenktynes baigė net nepradėjęs pirmojo greičio ruožo.

Pakeliui į startą, bendro naudojimo kelyje jis trenkėsi į priekyje važiavusio ir staiga stabdžiusio automobilio galą. Per avariją sportininkas susižeidė nesmarkiai, tačiau motociklas buvo gerokai aplamdytas ir toliau lenktynių tęsti nebebuvo įmanoma.

Bene skaudžiausią avariją patyrė portugalas Joaquimas Rodriguesas. Pastarasis neįvertino kopos aukščio ir nuo jos nušokęs skaudžiai krito. Susižeidusį sportininką medikai nedelsiant sraigtasparniu išgabeno į ligoninę.

Ten paaiškėjo, kad motociklininkui lūžo stuburas. Pažeistas penktasis slankstelis. Jo gyvybei pavojus negresia, tačiau vietoje Dakaro ir viso sezono ant motociklo, portugalo laukia ilga reabilitacija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas