Dabar populiaru
Publikuota: 2017 kovo 2d. 12:19

Prasidėjo keturių etapų ralio reido varžybų serija „Baltijos taurė 2017“

Renginio akimirka
Organizatorių nuotr. / Renginio akimirka

Vasario 25-ą dieną padidinto pravažumo technikos mylėtojai rinkosi į Širvintų rajone esantį nedidelį Bartkuškio miestelį. Jame buvo duotas startas „Baltijos taurė 2017“ ralio reido varžybų serijai. Ją sudaro keturi etapai – žiemos, pavasario, vasaros ir rudens laikotarpiais.

Pirmosiose varžybose prie starto linijos stojo 10 keturračių, 1 motociklas, 16 visureigių. Dar 3 dalyviai savo jėgas panoro išmėginti varžydamiesi „Subaru“ automobiliais. Į dalyviai atvyko iš įvairiausių šalies vietų – Vilniaus, Utenos, Šiaulių, Rokiškio, Kauno, Klaipėdos ir kitų miestų.

Kaip teigia organizatoriai, šios varžybos yra skirtos tiems, kurie turi visureigį ar lengvąjį automobilį su visais varomaisiais ratais, keturratį ar dviratį motociklą, trokšta nuotykių gamtoje, sugeba orientuotis pagal kelio knygą ir GPS koordinates miškų ir laukų keliukuose bei nori gerai praleisti laiką bendraminčių būryje.

Organizatoriai anksčiau dalyviams ruošdavo kelio knygas su konkrečiu maršrutu, tačiau šįkart buvo pasirinkta laisvo maršruto forma, kuomet ekipažai turėjo orientuotis pagal GPS taškus ir patys ieškoti kelių jų link.

Organizatorių nuotr./Renginio akimirka
Organizatorių nuotr./Renginio akimirka

Dalyvių maršrutas skyrėsi priklausomai nuo klasės. 4x4 klasei buvo paruošti 75, Moto – 45, 4WD – 55 taškai. Sunkiausias ir ilgiausias, maždaug 250 km maršrutas teko 4x4 klasei, šiek tiek lengvesnė – 190 km distancija parinkta Moto klasei, o 4WD kategorijos dalyviai varžėsi daugiausiai klasikinio ralio keliais su bekelės prieskoniu.

Prieš varžybas daug diskusijų sulaukė Moto klasės maršrutas. Bendru sutarimu nuspręsta jį sutrumpinti, tačiau paaiškėjo, kad šis sprendimas buvo ne pats geriausias. Paaiškėjo, kad Moto klasės dalyviai puikiai orientuojasi ir yra tikri benzingalviai, kurie finišavo vos po kelių valandų ir net nespėjus sutemti. Visi kiti finišavo prieblandoje arba visiškoje tamsoje. Dėl gedimų varžybų nebaigė keturi ekipažai. Vienus pavedė pavarų dėžė, kitus elektros gedimai. Buvo ir tokių, kurie nuplėšė ratus.

Kaip organizatoriui, tai ralio reido varžybų paruošimo darbai yra patys sunkiausi ir užimantys daugiausiai laiko, tačiau jie labiausiai atsiperka emociškai.

Tikimasi, kad į kitą etapą atvyks daugiau svečių iš užsienio šalių, mat dalyviai iš Utenos palaiko artimus ryšius su latviais bei estais.

„Kaip organizatorius, jau šešiolika metų organizuojantis įvairias lenktynes, noriu pasakyti, kad ralio reido auditorija yra pati nuostabiausia. Tiek optimizmo, šypsenų, teigiamų emocijų nei ralio, nei kitų sporto šakų dalyvių veiduose nesu matęs.

Kaip organizatoriui, tai ralio reido varžybų paruošimo darbai yra patys sunkiausi ir užimantys daugiausiai laiko, tačiau jie labiausiai atsiperka emociškai. Norime padėkoti ne tik dalyviams, bet ir Bartkuškio mokyklos – daugiafunkcio centro direktorei ir visiems darbuotojams, kurie sudaro puikias sąlygas ralio štabui įsikurti“, – sakė Širvintų automobilių sporto klubo vadovas Vygintas Šuminskas.

Rezultatai

Moto

 1. Daividas Rudokas (Yamaha)
 2. Povilas Iganatavičius (Kawasaki)
 3. Gedas Kailnauskas (Yamaha)

4WD

 1. Saulius Nausėdas/Vincas Verbyla (Subaru)
 2. Vilmantas Strauka/Sigitas Miniotas (Subaru)
 3. Justinas Kakanis/Edgaras Skardžius (Saubaru)

4x4

 1. Nerijus Kutka/Mantas Kutka (Mitsubishi)
 2. Egidijus Puidokas/Andrius Puidokas (Toyota)
 3. Raimondas Greičius/Vitalijus Trakšelis (Nissan)

Komandinė Moto įskaita

 1. Purvo šernai
 2. Aldma
 3. Šalčininkų ATV

Komandinė 4x4 įskaita

 1. Tytuva Racing
 2. Varo Racing

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas