2023 01 14 /11:07

Priešpaskutinė diena Dakare: Roko Baciuškos persvara tapo labai trapi

Nors iki finišo liko visai nedaug, džiaugtis rezultatais bus galima tik kirtus ralio finišo arką sekmadienį. Dabar dalyviams dar reikia įveikti abu savaitgalio greičio ruožus, kurių metu dar visko gali nutikti. Dalyviai šiandien turi įveikti 515 km pervažiavimą ir 154 km greičio ruožą, kurio didžiąją jo dalį sudarys kopos.
Rokas Baciuška SS13 finiše
Rokas Baciuška SS13 finiše / Žilvino Pekarsko / 15min nuotr.

Lietuvių starto laikai:

Laisvydas Kancius – 6 val. 49 min. 30 sek.

Gintas Petrus / Jose Marques – 9 val. 30 min.

Rokas Baciuška / Oriol Vidal – 8 val. 20 min.

Tomas Jančys / Irmantas Bražiūnas – 9 val. 8 min.

Vaidotas Paškevičius / Slavomir Volkov / Tomas Gužauskas – 9 val. 33 min. 30 sek.

Rūšiavimas
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

13:27

Sunkvežimio komandos „Constra Racing“ ekipažas taip pat pasiekė finišą – preliminariai lietuviai užėmė 12 vietą šiandien.

12:54

„Mediafon“ komanda džiaugiasi, kad liko vos viena Dakaro diena.

12:49

Gintas Petrus pasiekė finišą – preliminariai priešpaskutiniame ruože jis 33. Nuo lyderio atsiliko 49 minutėmis, o iki artimiausio varžovo – 1:48 min.

12:43

Pravažiavus 114 kilometrų lietuvių sunkvežimio ekipažas dešimtoje vietoje. Nuo lyderio juos skiria 40 minučių, o nuo prieš juos važiuojančių – 2 min 50 sekundžių.

12:39

Sunkvežimių klasėje šiandien laimėjo J.Van Kasterenas, antroje vietoje – M.Macikas, trečioje vietoje – J.Valtras.

12:26

Tomas Jančys pasiekė finišą. Nuo lyderio jie atsiliko 34 minutėmis ir preliminariai finišavo 25 pozicijoje.

12:06

G.Petrus po 114 kilometrų 29, iki artimiausio varžovo jam trūksta vos 49 sekundžių.

12:04

R.Baciuška: „Organizatoriai neduoda pailsėti. Priešpaskutinis dopas buvo visai sudėtingas, šturmanas sakė truputį blogą pasidarė, bet paskui atsigavo. Man buvo viskas puikiai.“

Sportininkas sako, kad važiavo maksimaliai ir tuo pačiu su atsargumu.

Paklaustas, ar žiūrėjo į galinio vaizdo veidrodėlį, pasaulio čempionas sakė, kad ne: „Nepavys“.

11:57

L.Kancius sakė, kad šiandien buvo vienas sunkiausių greičio ruožų šiame Dakare: „Nieko kito, vien tik intensyvios kopos. 50 pirmųjų kilometrų gal ir gerai, bet paskui ir bloga pradėjo darytis.“

Sportininkas sakė, kad dėl aukštų ir dažnų kopų greitis buvo mažas ir labai vargino.

„Pradžia turėjo būti gera, bet paskui – šiaip sau“, – apie rezultatus kalbėjo L.Kancius.

11:51

Po 77 kilometrų V.Paškevičiaus komanda nukrito į 13 vietą.

11:49

Pravažiavus 114 km „Mediafon“ ekipažas fiksuoja 23 laiką.

11:35

L.Kancius džiaugiasi įveikęs dar vieną greičio ruožą.

Tiesa, finiše žurnalistui Ž.Pekarskui sakė, kad kopos taip užsupo, kad teko stoti ir išgerti vaistų.

11:27 Atnaujinta 12:40

Organizatorių paskelbti T4 klasės šiandienos nugalėtojai.

11:17

Antrame kelio taške G.Petrus fiksuoja 29 laiką. Skirtumas nuo lyderio – daugiau nei 24 minutės.

R.Baciuška išsaugojo pirmąją poziciją, tačiau ji trapi

11:11

R.Baciuška finišavo – preliminariai šiandien jis antras, į priekį praleidęs E.Goczalo ir O.Menos ekipažą bei pralaimėjęs jiems 4 minutėmis ir 19 sekundžių.
Bendroje įskaitoje lenkas vejasi lietuvį ir mažina atsilikimą iki 3 minučių 26 sekundžių.

Rytoj bus lemiama diena, kai išaiškės T4 klasės nugalėtojai, o tarp lyderiu turėtų vykti itin įtempta kova.

R.Baciuška trylikto greičio ruožo finiše

10:41

„Constra Racing“ pirmame trasos taške užfiksavo 10 laiką. Iki artimiausių varžovų komandą skiria 19 sekundžių.

10:35

Trečiame taške Roko Baciuškos atsilikimas nuo E.Goczalo didėja iki penkiu minučių su puse.

10:34

V.Paškevičius papasakojo apie tai, ką mechanikai darė po maratono prieš šiandienos greičio ruožą.

10:20

Gintas Petrus pirmame taške fiksuoja 33 laiką, nuo lyderio atsilikdamas daugiau nei 11 minučių.

10:19

Sebastienas Loebas laimėjo šeštą greičio ruožą iš eilės šiame Dakare.

Antras šiandien N.Al-Attiyah. Trečioje vietoje M.Ekstromas.

Bendroje rezultatų lentelėje jokių svarbių pokyčių neįvyko.

10:03

„Mediafon“ ekipažas fiksuoja laiką trečiame dešimtuke ir nuo lyderio atsilieka aštuoniomis minutėmis.

10:03

Antrame kelio taške R.Baciuškos atsilikimas nuo E.Goczalo išaugo iki keturių minučių – tai sumažina Roko pranašumą bendroje rezultatų lentelėje iki trijų minučių.

09:56 Atnaujinta 11:07

Laisvydas Kancius finiše – šiandien jis fiksuoja šeštą laiką ir nuo klasės lyderio M.Medeiroso atsiliko aštuoniomis minutėmis.

Žilvino Pekarsko / 15min nuotr./Laisvydas Kancius

09:40

Vaizdai iš įspūdingojo „Empty Quarter“.

09:34 Atnaujinta 11:48

L.Benavidesas, preliminariai laimėjęs greičio ruožą, už greičio viršijimą buvo nubaustas viena minute. Jo brolis Kevinas, kuris trasoje padėjo Matthiasui Walkneriui, tikėtina, kad atgaus 23 minutes ir 10 sekundžių po FIM sprendimo pasiekus bivaką.

Tai padarytų K.Benavidesą šios dienos etapo nugalėtoju ir jis taptų naujuoju ralio lyderiu su 12 sekundžių pranašumu prieš T.Priceą ir 1 min 43 sekundžių pranašumu prieš Skylerį Howesą!

09:20

Po 78 kilometrų automobilių klasėje geriausią laiką demonstruoja S.Loebas.

09:19

Priešpaskutiniame kelio taške L.Kancius nukrito į šeštąją poziciją, nuo lyderio M.Medeiroso atsilikdamas beveik aštuoniomis minutėmis.

09:10

Tomas Jančys su Irmantu Bražiūnu startavo.

Rokas Baciuška pirmame kelio taške dviejomis minutėmis atsilieka Erykui Goczalui, artimiausiam savo varžovui.

08:44

„Constra Racing“ komanda ant savo sunkvežimio šiandien veš ir 15min žurnalisto Žilvino Pekarsko padovanotą Lietuvos vėliavą.

08:40

M.Walkneris, buvęs 9 bendroje įskaitoje, šiandien krito ir nebegalėjo tęsti lenktynių.

08:35

Pravažiavus 77 km L.Kancius vis dar ketvirtas, tačiau iki trečios vietos jam trūksta vos 3 sekundžių.

Komandos nuotr./Laisvydas Kancius

08:34

Pagal preliminarius rezultatus greičiausias šiandien tarp motociklininkų buvo L.Benavidesas, puse minutes nuo jo atsiliko M.Docherty, o trečią laiką užfiksavo A.Van Beverenas.

08:28

Pasak organizatorių, K.Benavidesas trasoje buvo sustojęs padėti M.Walkneriui, tad jo atsilikimas gali būti kompensuotas ir taip jis gali išsaugoti savo trečiąją poziciją bendroje motociklų įskaitoje.

08:17

Visuose taškuose atsilikęs, T.Priceas finišavo greičiau už S.Howesą ir savo persvarą bendroje įskaitoje padidino iki pusantros minutės.

07:59

Kova tarp Toby Price ir Skylerio Howeso išlieka įtempta – pravažiavus 113 kilometrų juos skiria septynios sekundės, o pagal šį rezultatą bendroje įskaitoje tarp jų vos vos 25 sekundžių tarpas.

07:52

Dakaro ralyje varžymasis neatsiejamas nuo pagalbos savo varžovams.

07:49

„Constra Racing“ keičia ne tik automobilio atsargines dalis, bet ir ant jo sumontuotas Lietuvos vėliavėles. Prieš priešpaskutinį greičio ruožą komanda buvo „išnaudojusi“ beveik visas turėtas.

07:36

L.Kancius pirmame kelio taške fiksuoja ketvirtą laiką tarp keturračių.

07:35

Po 77 kilometrų S.Howesą ir T.Priceą skiria vos 2 sekundės.

07:34

K.Benavidesas antrame kelio taške nukrito iš lyderio pozicijų ir nuo lyderio atsilieka 16 minučių. Sportininkas buvo sustojęs trasoje. Nežinia, kokios to priežastys, bet tai jam gali kainuoti trečią vietą bendroje Dakaro ralio motociklų įskaitoje.

07:24

Organizatoriai atrinko TOP3 gražiausius vakar dienos vaizdus, tarp kurių pateko ir L.Kanciaus važiavimas kopose.

07:21

Motociklų įskaitoje pirmame kelio taške greičiausią laiką parodė M.Docherty, antrą ir trečią vietą dalinosi L. Ir K.Benavidesai.

Lenktynių lyderiai S.Howesas ir T.Priceas važiuoja vos 5 sekundžių skirtumu – tarp jų vyksta kova dėl Dakaro ralio nugalėtojo titulo, tad galima sulaukti itin aštrių momentų trasoje.

Paskutinis atnaujinimas 2023-01-14 07:21