R.Baciuška po varžybų Prancūzijoje: „Vienas prasčiausių savaitgalių per visą karjerą“

Praėjusį savaitgalį Rokas Baciuška dalyvavo CIK-FIA Europos KZ2 kartingo čempionato varžybose Salbrio mieste Prancūzijoje. Lenktynininką abi dienas lydėjo nesėkmės ir jis pasitraukė iš varžybų po kvalifikacinių važiavimų – užėmęs 51 vietą, į finalą nepateko.
Rokas Baciuška
Rokas Baciuška / Komandos nuotr.

„Lenktynėse visko pasitaiko ir negali visada nugalėti – kartais tenka jas baigti labai apmaudžiai. Tai vienas prasčiausių savaitgalių per visą karjerą“, – po varžybų pranešime žiniasklaidai cituojamas aštuoniolikametis lietuvis.

Šeštadienį vyko keturi kvalifikaciniai važiavimai. R.Baciuška pasirodymą dviejuose vertino neblogai – pavyko užimti 6 ir 8 vietas, tačiau likę du nebuvo sėkmingi. Viename jo varžovas pasielgė nelabai sportiškai ir išstūmė Roką iš trasos, o kitame suklydo kartą ruošęs mechanikas – važiuojant užsikirto akceleratoriaus pedalas ir tęsti lenktynes tapo kone neįmanoma.

Pirmosios dienos rezultatas – 6, 8 ir 22 vietos bei vienas nebaigtas važiavimas. Finalas dar nenuplaukė – užtektų neblogo pasirodymo vieninteliame likusiame sekmadienio važiavime ir patekimas tarp 32 greičiausių garantuotas. Tačiau technika nusprendė pailsėti – sekmadienio kvalifikaciniame važiavime „užkalė“ karto variklis.

Galutinis R.Baciuškos CIK-FIA Europos KZ2 čempionato etapo „Salbris“ trasoje rezultatas – 51 vieta iš 73 dalyvių.

Finale nugalėtojų podiumą užėmė prancūzai. Greičiausias buvo Adrienas Renaudin, antras liko Pierre‘as Loubere, trečias – Hubertas Petit.

Kur kas sėkmingiau savaitgalis susiklostė „Academy“ klasėje dalyvavusiam Kajui Šikšneliui. Jis kvalifikaciniuose važiavimuose užėmė 3, 8 ir 7 vietas bei pateko į finalą, kuriame liko vienuoliktas.