Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 16d. 11:23

Ralio čempionatas artėja prie pabaigos: kas laimės auksą?

Dominykas Butvilas
Egidijaus Babelio nuotr. / Dominykas Butvilas

Du mėnesius užsitęsusi Lietuvos automobilių ralio čempionato pertrauka nutrūks šį penktadienį Zarasuose. Pajėgiausi šalies ralio lenktynininkai čia rinksis į priešpaskutinę šių metų kovą dėl čempionų vardų. Rezultatai, kurių ekipažai pasieks „300 ežerų“ ralyje, daugumai jų gali būti lemtingi – čempionatui artėjant į pabaigą kiekvienas įskaitos taškas svarbus visiems jame dalyvaujantiems lenktynininkams.

Intrigos lietuvaičių kovoms trasoje pridės ir būrys Latvijos bei Estijos ralio lyderių, taip pat svečiai iš Lenkijos, Rusijos ir Ukrainos: „300 ežerų“ dalyvių sąraše – daugiau kaip 70 ekipų.

„Taškų skirtumas tarp lyderių visose Lietuvos automobilių ralio čempionato (LARČ) įskaitose nėra toks didelis, kad būtų galima sakyti, jog čempionas jau aiškus. Išimtis – N4 (II-oji) įskaita, kurioje atotrūkis tarp pirmaujančio Dominyko Butvilo su Renatu Vaitkevičiumi ekipažo ir kitų lenktynininkų yra toks, kad pavyti jų praktiškai neįmanoma,“- prieš varžybas situaciją įskaitos lentelėje komentavo Rasa Jakienė, Lietuvos automobilių sporto federacijos generalinė sekretorė.

N4 klasėje lyderis - Dominykas Butvilas.

D.Butvilas, nuo pat pirmųjų šio sezono varžybų neužleidžiantis pirmosios vietos įskaitoje, šiuo metu turi sukaupęs 44,5 taško. Tuo tarpu artimiausi jo varžovai II-oje įskaitoje – Benediktas Vanagas ir Rokas Kvaraciejus yra praleidę po vienas varžybas, o tai atsilieps ir jų galutiniams rezultatams čempionate.

„Šiais metais LARČ rezultatai skaičiuojami pagal atnaujintą formulę – iš visų ekipažo dalyvautų varžybų atėmus vieną, prasčiausią rezultatą, tad lenktynininkams, kurie praleido bent vieną startą kovoti dėl taškų ir prizinių vietų yra sudėtingiau,“- sako R.Jakienė.

II-oje LARČ įskaitoje varžosi ir vienintelis šalyje moteriškas ekipažas – Joana Survilaitė su mama Vesta, tik šiemet įsėdusios į „Mitsubishi Lancer Evo IX“, po keturių etapų jos dalinasi šeštąja vieta su Gedimino Ramono ir Gedimino Celiešiaus ekipažu. 

Galingiausioje, I-ojoje įskaitoje, kur varžosi ekipažai, lenktyniaujantys A8 (WRC), R4 ir nacionalinės grupės automobiliais, į čempiono vardą taikosi du amžini konkurentai – Saulius Girdauskas su Adrianu Aftanazivu („Skoda Fabia WRC“) ir Rokas Lipeikis su Inga Lipeikyte („Mitsubishi Lancer Evo VIII“). Tačiau žymiai įdomesnė kova šioje įskaitoje vyksta dėl trečiosios vietos: Ramūnui Čapkauskui su Tomu Šipkausku po „Vilniaus“ ralio iškritus iš lyderių trejetuko, į jį nusitaikė Dainius Matijošaitis su Mindaugu Čepuliu ir Giedrius Notkus su Daliumi Strižanu, šiuo metu sukaupę po vienodą taškų skaičių. 

Tris pirmąsias vietas šių metų LARČ jau yra iškovojęs ir Arūno Lopetaičio su Ričardu Abelkiu ekipažas („Renault Clio“), pretenduojantys į III-iosios įskaitos (Super 1600 bei kitų grupių 2l automobiliai) nugalėtojus. Antroje ir trečioje šios įskaitos vietose – ekipažai lenktyniaujantys „Honda Civic Type-R“ automobiliais:  Tomas Savickas su Gintautu Leliuku ir Karolis Šiugždinis su Tomu Mickumi.

Nuo pat sezono pradžios prizinėmis vietomis IV-ojoje įskaitoje (kitų grupių automobiliai iki 1600 ccm) tarpusavyje dalinasi Karolis Raišys su Ryčiu Lukausku („Honda Civic Type-R“), Paulius ir Ramūnas Nanartavičiai („Renault Clio“) bei Tomas Stabingis su Dominyku Veršinsku („Honda Civic Type-R“).

Į pirmąją VI-os įskaitos (L7 klasė) vietą išsiveržusį Dovilo Čiutelės ir Aleksandro Dainio ekipažą, lenktyniaujantį legendiniu „žiguliuku“, taškais vejasi Ignas Taletavičius („Renault Clio“), šį kartą startuosiantis su Audriumi Pivoru. Trečioje vietoje – dar vienas ekipažas, lenktyniaujantis „Renault Clio“ – Linas Vaškys su Laurynu Paškevičiumi.

Tarp standartiniais gamykliniais automobiliais lenktyniaujančių VII-osios čempionato įskaitos ekipažų pirmauja Jonas Pipiras su Ramūnu Babachinu („Renault Clio“). Iki šiol pirmoje vietoje buvę Konstantinas Gorbas ir Jevgenij Andriatis su „BMW 318” po nesėkmių „Vilniaus“ ir „Saulės“ raliuose nukrito į antrąją vietą, trečioje vietoje - Ričardo Baubino ir Gabrielės Baubinaitės ekipažas („Honda Civic Type-R“).

2012 m. Lietuvos automobilių ralio čempionatą sudaro šeši etapai.  V-asis – „300 ežerų” ralis vyks rugpjūčio 17 - 18 d. Zarasų apylinkėse. Lenktynininkams per dvi dienas teks įveikti 15 greičio ruožų, kurių ilgis - 126,47 km, bendra ralio distancija – daugiau nei 450 km.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas