Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ralis „300 lakes rally“: taisyklės žiūrovams

„Saulės ralio 2010“ šeštadienio vaizdai
Artūro Šinkevičiaus nuotr. / Ralio vaizdai traukia žiūrovus
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmoji taisyklė žiūrovui – niekada nestovėkite išorinėje posūkio dalyje ir ant trajektorijos, kur automobilis gali „išskristi“ po posūkio ar tramplino!

DĖMESIO! Būdami ralio trasoje:

1.  Laikykitės teisėjų ir kitų oficialių varžybų asmenų nurodymų! Jie turi žinoti, kas čia galima, kas – ne. Tai jų darbas!

2.  Visada stovėkite tik saugiu atstumu nuo trasos! Koks atstumas yra saugus ralyje, nustatyti labai sunku. Atsiminkite – automobilis „išskrenda“ iš trasos akimirksniu ir netikėtai! Deja, laiko imtis kažkokiu priemonių, kad išsigelbėtumėte, dažniausiai būna nepakankamai...

3.  Numatykite vietą, į kurią galima būtų greitai ir saugiai pereiti (šokti), net jeigu jūs ir manote, kad stovite saugiu atstumu nuo trasos.

4.  Niekada nestovėkite nusisukę nuo trasos, kuria važiuoja sportiniai automobiliai!

5.  Niekada nestovėkite išorinėje posūkio dalyje arba po tramplino! Būti posūkio „viduje“ taip pat nesaugu, bet čia visgi daugiau galimybių išlikti... Ypač pavojinga vieta – pirmi 50–70 metrų iškart po posūkio arba tramplino abiejuose kelio pusėse. Kartais atrodo, kad fizikos dėsniai čia neveikia... Saugokite save!

6.  Nestovėkite žemiau kelio lygio! Kelkraštis dažnai „įtraukia“ ralio automobilius. Praarti 100 metrų pakelės grioviu – mėgstamas ralistų, „neįsipaišiusių“ į posūkį, darbas. Pasistenkite neatsidurti jų kelyje!

7.  Nevaikščiokite trasa, jei tikrai tam nėra būtinybės! Ekipažai startuoja vienos arba dviejų minučių intervalu. Tačiau dėl dulkių kamuolių galite ir nepastebėti už pravažiavusio automobilio dar vieno atskubančio ekipažo. Lenkimas greičio ruožuose ne toks retas atvejis, kaip gali pasirodyti!

8.  Stebėdami varžybas niekada nepalikite vaikų be priežiūros! Nes kitaip galite visą gyvenimą kaltinti save.

9.  Netrypkite gyventojų pasėlių.

10.  Kiekvienas asmuo, savavališkai patekęs už apsauginės juostos ar stovintis pavojingose trasos vietose, pats atsako už savo saugumą, sveikatą ir gyvybę.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas