Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Red Bull“: patirties stoka kuriant ERS – „Renault“ problemų priežastis

Christianas Horneris
„Scanpix“ nuotr. / Christianas Horneris
Šaltinis: F-1.LT
0
A A

„Red Bull“ ekipos vadovas Christianas Horneris pareiškė, kad dabartinių „Renault“ problemų priežastis yra patirties stoka kuriant energijos rekuperacijos sistemas.

Kinetinė energijos rekuperacijos sistema (KERS) F-1 debiutavo 2009 m. Tuomet jos kurimu užsiimė ne pats variklių gamintojas, o tuometinė „Renault“ (dabar „Lotus“) komanda.

Vėliau, nuo 2011 m., šią estafetę perėmė „Red Bull“. Būtent pastaroji dabar kiek įmanoma bando padėti išspręsti problemas naujų jėgainių gamintojai ir tiekėjai „Renault“.

„Volvo“ nuotr./Kinetinės energijos regeneracijos sistema
„Volvo“ nuotr./KERS sistema

„Remdamiesi savo patirtimi padedame jiems sprendžiant visas problemas, susijusias su visa energijos rekuperacijos sistema. Būtent šioje srityje mes galime jiems padėti labiausiai. Šiuo metu ten slypi didžiausios problemos“, – sakė „Red Bull“ ekipos vadovas C.Horneris.

Britas kaltina buvusį „Renault“ komandos vadovą Flavio Briatore, kuris praeityje nusprendė, kad ne variklių gamintojas, o pati ekipa turi pati kurti KERS sistemą.

Toks italo sprendimas tuomet nieko blogo nežadėjo, tačiau dabar, kai šiuolaikinės jėgainės tapo tokios sudėtingos, patirties stoka atsisuko prieš pačią „Renault“.

„Scanpix“ nuotr./Christianas Horneris
„Scanpix“ nuotr./Christianas Horneris

„Flavio prieš keletą metų priėmė sprendimą, kad komanda, o ne variklių gamintojas, turi pasirūpinti KERS sistema. „Renault“ vėliau pardavė savo ekipą, o mes perėmėme KERS ir sukūrėme savo sistemą. Dabar energijos rekuperacijos sistema tapo variklių gamintojo atsakomybė. Tačiau jiems reikia įveikti daug aukštesnę įkalnę nei „Ferrari“, arba „Mercedes“, kurie turi daugiau patirties“, – teigė C.Horneris

F-1.LT
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas