Saremos ralio nugalėtojais tapo estai, lietuvių gretose greičiausi buvo M.Morkis ir J.Paukštė

Šeštadienį greta Estijos esančioje Saremos saloje baigėsi 47-asis ralis „Saaremaa“. Čia dėl greičiausio ekipažo vardo kovojo daugiau nei 150 ekipažų. Finišą pavyko pasiekti ne visiems. Dėl avarijų bei gedimų iš varžybų pasitraukė net 40 ekipažų.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / Tomo Markelevičiaus nuotr.

Absoliučiais ralio nugalėtojais tapo estų T.Korge ir E.Pints duetas. Jie visus greičio ruožus įveikė per 56 min. 28,9 sek. Lenktynininkai, pilotavę „Ford Fiesta R5“ automobilį 11,4 sek. aplenkė antros vietos prizininkus S.Plangi ir M.Sarapuu.

Beje, dėl antrosios vietos virė labai inirtinga kova, tačiau trečioje vietoje likęs A.Lukyanukas paskutiniame greičio ruože padarė klaidą ir trasoje apsisuko. Tuo pasinaudojo S.Plangi ir išsiveržė į priekį.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./T.Korge ir E.Pints

Toje pačioje vietoje kaip ir A.Lukyanukas, analogiškai suklydo ir ralio varžybų nugalėtojas T.Korge, tačiau jis savo klaidą ištaisė labai profesionaliai ir daug laiko neprarado.

Šioje varžybose buvo apdovanoti šeši greičiausi duetai, tad apdovanojimus atsiėmė ir R.Murakas, M.Arbamas ir J.Vahamiko.

Lietuvių gretose, kurios šeštadienį gerokai praretėjo, geriausiai pasirodė Manto Morkio ir Jono Paukštės tandemas. Lietuviai bendroje įskaitoje užėmė 47-ą vietą, o savo klasėje buvo treti. Tautiečiai aplenkė dešimt savo klasės oponentų.

„Prieš dvejus metus šiame ralyje patyrėme didelę avariją, todėl šiemet norėjome tiesiog pasiekti finišą. Laikėmės savo plano ir tai lėmė, kad laimėjome trečią vietą. Esame patenkinti savo pasiekimu, nes padarėme daugiau, nei tikėjomės“, – ekipažo vardu kalbėjo šturmanas Jonas Paukštė.

Tai aukščiausias lietuvių pasiekimas šiose varžybose, mat antrą ralio dieną iš kovos pasitraukė keletas greitų ekipažų iš Lietuvos.

Tomo Markelevičiaus nuotr./G.Firantas ir M.Valiulis

67-oje bendros įskaitos vietoje liko Gintautas Šlepikas ir Audrius Pivoras, kurie varžybų metu brangias minutes švaistė užstrigę trasos pakraštyje. 80-oje pozicijoje „Saaremaa 2014“ varžybas baigė lengvai apsivertę Giedrius Firantas ir Matas Valiulis.

Lietuvių gretose varžybų nebaigė dėl sankabos gedimo pasitraukęs M.Samsonas ir avariją patyręs G.Notkus. Penktame greičio ruože techninės problemos sustabdė ir Joną Pipirą su Ramūnu Babachinu.