TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šį šeštadienį Kauno gatvėse – visų laukiamos motociklų varžybos

Nuotrauka iš Lietuvos ir Latvijos čempionatų etapo Kačerginėje
Edgaro Ščiglinsko nuotr. / Nuotrauka iš Lietuvos ir Latvijos čempionatų etapo Kačerginėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Jau šį šeštadienį Kauno miesto gatvėse įvyks itin didelio populiarumo sulaukiančios varžybos „Navas Racing club City race powered by „Rimo Grand race“. Pasak organizatorių, tai bene didžiausio dėmesio sulauksiantis reginys šį sezoną. Dalyvių sąrašas tai tik patvirtina: į laiko normas įspraustos dalyvių grupės jau perpildytos sportininkais, tik „ATV“ (keturračių) ir „Supermoto“ („Supermoto” įskaitą atitinkantys ir „krosiniai“ su asfaltinei dangai skirtomis padangomis motociklai) klasėse dar yra vietos keliems motociklų sporto entuziastams.

Kaip teigia organizatorių „Navas racing club“ atstovas Linas Navickas, „tiesiog smagu stebėti. Džiugu, kai sezono pabaigoje tokia didelė visuomenės dalis atkreipia dėmesį į motociklų sportą. Sezono pabaiga, rodos, žada ateiti tikrai griausmingai. Sieksime, kad visi susirinkę tiek sportininkai, tiek žiūrovai liktų renginiu patenkinti. Žiūrovai turės puikią galimybę nemokamai pamatyti skirtingus motociklus ir jų valdymo techniką iš kur kas arčiau. Dalyviai turės ne tik galimybę legaliai palenktyniauti miesto gatvėmis, bet, kaip ir visada, liks apdovanoti taurėmis ir dovanomis“.

Vienas ilgamečių automobilių ir motociklų sporto rėmėjų, „Vimota“ vadovas Vitoldas Jurkonis įžvelgia tokio renginio patrauklumo priežastis: „Manau, tokie renginiai - visiems į naudą: tiek pačiam miestui, tiek apskritai žmonių supažindinimui su šiuo sportu. Tuo labiau, tiek patiems sportininkams, kurie valdo transporto priemonę – motociklą – tinkamą ne tik trasoje, bet ir gatve važiuoti. Sportininkai gali išsikrauti kitokiu būdu: kai išsikrauni trasoje – tai viena, galimybė legaliai išsikrauti gatvėje – visai kas kita. Visiems tokio tipo renginys, konkrečiai, lenktynės gatvėje, yra tikrai tik į naudą.“

„Šiaip motociklų sportas traukia tuo, kad jame dalyvaujančios transporto priemonės išnaudoja visą savo variklio galingumą ir praktiškai tai atlieka 90 procentų laiko važiuojant trasoje. Tai ir ekstremalu, ir didelis galingumas“, – apie tai, kuo motociklų sportas įdomus variklių galios didinimu užsiimančiai įmonei, pasakojo „Vimota“ vadovas.

Edgaro Ščiglinsko nuotr./Nuotrauka iš vakarinės treniruotės
Edgaro Ščiglinsko nuotr./Nuotrauka iš vakarinės treniruotės

Lietuvos motociklininkai: „Tokie renginiai – ir geras šou, ir gera prevencija“

Susidomėjimo renginiu neslepia ir Klaipėdos motosporto klubo „ATV Monstrai“ vadovas bei ilgametis sportininkas Audrius Žukaitis: „Turėtų būti įdomu. Aišku, kiek trumpa trasa, nebus, taip, kaip tikroj trasoj, bet du geri posūkiai, 300 metrų tiesioji - turėtų būti įdomu. Iki šiol panašaus pobūdžio lenktynėse dalyvauti neteko, o ir į lakstymą gatvėmis žiūriu neigiamai, net ir tomis gatvėmis Kaune nėra tekę važiuoti apskritai“.

Nusivylimo, kad sugedusi technika neleis savaitgalį pasirodyti trasoje, neslėpė ir „Adrenalino centro“ vadovas Vitas Lopinys, ne tik atstovaujantis plento žiedo komisiją, bet ir pats aktyviai sportuojantis ir važiuojantis „Superbike“ įskaitoje. Ženkliai prisidėjęs prie renginio saugumo užtikrinimo, sportininkas juokiasi, kad, deja, pačiam pravažiuoti trasa šį kartą neteks.

„Aš manau kad toks renginys yra puikus šou žiūrovams ir galimybė sportininkams parodyti iš arti tą sportinę virtuvę: tiek patį dalyvių parką, tiek motociklus, tiek patį sportinį važiavimą. Aš nekalbu apie kažkokį aukštų rezultatų siekimą – vis tiek tai nėra vieta, pritaikyta būtent lenktynėms. Turėčiau techniką nesugedusią, tikrai ir pats įdomumo dėlei sudalyvaučiau, – juokėsi sportininkas, - iš kitos pusės žiūrint, bet kuris renginys, ar pačiam mieste, ar organizuojamas trasoje – tikrai prevencinis. Atvažiavęs žmogus, kuris gali pasibandyti savo jėgas, kur yra tam tikras užtikrinamas rizikos valdymas, kur nėra galimybės atsitrenkti į automobilį, ar tikimybės, kad į tave atsitrenks automobilis, tu gali išbandyti save visai kitam lygmeny, kaip vairuotoją ir pajausti ką gali tas tavo motociklas. Po pirmų pasivažinėjimų uždaroje trasoje, supranti, kad lakstyti gatvėmis – visai neįdomu.“

Edgaro Ščiglinsko nuotr./Audrius Žukaitis, Mindaugas Nemunis
Edgaro Ščiglinsko nuotr./Audrius Žukaitis, Mindaugas Nemunis

Pagrindiniai dalyvių važiavimai – po pietų

Šeštadienis dalyviams žada būti ganėtinai ankstyvas: jau 08.00 – 09.30 valandomis motociklininkų laukia registracija, o 09.45 – visiems privalomas dalyvauti instruktažas. Po jo grupėmis dalyviai galės treniruotis, kai kurių klasių dalyvių laukia ir kvalifikaciniai važiavimai. Tačiau dalyviai labai nusiminti neturėtų – net ir nepatekusieji į pagrindinius važiavimus dalyviai bus apdovanoti „Navas racing club“ dovanų kuponais treniruotėms. Po pastarųjų, likusieji greičiausi renginio dalyviai, rikiuosis įskaitiniams važiavimams, kurie prasidės 14.00 valandą. O jau po trijų įtemptų valandų, motociklų sporto entuziastų laukia apdovanojimai. Tiesa, žiūrovams – renginys nemokamas. Pastarieji stebėti varžybų galės atvykti bet kuriuo metu.

Važiavimų po pietų pertraukos tvarkaraštis:

14:00-14:13 „Street-Street“ klasė (10 greičiausių)
14:15-14:28 „Street-Superbike“ klasė (10 greičiausių)
14:30-14:43 „ATV“ keturračiai
14:45-14:58 „Supermoto“ klasė
15:15-15:28 „Superbike“ klasė
15:30-15:43 „Street-Street“ klasė (10 greičiausių)
15:45-15:58 „Street-Superbike“ klasė (10 greičiausių)
16:00-16:13 „ATV“ keturračiai
16:15-16:28 „Supermoto“ klasė
16:30-16:43 „Superbike“ klasė
17:00 Apdovanojimai

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Motociklas Kaunas
Parašykite atsiliepimą apie Gazas