Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 18d. 15:39

„Gera Dovana – Šiauliai RD Signs“ komanda turi ambicingų tikslų – ir ne tik Baltijos čempionate

Jau šį savaitgalį Estijos trasoje „AudruRing“ startuos trečiasis Baltijos šalių automobilių čempionato etapas. Jame 6 val. lenktynėse (BEC 6h) jėgas išbandys beveik visos stipriausios Lietuvos komandos. Tarp jų – šiuo metu BEC 6h įskaitoje pirmaujanti „Gera Dovana – Šiauliai RD Signs“ su „Lamborghini Huracan Super Trofeo“.

Tradicinė komandos trijulė – Audrius Butkevičius, Ramūnas Čapkauskas ir Paulius Paškevičius – šiais metais nusiteikę labai kovingai. Ilgų nuotolių lenktynėse triumfavę pirmuose dviejuose etapuose (Rygoje ir Pernu), sportininkai tikisi sėkmės ir trečiajame.

Šių ir kitų lenktynių tiesioginę transliaciją su komentarais anglų kalba šeštadienį ir sekmadienį tiesiogiai stebėkite portale 15min.

Šį ir kitą sezoną turi ypatingų planų

Paklaustas, ar gali būti, kad šios lenktynės ryškiajam „Lambo“ bus jau paskutinės šiame sezone, komandos įkūrėjas Audrius Butkevičius mįslingai nusišypsojo, leisdamas spėti, kad komanda atostogauti neketina.

Tačiau kol kas neaišku, ar rugsėjį tikrai įvyks ketvirtasis BEC 6h etapas Bikerniekų trasoje. Be to, komanda turi ir kitų ambicijų. Pavyzdžiui, spalio mėnesį startuoti Italijoje, Sicilijoje vykstančiose „Coppa Florio 12 h“ lenktynėse. Pavasarį „Šiauliai RD Signs“ komanda jau yra dalyvavusi toks pačios Creventic serijos 12 val. lenktynėse Mugello trasoje.


Tačiau pats Audrius Butkevičius, intensyviai kaupiantis aukšto lygio patirtį, dar žada startuoti ir šios serijos 24 val. lenktynėse Barselonoje rugsėjo 3-5 dienomis.

Tačiau ne šiauliečių komandos sudėtyje. A.Butkevičius prisijungs prie patyrusios vokiečių komandos „MRS GT Racing“ ir vairuos "Porsche 991" (II gen.) automobilį. Tikslas – kaupti patirtį ir ruošti dirvą kitų metų komandos startui net keliose Creventic 24 val. serijos lenktynėse garsiausiose Europos trasose. Todėl į Barseloną A.Butkevičius vyks su komandos inžinierių vadovu.

„Tikslas – kitąmet dar daugiau orientuotis į europinę 24 val. lenktynių seriją. Nes ji ir konkurencinga, ir su labai aiškiomis taisyklėmis. Ir žiūrovams, ir mums patiems labai patinka“, – sakė A.Butkevičius.

Kokie tikslai lenktynėse Estijoje?

O šį savaitgalį Estijoje, pasak A.Butkevičiaus, „Šiauliai RD Signs“ komanda nusiteikusi rimtai kovai. „Lenktynės bus labai įdomios dėl keleto priežasčių. Visų pirma, sinoptikai žada permainingą prognozę – bus ir saulės, ir lietaus. Antra – mūsų galingiausių automobilių klasėje konkurencija bus kaip niekad rimta. Dalyvaus „Juta Racing-Circle K“ su „Porche“, latvių „Flash racing“ su „Lamborghini“ ir „Dynami:t“ komanda su „Corvette“. Taigi žiūrovams lenktynės bus labai įdomios. Ypač turint omeny, kad ir kitose klasėse važiuoja daug pajėgių komandų. Ir įvertinant oro sąlygas, kurios sumažins galingiausių automobilių pranašumą“, – sakė A.Butkevičius.

Šiauliečių komanda įspūdingai pasirodė ir Palangos „Aurum 1006 km” lenktynėse. Tačiau dėl techninio gedimo antroje lenktynių pusėje buvo priversta mažinti greitį ir galiausiai pasitraukė. Iš pradžių technikai įtarė rimtą transmisijos gedimą. Tačiau A.Butkevičius džiaugiasi, kad pakako pakeisti tik sankabą ir dar keletą smulkių detalių, kurias keičia po kiekvienų varžybų. Taigi didesnių nuostolių išvengta, lenktynėms Pernu pasiruošta.

Ar labai skiriasi šiauliečių „Lamborgini“ nustatymai lenktynėms Nemuno žiede, Latvijos „Bikernieki“ ir Estijos „Audruring“ trasoms? Laidoje „Gazas&Stabdis“ Audrius Butkevičius jau yra pasakojęs, kad Kačerginės žiedui gamintojas nustatymų neturi – traktuoja ją kaip labai nelygią bekelės trasą. Jei Estijos trasos paviršius plokščias, tai Bikerniekų danga nelygi. Tačiau jos asfaltas (išskyrus pirmąjį aštrų posūkį) šiurkštesnis, lyginant su nauju Pernu trasos asfaltu. Todėl lietaus lenktynės Estijoje ant švelnios dangos nėra labai žavinti perspektyva.

„Ypač lėtuose posūkiuose reikia elgtis labai atsargiai, vengiant slydimo ar net apsisukimo. Kitas iššūkis Estijoje per lietų – sušildyti padangas iki darbinės temperatūros. Dėl mano minėtos dangos specifikos, jei palytų, tai nebus paprasta. Tačiau aš vairuosiu po Pauliaus ir Ramūno, tad man tuo reikės mažiausiai rūpintis“, – juokėsi A.Butkevičius.

Penktadienį Pernu laukia treniruotės ir kvalifikaciniai važiavimai. O skirtingos lenktynių serijos – šeštadienį ir sekmadienį. Tvarkaraštį rasite čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

03:15
07:09
07:38

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie Gazas