Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sklando legendos apie Bikerniekų trasoje apsireiškiančią „drifto“ raganą

Stop kadras
Stop kadras
Šaltinis: gazas.lt
1
A A

Šį savaitgalį Latvijos sostinė Ryga skendės padangų dūmuose – penktadienį ir šeštadienį čia startuos Baltijos šalių drifto čempionatas. Į pirmąsias sezono varžybas iš Lietuvos jau pajudėjo daugiau kaip tuzinas sportininkų.

Kartu su Baltijos drifto čempionatu sezoną pradės ir visų šalių nacionalinės „PRO“ lygos varžybos, Latvijos „Street“ bei „PRO-Am“ lygų drifteriai, tad „Bikernieki“ trasoje susirinks per 120 sportininkų.

Rygoje tarp lietuvių į trasą išriedės keletas „PRO“ lygos debiutantų: „Side to Side“ ekipos sportininkas Gediminas Ivanauskas bei mokyklos suolą dar trinantis Džiugas Matusevičius. Gediminas savo sezoną jau pradėjo dalyvaudamas Baltarusijos Pinsko mieste vykusiose varžybose, o treniruočių sesijas rengė visą žiemą, tad sportininkas savo forma nesiskundžia. Tuo tarpu Džiugas visiškai neseniai baigė rinkti atnaujintą savo BMW automobilį, su kuriuo į trasą pavyko išriedėti vos kartelį. Abu šie dalyviai stos į startą ne tik su pripažintais drifteriais, bet ir su itin pragaištinga „Raganų kalno“ trasa.

VIDEO: Driftas Rygoje

Be Džiugo ir Gedimino, dūmų debesis savaitgalį gaminti žada beveik visi „PRO“ lygos lietuviai. Didžiausias viltis į prizines vietas generuojantis daugkartinis Lietuvos drifto karalius Andrius Čibirka šį kartą kelia savo sirgaliams įtampą.

Žiemos laikotarpį paskyręs automobilio variklio atnaujinimui, Andrius nespėjo galutinai surinkti savo bolido ir Rygoje startuos su iš Simo Sinkevičiaus skolintu BMW. Nors kėbulas bei važiuoklės agregatai abiejuose automobiliuose vienodi, jėgainės skiriasi, tad Andrius turės itin greitai adaptuotis prie „2JZ“ variklio niuansų.

Andriaus Lauciaus nuotr./Šoninis slydimas
Andriaus Lauciaus nuotr./Šoninis slydimas

Po pirmojo etapo Rygoje „PRO“ lygos sportininkai turės kone mėnesio pertrauką iki į kalendorių vėl grįžtančio „AZO UpHill Drift“.

Keletą metų apleista Kačerginės „Nemuno žiedo“ įkalnės konfigūracija vėl įtraukta į šių metų kalendorių, o tai byloja apie ypatingą „PRO“ lygos startą Lietuvoje: birželio 2–3 dienomis jau tarp namų sienų susigrumsiantys drifteriai peržengs 150 km/val. ribą, o tai visai kas kita, nei Bikerniekų trasos vingiai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Driftas Ryga
Parašykite atsiliepimą apie Gazas