Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 4d. 13:16

„Subaru Gravel 2018“ antrame etape – dalyvių antplūdis ir lenktynės iki sutemų

Varžybų akimirka
Andriaus Tubiaus nuotr. / Varžybų akimirka

Viena aktyviausių automobilių bendruomenių Lietuvoje – „Subaru Klubas“ ir toliau tęsia tradicijas rengti lenktynes žvyro trasoje. Jau dešimtą, jubiliejinį sezoną skaičiuojantis „Subaru Gravel“ renginys šiemet sulaukė ažiotažo – į varžybas „Versmės“ autokroso trasoje atvyko daugiau nei 60 dalyvių. „Subaru Klubas“ patvirtino, kad toks dalyvių skaičius yra rekordinis.

Legendinė „Versmės“ trasa daugeliui jau yra pažįstama, tačiau visi norintys su posūkiais susipažinti artimiau, tą padaryti galėjo dar iki varžybų. Renginio organizatoriai likus dviem dienoms iki renginio dalyvius pakvietė į „Simuliatorių akademiją“, kurioje buvo galima išbandyti virtualią trasą ir įsiminti posūkius bei jų įveikimo trajektorijas.

Šios varžybos – jau antrasis „Subaru Gravel 2018“ varžybų serijos etapas. Pirmasis taip pat buvo surengtas „Versmės“ trasoje. Kaip ir pirmame etape, taip ir šįkart dalyvių laukė puikiai paruošta trasa. Dienos eigoje danga buvo tvarkoma bei laistoma, taip sukuriant idealias ir saugias sąlygas lenktynėms.

Tomo Pošiūno nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Pošiūno nuotr./Varžybų akimirka

Visas gausus dalyvių būrys buvo suskirstytas į klases pagal vairuojamus automobilius. Taip pat atskiroje klasėje galėjo varžytis ir moterys. Dalyviai trasą turėjo įveikti tris kartus, kiekvieno važiavimo metu jiems reikėjo kuo greičiau apsukti tris ratus. Taip pat papildomi du ratai visiems dalyviams buvo skirti susipažinimo su trasa metu.

Šios varžybos patrauklios tuo, jog kiekviena klasė turi numatytą starto laiką ir jam atėjus įveikia visus savo važiavimus iškart. Tokiu formatu užtikrinama, kad lenktynininkams nereikės visą dieną būti trasoje, didžiąją laiko dalį tiesiog laukiant savo važiavimų. Po visų klasės važiavimų nieko nedelsiant buvo organizuojami ir apdovanojimai, o tuo metu trasoje jau lenktyniaudavo kitos klasės dalyviai.

Andriaus Tubiaus nuotr./Varžybų akimirka
Andriaus Tubiaus nuotr./Varžybų akimirka

Rezultatus organizatoriai skaičiavo sumuodami du geresnius važiavimus ir išbraukdami prasčiausią rezultatą, todėl dalyviai galėjo sau leisti suklysti. O klaidų čia tikrai buvo. Ne vienas dalyvis savo automobilį „pagražino“ randais ir išbandė metalinių atitvarų kietumą. Tiesa, rimtų incidentų nepasitaikė, visos klaidos baigėsi tik kosmetiniais apgadinimais.

„Subaru“ automobilių įskaitoje A2500 geriausią rezultatą pademonstravo Jonas Keršys. Nors lyderiui pavyko įveikti tik du važiavimus iš trijų, tačiau pasiekto rezultato pakako pirmosios vietos taurei iškovoti. Antroje vietoje finišavusį Deivydą Gezevičių lyderis aplenkė 5,5 sek. Antrosios vietos prizininkui vos tris sekundes nusileido ir trečią rezultatą užfiksavo Tomas Apelianskas.

Andriaus Tubiaus nuotr./Varžybų akimirka
Andriaus Tubiaus nuotr./Varžybų akimirka

„Subaru“ automobilių klasėje A2500+ startavo devyni dalyviai. Solidžia persvara pirmąją vietą čia iškovojo Giedrius Druteika. 13 sekundžių nuo jo atsiliko sportinio vairavimo mokytojas Andrejus Savčenko. Trečiosios vietos taurę laimėjo Olegas Krukovkij.

Svečių klasėje galėjo startuoti tie autosporto gerbėjai, kurie vairavo ne „Subaru“, o kitų gamintojų automobilius. Čia dalyvių parkas buvo itin įvairus – nuo paprasčiausio „Mitsubishi Colt“ iki galia trykštančio „Mitsubishi Lancer EVO“.

Tomo Pošiūno nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Pošiūno nuotr./Varžybų akimirka

Nugalėtoju šioje klasėje tapo būtent pastarąjį automobilį vairavęs Vidmantas Jankūnas. 7 sekundėmis nuo jo atsiliko Justas Paškevičius. Trečiosios vietos taurę laimėjo Vytautas Junevičius, aplenkęs ir galingesnius, ir daugiau varančiųjų ratų turinčius automobilius.

Puikiai šią trasą išmanantis ir vairavimą ant žvyro perpratęs sportininkas parodė, kad teisingos trajektorijos ir mokėjimas vairuoti yra didesnės vertybės nei automobilio galia.

Tomo Pošiūno nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Pošiūno nuotr./Varžybų akimirka

Varžytis atskiroje klasėje šiemet buvo pakviestos ir moterys. Lenktyniauti damų įskaitoje į Ukmergės rajoną šeštadienį atvyko penkios merginos. Niekas pasipriešinti rimčiau nesugebėjo Kamilei Zokaitei, kuri šventė pergalę solidžiu 25 sekundžių pranašumu. Antroje vietoje finišavo Rūta Nedzelskienė.

Beje, ši dalyvė buvo viena iš tų, kuriai teko „pabendrauti“ su trasos atitvarais. Legendiniame paskutiniame posūkyje per trampliną vairuotoja išvažiavo per plačiai ir galiniu kampu užkliudė trasos atitvarus. Tačiau incidentas baigėsi be didesnių automobilio apgadinimų – vieninteliai nuostoliai tebuvo išdaužtas „Audi S6“ žibintas, aplankstytas sparnas ir nubrozdintas buferis.

Tomo Pošiūno nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Pošiūno nuotr./Varžybų akimirka

Beje, šioje klasėje incidentu pasižymėjo ir Julija Čebotariova. Merginos „Volkswagen Golf“ į finišą vieną kartą parlėkė numontuota padanga, o kitą sykį – subyrėjusia priekine dalimi.

Didesnių incidentų išvengė ir trečiąją vietą iškovojo Meda Gujytė, kuri klasės nugalėtojai nusileido 52 sek.

Tomo Pošiūno nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Pošiūno nuotr./Varžybų akimirka

Bene daugiausiai intrigos įnešė „Sport“ klasės atstovai. Čia pasirodė net 17 dalyvių. Šios klasės sportininkų gretose geriausią rezultą užfiksavo Sigitas Griškevičius.

Jis vos trimis sekundėmis aplenkė antroje vietoje finišavusį lenktynininką Paulių Novaką, kuris „Versmėje“ pasirodė visiems gerai pažįstamu ir ralio trasose dažnai matomu „Subaru Impreza“ automobiliu. Trečio laiko autoriumi tapo Remigijus Orvydas, kuris nuo Pauliaus Novako atsiliko taip pat tik trimis sekundėmis.

Andriaus Tubiaus nuotr./Varžybų akimirka
Andriaus Tubiaus nuotr./Varžybų akimirka

Šioje klasėje apdovanojimų sulaukė ir daugiau dalyvių. Organizatoriai pasveikino geriausius lenktynininkus Sport AWD, Sport FWD ir Sport RWD kategorijose. Sport FWD įskaitoje nugalėjo ralio lenktynininkas Mantas Kutka su „Peugeot“.

Antros vietos taurė įteikta autokroso varžybų dalyviui Pauliui Baltrukėnui, o trečios vietos prizininku tapo Valentinas Junevičius. RWD įskaitoje apdovanotas vienintelis Vytautas Dusevičius su BMW, kuriam šios varžybos tapo puikia treniruote prieš Elektrėnų ralį.

Tomo Pošiūno nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Pošiūno nuotr./Varžybų akimirka

Galiausiai buvo surengti Laisvosios klasės važiavimai, kurioje dalyvių automobiliams praktiškai netaikomi jokie apribojimai. Būtent šioje klasėje virė itin atkakli kova dėl pirmosios vietos ir vos ketvirtadalio sekundės pranašumu šį mūšį laimėjo Giedrius Druteika. Jis 0,249 sek. buvo greitesnis už Paulių Novaką.

Beje, Paulius Novakas ir vėl, jau antrą sezoną iš eilės užfiksavo trasos rekordą – 2 min. 42,215 sek., tačiau to šįkart nepakako pirmai vietai užimti. 3,6 sek. nuo lyderio atsiliko, tačiau dar vieną taurę iškovojo trečią vietą laimėjęs Sigitas Griškevičius, kuris nuo Pauliaus Novako rekordinio trasos įveikimo laiko viename važiavime atsiliko vos 0,082 sek. Šios klasės važiavimai baigėsi jau trasą dengiant prieblandai, tad drąsiai galima teigti, jog lenktynės tęsėsi nuo aušros iki sutemų.

Andriaus Tubiaus nuotr./Varžybų akimirka
Andriaus Tubiaus nuotr./Varžybų akimirka

Visi prizines vietas užėmę dalyviai buvo apdovanoti ne tik taurėmis, bet ir gausiais varžybų rėmėjų prizais.

„Subaru Klubo“ organizuojama „Subaru Gravel 2018“ varžybų serija šiomis lenktynėmis dar nesibaigė. Šių varžybų organizatorė ir vadovė Jolanta Iselionienė atskleidė, kad „Versmės“ trasoje įvyks ir trečiasis etapas.

Tiesa, jis planuojamas žiemą, tad dalyviai veikiausiai turės progą savo jėgas išmėginti snieguotoje ir apledėjusioje trasoje. Ir čia, žinoma, jų klaidų vėl lauks atitvarai. Trečiasis etapas planuojamas gruodžio 1-ą dieną. Iki susitikimo trasoje!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Šiaulių moksleiviai įsiutę – jų surengtą mitingą politikai verčia savo žaisliuku?

Aktualu

Premjero nerimas dėl perversmo ir kreipimasis į teisėsaugos tarnybas: ką žinome?

Aktualu

Birutė Davidonytė: Subliuškę Vyriausybės ir premjero pažadai

N-18 Aktualu

Paauglį, Anglijoje išprievartavusį ir nužudžiusį 14-metę lietuvę, pripažinus kaltu, jos motina nepaliauja klausti, kodėl

Aktualu

Sostinėje pasipylė avarijos: įspūdingas 8 automobilių „bučinys“ Geležinio Vilko gatvėje

Aktualu

Perversmas Šiauliuose: gal jau laikas mero automobilio vietą užleisti kitam?

„Eurolygos dienos“ prognozė: nutrūks pralaimėjimų „Bayern“ serija (3/3)

Sportas

Juoda Rūtos Meilutytės diena: liko už mėgstamiausios rungties finalo borto

Maistas

Savaitgaliui – nelietuviškas duetas: vištiena su azijietiškais atspalviais ir prancūziškos kanelės

Aktualu

Gamtinių reikalų prispaustas panevėžietis nustėro išvydęs, kad šlapinasi ant sprogmens

Pasaulis kišenėje

Atidarytas mažiausias pasaulyje „Airbnb“

Vardai

143 kg svėrusi Rima Antonovienė: „Pasakiau sau – geriau jau mirsiu sportuodama, nei lašinių kalėjime“

24sek

„Neptūno“ puolėjui atlikta operacija

Vardai

Dviratininką pražudęs aktorius Petras Dimša anksčiau laiko išleidžiamas į laisvę

Mokslas.IT

NASA gavo pirmąją nuotrauką iš Saulės vainiko vidaus

Vardai

Birutė Navickaitė po 10 metų pertraukos papuošė eglę: „Gimus dukrai, vėl noriu švęsti Kalėdas“

Aktualu

Vilniuje be ratų palikta „Audi“ tapo „Facebook“ detektyvu: 15min klausia, kuri versija realiausia

Aktualu

Spaudžiamas Šri Lankos premjeras Mahinda Rajapaksa atsistatydina

Gyvenimas

Pradėkite nuo šiandien: 7 patarimai mėgautis gyvenimu būnant senjoru

Aktualu

P.Auštrevičius nusitaikė į dvejus rinkimus: politikas tapo ir liberalų sąrašo į EP vedliu

Naujienos

Kultūra

Kino dailininkas Algirdas Garbačiauskas: „Ką matote ekrane – apgaulė, turinti pasiekti jūsų širdį“

Aktualu

Kolumbijos prezidentas: sprendimo pripažinti Palestinos valstybingumą nekeisime

Sportas

Žiedus sumainė Lietuvos ir Bulgarijos plaukikai

Vardai

Mindaugas Mickevičius-Mino Palangos policijai įkliuvo girtas prie vairo ir sulaukė nuobaudos

Aktualu

Popiežiaus Jono Pauliaus II vizito 25-metis: 15 citatų iš Lietuvoje pasakytų kalbų

Mokslas.IT

Japonija išbandys kosminio lifto modelį

15min tyrimas Aktualu

Artūro Zuoko verslas iš „Icor“ gavo 280 tūkst. eurų už griuvėsius

Kultūra

„Skaičiai“ – ketvirtoji Pauliaus Norvilos poezijos knyga

Aktualu

Valdantieji žada įpareigoti politikus deklaruoti susitikimus su lobistais

Verslas

A.Veryga kol kas nežada nuolaidų tabako gamintojams

Aktualu

Antanas Balkė: Druskininkų kultūros centras – tarp fantazijų ir realijų

Aktualu

Švedijos rinkimai: galimi scenarijai po balsavimo

Aktualu

LVŽS prioritetai Seimo rudens sesijoje: skaidrumo didinimas ir dvigubos pilietybės referendumas

Gazas

Spūstys sugrįžo: skundžiasi ir Vilnius, ir Kaunas

Gazas

Latviška techninė apžiūra – ypatumai ir skirtumai

Japoniją talžo stipriausias per ketvirtį amžiaus taifūnas

Aktualu

Paulius Gritėnas: Punk's not dead ir protesto kultūros trūkumas

Pasaulis kišenėje

Ko reikia, kad Lietuva pritrauktų vandens turizmo gerbėjus iš užsienio

Verslas

Dešimtmetis po krizės: pasaulio ekonomikai vėl kylanti rizika

Maistas

Olandiškas obuolių pyragas

Vardai

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas