Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 25d. 21:43

Europos ralio čempionato pradžia lietuviams komplikuota: prakirstos padangos, lūžę reduktoriai

Vaidotas Žala ir Andris Malniekas „Rally Liepaja“
Agrorodeo komandos nuotr. / Vaidotas Žala ir Andris Malniekas „Rally Liepaja“

Šį savaitgalį Latvijoje vykstančiame Europos ralio čempionato (ERČ) etape „Rally Liepaja“ startavo ir keli ekipažai iš Lietuvos, tačiau jau pirmoji varžybų diena jiems pažėrė begalę netikėtumų. „Agrorodeo“ komandos ekipažas, Vaidotas Žala ir Andris Malniekas, turėjo keisti prakirstą automobilio ratą ir palaidojo viltis apie aukštą rezultatą, o Vytautui Švedui su Žilvinu Sakalausku ralis baigėsi dėl techninio gedimo. O Vladas Jurkevičius su Mindaugu Čepuliu nestartavo visai (dėl gedimo degalų sistemoje).

Geriausiai sekėsi Egidijaus Valeišos ir Mindaugo Varžos ekipažui, jie didesnių problemų nepatyrė ir bendroje įskaitoje šeštadienį finišavo 15-ti.

Visus rezultatus rasite čia.

Vaidotas Žala prakirto ratą

„Trečio greičio ruožo pradžioje kliudėme akmenį ir prakirtome ratą. Iškart supratome, jog su tokiu finišo nepasieksime – greičio ruožas pats ilgiausias visame ralyje, daugiau nei 28 kilometrai. Stojome, pasikeitėme, tačiau sugaišome kelias minutes ir apie gerą rezultatą jau galime tik svajoti. Likusią dieną važiavome savo tempu, tą patį darysime ir sekmadienį, tačiau pirmaujančių varžovų nepavysime – šias varžybas išnaudosime kaip treniruotę prieš kitą Europos ralio čempionato etapą Lenkijoje“, – apie pirmąją „Rally Liepaja“ dieną kalbėjo V.Žala.

Iki incidento „Agrorodeo“ ekipažas važiavo 5 vietoje tarp visų ERČ dalyvių, o po trečio greičio ruožo liko 42. Likusiuose greičio ruožuose ekipažas toliau važiavo be didesnių nesklandumų ir pakilo į 28 vietą.

Greičiausias lietuvių ekipažas pirmąją „Rally Liepaja“ dieną – Egidijus Valeiša su Mindaugu Varža. Jie, kaip ir V.Žala su A.Malnieku, lenktyniauja R5 klasės automobiliu bei po penkių greičio ruožų užima 15 vietą.

Varžybos netikėtai baigėsi V.Švedui su Ž.Sakalausku. Antrame greičio ruože sugedo jų automobilio reduktorius – sportininkams ralis baigėsi sustojus šalikelėje.

„Mūsų evoliucija nusprendė atsisveikinti su kaprizais. Apmaudu ir labai gaila, bet transmisijos gedimas privertė sustoti vos pradėjus mėgautis važiavimu. „Rally Liepaja“ finišas šįkart mums nutiko gerokai anksčiau laiko – vos antrame greičio ruože. Bent jau pirmoji lenktynių diena tikrai baigta“, – incidentą komentavo V.Švedas.

Bendroje ERČ įskaitoje po pirmosios dienos pirmauja Oliverio Solbergo ir Aarono Johnstono ekipažas. Jie minimalia persvara lenkia praėjusių metų Europos ralio čempionus – Aleksejų Lukjanuką ir Aleksejų Arnautovą.

Iš viso šeštadienį „Rally Liepaja“ dalyviai įveikė 99 kilometrų distanciją, suskirstytą į 5 greičio ruožus. Sekmadienį sportininkai įveiks dar 106 kilometrus (8 ruožus).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

00:40
00:57
01:16

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie Gazas