Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 12 27, 11:30

Super sprinto ir treko prizininkai išsidalijo apdovanojimus, iškovotus dar 2012-ųjų sezone

Bėgant paskutinėms 2013-ųjų dienoms Širvintose surengti super sprinto ir treko apdovanojimai. Tiesa, prizus sportininkai atsiėmė ne už šių, o už 2012-ųjų metų sezoną. Nugalėtojus ir prizininkus į apdovanojimų vakarą pakvietė Širvintų automobilių sporto klubas.
SASK apdovanojimai
SASK apdovanojimai / Tomo Markelevičiaus nuotr.
Temos: 1 Ralis

Prieš prasidedant apdovanojimams įžangos žodį tarė Širvintų automobilių sporto klubo vadovas Vygintas Šuminskas. Organizatorius iš karto pradėjo nuo apgailestavimo dėl šių metų sezono, kuriame įvairių varžybų buvo gana mažai. Anot vadovo, tam įtakos turėjo kai kurie nepalankūs automobilių sporto įstatymai.

„Šiemet varžybų buvo mažai. Dėl tam tikrų teisinių priežasčių turėjome vos du pavienius etapus. Dar buvome surengę ir vienerias slalomo varžybas Širvintose, kurios laikui bėgant, tikiuosi, taps tradicija. Džiaugiuosi, kad Širvintų valdžia sutiko mus įsileisti į „Rudens derliaus“ šventę ir ją paįvairinti. Galbūt kitąmet bus daugiau slalomų“, – kalbėjo SASK vadovas V.Šuminskas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./SASK apdovanojimai
Tomo Markelevičiaus nuotr./SASK apdovanojimai

Vadovas sportininkams atskleidė ir tai, kas laukia kitais metais. Anot V.Šuminsko, kol kas planai taip pat labai artimi ir siekia tik žiemos mėnesius.

„Apie vasaros varžybas kol kas nieko nenoriu kalbėti, nes neaišku, kaip išsispręs visos teisinės aplinkybės. Turime šiokių tokių nesutarimų su Lietuvos automobilių sporto federacija. Tačiau mes turime teisininkus, dirbame šia linkme ir tikiuosi, kad rasime bendrą taikų susitarimą. Galiu pradžiuginti, kad žiemą planuojame keturis etapus. Tikiuosi, kad žiema bus palanki ir neteks etapų atšaukti. Visi nori pavažinėti snieguotais keliais, o dabar nesinori nei sportininkams nuotaikos gadinti, nei kelių niokoti, nes jie pažliugę. Varžybų serija vadinsis „Stasio Brundzos taurė“. Jau turime preliminarias vietas ir datas. Bus važiuojama ne sportinėmis dygliuotomis, o įprastomis padangomis be dyglių. Šitaip darome tam, kad šiek tiek suvienodintume sąlygas ir pritrauktume dalyvių“, – pasakojo SASK vadovas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./SASK apdovanojimai
Tomo Markelevičiaus nuotr./SASK apdovanojimai

Leis varžytis be saugos lankų

Beje, kitąmet dalyviai varžybose galės važiuoti ne tik automobiliais su saugos lankais, bet ir be jų. SASK vadovas tvirtina, kad šitokiai naujovei atsakingai ruošiasi ir organizatoriai.

„Mes stengsimės parinkti tokias trasas, kurios būtų ne tokios greitos, saugesnės, sportininkų terminais kalbant – „darbinės“. Greitis tiesiogiai veikia saugumą, todėl mažinsime vidutinius greičius, kad nebūtų skaudžių įvykių, bet pasivažinėti galėtų ir automobilių be saugos lankų vairuotojai“, – apie naujoves šnekėjo V. Šuminskas.

SASK vadovas taip pat užsiminė ir apie treko sezoną, tačiau konkrečių datų kol kas skelbti nebuvo suskubta. Anot V.Šuminsko, viskas priklausys nuo orų, tad apie planuojamas lenktynes bus galima sužinoti likus bene savaitei iki jų pradžios.

„Praėjusiais metais turėjome šiek tiek varžybų, jau antrus metus vyksta „Egzotikos“ taurė. Tačiau vėlgi, dėl tam tikrų problemų pernai nepavyko įgyvendinti visų etapų. Tikimės, kad kitąmet irgi turėsime keletą etapų ir išlaikysime Roko Lipeikio įmonės „Egzotika“ partnerystę“, – sakė SASK vadovas.

Meras dovanojo plaktukus

Sveikinimo žodį tarė ir Širvintų rajono meras Vincas Jasiukevičius, jis geranoriškai įvertino SASK idėjas rengti varžybas. Anot mero, savivaldybė pasiruošusi prisidėti prie šio sporto populiarinimo.

„Man labai smagu būti šiame būryje. Aš ir pats jaunystėje važinėjau sportiniais motociklais, lankiau kartingo sportą ir tikrai nebuvau paskutinis Lietuvoje. Technika mūsų kraštui patinka, todėl džiaugiamės, kad yra norinčių užsiimti automobilių sportu. Šiandien atvežiau šiek tiek suvenyrų, mano draugo, kalvio iš Vokietijos rankų darbo plaktukai. Manau, kad jums, taisantiems ir vėl laužantiems automobilius, šis įrankis pravers“, – sakė Širvintų rajono meras V. Jasiukevičius.

Tomo Markelevičiaus nuotr./SASK apdovanojimai
Tomo Markelevičiaus nuotr./SASK apdovanojimai

Apdovanojo dalyvius ir fotografus

SASK vadovas V.Šuminskas, prieš apdovanodamas sportininkus nepamiršo ir fotografų bei žurnalistų, ištikimai medžiojančių lenktynininkus bet kur ir bet kokiu oru. Apdovanojimais už pasiektus rezultatus 2012-ųjų sezone patenkinti buvo ir renginio dalyviai, tapę nugalėtojais, ir prizininkais super sprinto bei treko varžybose.

„Nugalėjau AWD+ klasėje ir bendroje įskaitoje. Teko įdėti nemažai pastangų,  bet rezultatas viską atpirko. Trekuose dalyvavau retai, tačiau super sprintus labai mėgstu ir su šturmanu stengiamės dalyvauti visuose etapuose. Pats vairuoju „Subaru Impreza“ ir tikrai turime su kuo pasivaržyti. Kitąmet technikos nekeisime, tačiau ją patobulinti planų turime, – sakė lenktynininkas Sigitas Griškevičius.

Tomo Markelevičiaus nuotr./SASK apdovanojimai
Tomo Markelevičiaus nuotr./SASK apdovanojimai

Kai kurie lenktynininkai, pasidžiaugę apdovanojimais, pasidalino ir savo nuomone apie automobilių sporto nūdieną.

„Kaip pensininkas pasirodžiau neblogai, užėmiau trečią vietą. Galiu pasakyti, kad jaunimas tobulėja. Malonu įsiterpti į jaunimo būrį. Gaila, kad mūsų šalyje politika yra nei šiokia, nei tokia. Atrodo, ir kelių, ir visko turime, tačiau ekstremaliai ir legaliai pavairuoti jaunimui praktiškai nėra kur. Tiek pinigų Lietuvos mastu skiriant keliams, tiesiog būtina įrengti keletą trasų ne tik sportui, bet ir praktiniams užsiėmimams. Reikia vietos, kur jaunimas galėtų mokytis ekstremalaus vairavimo“, – teigė Dalius Maniušis.

Tomo Markelevičiaus nuotr./SASK apdovanojimai
Tomo Markelevičiaus nuotr./SASK apdovanojimai

Apdovanojimus žėrėsi ne tik šio sporto veteranai ar entuziastai, bet ir jauni lenktynininkai. Štai panevėžietis Klaudas Bučinskas liko tik per žingsnį nuo antrosios vietos, tačiau rankoje gniauždamas trečios vietos taurę vaikinas prabilo apie kitų metų tikslus.

„Gavau apdovanojimą už dalyvavimą treko varžybose. 2012-aisiais metais užėmiau trečią vietą. Tais metais varžybų seriją sudarė trys etapai. Pirmo etapo nebaigiau, antrame nedalyvavau, o pergalę pasiekiau trečiuoju bandymu. Taip susiklostė, kad metinėje įskaitoje laimėjau trečią vietą. Manau, kad galėjau pasirodyti ir geriau, nes man viską lėmė viena klaida. Paskutiniame posūkyje padariau ją ir praradau poziciją. Per plačiai išvažiavau iš posūkio ir mane aplenkė. Kitame sezone taip pat bandysiu važiuoti treko varžybose. Vairuosiu trečios kartos „VW Golf“ automobilį. Tikiuosi, kad kitąmet būsiu pirmas“, – ambicijų nestokojo jaunasis panevėžietis Klaudas Bučinskas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./SASK apdovanojimai
Tomo Markelevičiaus nuotr./SASK apdovanojimai

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas