Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Trečiajame „FIA World Rallycross“ etape – latvio Reinio Nitišso triumfas ir Keno Blocko bronza

Kenas Blockas trasoje
„Monster Energy” nuotr. / Kenas Blockas trasoje
Šaltinis: gazas.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Birželio 14-15 dienomis Norvegijoje susirinko stipriausi ralikroso meistrai iš viso pasaulio. „Monster Energy“ pristatomo „FIA World Rallycross“ trečiojo etapo sensacija galima drąsiai vadinti atkaklaus Latvijos sportininko Reinio Nitišso pasirodymą – jis pasipriešino tituluotai ralio legendai, Petteriui Solbergui ir pirmą kartą laimėjo pasaulio čempionato etapą.

Susirenka automobilių sporto grietinėlė

Po pirmojo pasaulio ralikroso čempionato etapo Portugalijoje bei antrojo etapo Didžiojoje Britanijoje į varžybas Norvegijoje susirinko gerokai didesnė žiūrovų minia. Skaičiuojama, kad per lenktynių savaitgalį čia apsilankė net 13 tūkst. automobilių sporto mėgėjų – norvegai ypatingai mėgsta šią automobilių sporto šaką, kuri derina geriausias ralio ir žiedinių lenktynių sąvybes.

Be abejonės, tokį smalsuolių kiekį pritraukė ne tik garsiausi automobilio sporto asai, tarp kurių yra ir Petteris Solbergas (2003-iųjų WRC čempionas) ar 1997-ųjų „Formulės-1“ čempionas Jacques‘as Villeneuve‘as, bet ir greitai bei labai efektingai važiuojantis, žiūrovų numylėtiniu vadinamas Kenas Blockas, bei „Monster Energy World RX Team“ komandos garbę gynę britas Liamas Doranas ir Krzysztofas Skorupskis iš Lenkijos.

600 AG generuojantys ralikroso varžyboms paruošti automobiliai su visų varančiųjų ratų važiuoklėmis sąlyginai ankštoje trasoje iš po padangų kėlė didelius dūmų bei dulkių debesis. Ir tai patinka žiūrovams, ypač žinant, kad ralikrose, priešingai nei ralyje, yra matoma didžiulė trasos dalis, o veiksmas vyksta važiuojant ratu.

„Monster Energy” nuotr./Liamas Dorranas trasoje
„Monster Energy” nuotr./Liamas Dorranas trasoje

Latvis greičiu pranoko net Petterį Solbergą

2013-ųjų Europos ralikroso „Super1600“ klasės čempionas Reinis Nitišs praėjusį savaitgalį buvo nepralenkiamas. Finaliniuose važiavimuose jis sugebėjo pasipriešinti pasaulio ralio čempionui Petteriui Solbergui ir finišo liniją kirto viena sekunde greičiau nei pastaroji ralio žvaigždė. Finalinis šių lenktynių ratas žiūrovams atėmė kvapą.

Šių metų „World Rallycross“ čempionatas gali priminti ir praėjusių metų „Formulės-1“ lenktynes. Mat, pirmuosius trejus etapus laimėjo skirtingi sportininkai – Portugalijoje greičiausias buvo Petteris Solbergas, o Didžiojoje Britanijoje daugiausiai taškų iškovojo Andreas Bakkerud iš Norvegijos.

Dabar bendros įskaitos lentelėje aukščiausią poziciją užima Reinis Nitišs iš kaimyninės Latvijos (72 taškai), tačiau jam ant kulnų lipa ponas Solbergas (69 taškai).

„Monster Energy” nuotr./Latvis Reinis Nitišsas pirmas, Petteris Solbergas antras, Kenas Blockas trečias
„Monster Energy” nuotr./Latvis Reinis Nitišsas pirmas, Petteris Solbergas antras, Kenas Blockas trečias

Solidus „Monster Energy“ sportininkų pasirodymas

„Gymkhana“ rungties krikštatėviu vadinamas Kenas Blockas trečiojo etapo finale finišavo trečias.

„Labai smagu dalyvauti šiose lenktynėse, – teigia su bronzos taurę iškovojęs lenktynininkas. – Užlipti ant podiumo kartu su Petteriu Solbergu, kuris mane įkvėpė šiam sportui bei stipriai padėjo tobulėti yra neapsakomas jausmas.“

Tiesa, amerikiečiui pasisekė kiek labiau nei „Monster Energy“ komandos lenktynininkams. Liamas Doranas visą savaitgalį rodė puikų tempą: geras rato įveikimo laikas jam suteikė poziciją pirmojoje eilėje pusfinalio važiavimui. Tačiau 27-erių metų amžiaus britui pritrūko šiek tiek sėkmės – pradurta padanga L. Doranui kainavo labai brangiai. Galbūt ir vietą ant podiumo.

„Monster Energy” nuotr./„Monster Energy“ merginos
„Monster Energy” nuotr./„Monster Energy“ merginos

„Labai norėjau nugalėti. Tikiu, kad šį savaitgalį galėjome tai padaryti – buvome labai greiti, – sakė Liamas. – Nors ir šįkart mums nepasisekė, buvo labai smagu svečiuotis Norvegijoje ir varžytis įspūdingoje, labai techniškoje trasoje. Man labai padėjo ir vietinės publikos palaikymas. Pripažinsiu, pirmųjų važiavimų metu buvau kiek atsargus – saugodamas techniką siekiau pelnyti kuo daugiau taškų. Visgi, suradęs visą automobilio greitį naudotis juo galėjau neilgai. Supratau, kad tik ant trijų ratų prieš tokius puikius sportininkus varžytis yra neįmanoma“.

VIDEO: Pasaulio ralio kroso čempionato trečiojo etapo apžvalga

Tikisi stipraus sugrįžimo

„Monster Energy“ komandą atstovaujantis lenkas Krzysztofas Skorupskis tikino į kitą etapą atvyksiantis su dar rimtesniu nusiteikimu.

„Gaila, kad nepatekau į pusfinalius. Kvalifikacijoje sekėsi gerai, tačiau viename iš važiavimų nefinišavęs sugadinau visą rezultatą“, – teigė lenktynininkas.

2014-ųjų pasaulio ralikroso čempionatą sudaro 12 etapų, todėl prognozuoti šių metų čempioną dar labai anksti. Ypač – žinant, kad po pirmųjų trijų etapų negalima įvardinti konkretaus favorito. Kitos „FIA World Rallycross“ pasaulio ralikroso čempionato varžybos vyks birželio 28-29 dienomis, Suomijoje.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie Gazas