Vilkyčiuose prasidėjo pirmosios Europos autokroso čempionato etapo kovos

Jei penktadienį Vilkyčių autosporto komplekse Europos autokroso čempionato dalyvių techniką buvo galima išvysti tik serviso zonoje, tai šeštadienį veiksmas persikėlė į trasą. Visų klasių sportininkai šiandien startavo pirmame kvalifikaciniame važiavime.
pirmoji-diena
Temos: 1 Autokrosas

Šeštadienį ryte kai kurie dalyviai dar turėjo pereiti ir techninę komisiją. Beje, organizatorius nustebino ir tai, kad šeštadienio ryte į trasą atvyko vienas dalyvis, kuris iš anksto net nebuvo užsiregistravęs antram Europos čempionato etapui. Galiausiai po visų formalumų trasoje sugaudė varikliai.

Prie starto pirmam kvalifikaciniam važiavimui vieni po kitų stojo visų klasių dalyviai. Pirmąją dieną itim gerai pasirodė „Buggy 1600” klasėje lenktyniaujantis Tautvydas Urba. „Suzuki“ agregatais varomą bagį vairuojantis pilotas tarp 24 dalyvių parodė net 6-ą rezultatą. Tiesa, po finišo lenktynininkas turėjo techninių problemų.

Rytoj matysime kaip bus, bet šiandien galima sakyti, kad nugalėjome

„Šiandien mes nugalėjome. Laiką pavyko pasidaryti neblogą ir atsistojau į pirmą eilę. Pavyko startuoti antroje vietoje. Finišavau ir sulūžo važiuoklė. Gal dešimt metrų po finišo. Kelių metrų klausimas ir būtų buvę blogai. Rytoj matysime kaip bus, bet šiandien galima sakyti, kad nugalėjome“, – sakė Tautvydas Urba.

Taip pat gana neblogai sekėsi ir toje pačioje klasėje lenktyniaujančiam Tomui Zavarskiui. Jis klasifikuojamas 16-oje vietoje. 22-ą poziciją iškovojo Saulius Žunda. Šioje įskaitoje greičiausias buvo vokietis Stefanas Laubachas. Jam kiek nusileido čekasVitas Nosalekas. Trečio rezultato autoriumi tapo dar vienas vokietis Michaelis Buddelmeyeris.

„Junior Buggy“ įskaitoje šeštadienį greičiausias buvo rusas Matvėjus Furazhkinas. Jis aplenkė Timofėjų Ovcharovą. Trečią laiką parodė čekas Adamas Prokopas.

„SuperBuggy“ kategorijoje lyderio vaidmenį iškovojo Mike`as Bartelenas iš Olandijos. Antrą vietą iškovojo vokietis Berndt Stubbe. Trečias finišavo Thomas Anacleto.

Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka

Kėbulinių automobilių įskaitoje „Touring Autocross“ dominavo čekai. Geriausią laiką užfiksavo Martinas Samohylas. Antroje pozicijoje klasifikuojamas lyderio tautietis Vaclavas Fejfaras. Trečiasis – taip pat Čekijos sportininkas – Alešas Fučikas. Šioje klasėje startavo ir lietuviai. Mūsiškių gretose geriausiai sekėsi Mindaugui Sidabrui, kuris užėmė šeštą vietą iš devynių dalyvių. Septintoje pozicijoje – Arvydas Galinis, o paskutinėje – Algimantas Glikas.

Tačiau pagrindinės kovos vyks sekmadienį. Rytoj sportininkai savo techniką užves 9 val. prasidėsiantiems antriesiems kvalifikaciniams važiavimams. 11 val. vienu metu bus galima išvysti visus sportininkus, mat komandos su savo bolidais, nacionalinėmis vėliavomis bei mechanikų brigadomis važiuos į paradą. Vidurdienį bus duotas startas trečiam kvalifikaciniam važiavimui, o 15 val. prasidės pusfinaliai. Po jų vyks finalai, kuriuose paaiškės antrojo Europos autokroso čempionato etapo nugalėtojai bei prizininkai. Oficiali jų apdovanojimų ceremonija numatyta 18 val.

Bilietai į Europos autokroso čempionato varžybas Vilkyčiuose pardavinėjami „Bilietai.lt“ kasose ir internete. Sekmadienį, kuomet vyks finalai, jie kainuos 15-20 eurų.