Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 15d. 09:03 , Atnaujinta: 2021 gegužės 15d. 20:59

„Broliukų“ mūšyje netrūko dūmų ir ugnies: šiauliečių „Lamborghini“ Rygoje išplėšė pergalę BEC 6 val. lenktynėse

Visos šeštadienio bei sekmadienio lenktynės iš „Bikernieki“ gintarinio pragaro ir komentarai anglų kalba. Tokią savaitgalio staigmeną jums paruošė 15min. Latvijoje šį savaitgalį startuoja Baltijos šalių ir Lietuvos žiedinių lenktynių čempionatai, sprinto ir ilgų nuotolių lenktynių serijos.

Lenktynių eiga

Bikerniekuose šeštadienį ir sekmadienį vyksta net kelios skirtingos lenktynių serijos. Trumpai apžvelgsime kiekvieną, po finišo pakalbinsime geriausiai pasirodžiusius lietuvius.

Rezultatus rasite čia.

Kvalifikacijoje ir lenktynėse triumfavo šiauliečių „Lamborghini“

Startui „Baltic Endurance 6 H Championship“ (sutrumpintai – „BEC 6H“) serijoje ruošėsi 14 komandų, tarp kurių 9 – iš Lietuvos.

Penktadienį vykusią BEC 6H kvalifikaciją po atkaklios kovos su latviu A.Batraksu, laimėjo „Šiauliai RD Signs“ komanda. „Lamborghini“ vairavo Paulius Paškevičius.

Beje, gražus šiauliečių gestas neliks nepamirštas. Jų tiesioginis konkurentas V.Batrakas iš Flash racing treniruočių metu po pirmojo staigaus posūkio tiesioje paslydo ir patyrė rimtą avariją. Tad Šiauliai RD Signs padėjo pasidalindami savo turimomis Lamborghini dalimis ir taip atkurdami dviejų Lambo dvikovos intrigą.

Apie 15 val. prasidėjusiose 6 val. lenktynėse prie abiejų Lambo vairo sėdo greičiausi komandų pilotai: P.Paškevičius ir A.Batraks. Apylygėje kovoje gali lemti ir strategija. Deja, lietuvių komandoje negalėjo startuoti patyręs R.Čapkauskas. Tad liko tik du pilotai – P.Paškevičius ir A.Butkevičius. Tai mažina strategavimo galimybes. Vieno vairuotojo važiavimo pamaina trunka iki 1 val. 10 min. (su degalų papildymu).

Tačiau, maždaug po valandos latvių Flash racing komandos Lamborghini patyrė rimtą avariją pirmajame posūkyje. Arturas Batraksas paaiškino, kad trūko aušinimo skysčio žarna ir apipylė vieną ratą. Todėl automobilis prarado sukibimą. Po remonto latviai tęsė varžybas, iki avarijos nuo lietuvių jie atsilikinėjo 24 sek.

Tačiau nesėkmių neišvengė ir šiauliečiai. Vairuojant Audriui Butkevičiui dingo stabdžiai. Pilotui neplanuotai teko dideliu greičiu įvažiuoti į posūkį. Technikai ilgokai užtruko, kol rado gedimą, pakeitė nesandarų stabdžių vamzdelį. Toks gedimas komandos nusiteikimo kovoti nesumažino, Šiauliai RD Signs stengėsi didinti tempą ir iš šeštos vietos, į kurią nukrito, kilti aukštyn.

NOKER komandos TCR važiuojančio Kęstučio Stasionio paklausėme, ar TCR gali įsiterpti į kovą dėl podiumo:

Deja, varžovui nepraleidus greitojo TCR, po kontakto teko mažiausiai 15 min. praleisti boksuose ir palaidoti viltis kovoti dėl pergalės tiek klasėje, tiek bendroje įskaitoje.

Iki finišo likus mažiau nei dviem valandoms, Šiauliai RD Signs kilo į lemiamą mūšį. Pasikeitus pilotams, prie vairo sėdo Lietuvos kartingų čempionas Paulius Paškevičius. Tuo metu šiauliečiai buvo antroje pozicijoje, nuo pirmiaujančių LV Racing Audi (tuo metu ją pilotavo Konstantinas Calko) atsilikinėjo daugiau nei 2 ratais.

Kai atrodė, kad nugalėtojas paaiškės tik paskutiniame rate, nutiko netikėtas dalykas – LV Racing Audi pradėjo kaisti variklis, broliai latviai turėjo net kelis kartus neplanuotai stoti techninio aptarnavimo zonoje. Tad ne tik Šiauliai RD Signs išsiveržė į priekį, bet ir kita lietuvių komanda – Dream 2 Drive VW Scirocco įšoko į antrąją poziciją. Turin omeny, kad Tauras Tunyla važiuoja su savo mokiniais, nuo kompiuterių ir simuliatorių persėdusiais prie tikro automobilio vairo, tai puikus pasiekimas.

O štai tokios nuotaikos vyravo prieš BEC 6h startą:

Pradedančių klasė

Mėgėjų arba pradedančių sportininkų „Nankang Endurance Academy“ serijos rikiuotėje turėtume išvysti net 18 komandų. Šiose lenktynėse dalyviai važiuoja dvi valandas.

„BaTCC“ („Baltic Touring Car Championship“) serijoje, startuos rekordinis dalyvių skaičius: nors kai kurie sportininkai tikina, kad dar nespėjo užsiregistruoti, čia jau gautos 83 paraiškos. Žinoma, čia dalyviai važiavimams skirstomi pagal klases. Taip pat, tarp šių paraiškų – ir Lietuvos žiedinių lenktynių čempionato dalyviai.

BMW 325 Cup

Ypatingo dėmesio sulaukė trečiąjį sezoną skaičiuosianti „BMW 325 Cup” įskaita, kuri šį kartą žavi ne tik tuo, kad varžomasi praktiškai identiška technika, taip išsaugant intrigą iki pat finišo ir neišvengiant kovų visų lenktynių metu. Šiame etape „BMW 325 Cup” klasė turi rekordinį skaičių dalyvių: vienu metu, turėtų startuoti net 35 automobiliai. Norint įvertinti, ar tai didelis automobilių skaičius, galima palyginti: Kačerginės „Nemuno žiede“ vienu metu gali varžytis tik 34.

Šeštadienį pirmojo važiavimo metu greičiausias buvo latvis Konstantinas Calko, lyderio poziciją iškovojęs jau finišo tiesiojoje, kai atakavo Matissą Mezaksą. M.Mezakso paslydimu pasinaudojo ir Karolis Jovaiša, finišavęs antras.

Antrasis startas buvo dar karštesnis, o lenktynės dramatiškesnės. Ir vėl ta pati trijulė – K.Jovaiša, K.Calko ir M.Mezaksas keitėsi oizicijomis. Galiausiai po kontaktinės kovos užlinko Karolio kairysis veidrodėlis. Todėl dviejų geltonų vėliavų fazę staigiai pakeitus žaliai, jis prasileido K.Calko ir finišavo antras. Tikrai įspūdingos lenktynės identiškais automobiliais ir geras lietuvio pasirodymas.

BTC1/2/3+V1600 pirmasis važiavimas taip pat žadėjo apylygę mažiausiai trijų BMW kovą. Nors pirmojo važiavimo starte Aurimas Mištautas ir prarado pirmąją poziciją, netrukus pasinaudojo Juliaus Kiršio klaida ir lyderio pozicijos neužleido iki finišo.

Antrasis Aurimo startas buvo dar sėkmingesnis. Jis nuo artimiausių persekiotojų atsiplėšė jau lenktynių pradžioje ir laimėjo labai užtikrintai:

Renginio ir tiesioginės transliacijos tvarkaraštis

Šeštadienis, gegužės 15 d.

10.00 val. Tiesioginės transliacijos pradžia
10.25 – 10.50 val. „Formula Historic“ 1-os lenktynės (10 ratų);
11.00 – 11.30 val. „BMW 325 CUP“ 1-os lenktynės (14 ratų);
11.40 – 12.05 val. „BTC1“, „BTC2“, „BTC3“, „V1600“ 1-os lenktynės (10 ratų);
12.15 – 12.40 val. „Formula Historic“ 2-os lenktynės (10 ratų) ir apdovanojimai;
13.00 – 13.30 val. „BMW 325 CUP“ 2-os lenktynės (14 ratų) ir apdovanojimai;
13.50 – 14.15 val. „BTC1“, „BTC2“, „BTC3“, „V1600“ 2-os lenktynės (10 ratų) ir apdovanojimai;
14.30 – 15.00 „BEC 6H” dalyvių rikiuotė prieš startą;
15.00 – 21.00 „BEC 6H“ lenktynės ir apdovanojimai;

Sekmadienis, gegužės 16 d.

12.30 val. Tiesioginės transliacijos pradžia;
12.45 – 13.10 val. „ABC Race“ 1-os lenktynės (10 ratų);
13.20 – 13.50 val. „BGT AM“, „BGT PRO“, „BTC4“, „Baltic TCR“ 1-s lenktynės (14 ratų);
14.00 – 16.00 val. „Nankang Endurance Academy“ (2 h) ir apdovanojimai;
16.30 – 16.55 val. „ABC Race“ 2-os lenktynės (10 ratų) ir apdovanojimai;
17.10 – 17.40 val. „BGT AM“, „BGT PRO“, „BTC4“, „TCR Baltic“ 2-os lenktynės (14 ratų) ir apdovanojimai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas