Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 3d. 10:46

Visus formalumus prieš startą įveikęs A.Juknevičius pristatė Dakaro naujovę bei atsiėmė legendos lipduką

Garsų variklių gausmą ir neaprėpiamus kopų masyvus netrukus prasidėsiančio Dakaro ralio dalyviams teko trumpam pamiršti. Šiandien lenktynininkams teko įveikti paskutiniuosius administracinius bei techninius formalumus ir savo bolidus pastatyti į uždarą parką, rašoma pranešime.

Visos DAKARO ralio naujienos – specialiame 15min polapyje.

Didžiulėje arenoje įrengtame akreditacijų centre kaip žuvis nardė „KREDA“ komandos vairuotojas Antanas Juknevičius. Šiuos takus jau 10 kartų mynęs lenktynininkas kartu su navigatoriumi Dariumi Vaičiuliu prie langelių neužtruko ir greitai tapo visateisiais ralio dalyviais.

Įveikus administracinius formalumus dalyvių laukė ir likusi techninė komisija. Dalį jos komandos lapkričio pabaigoje jau įveikė Marselyje, į laivą priduodamos savo techniką.

Didžiausia naujovė laukianti ralio dalyvių – automobiliuose organizatorių įmontuotos kameros. Tiesa, ši taisyklė galioja tik prioritetinio sąrašo pilotams. Jame – 19 Dakaro fanams gerai žinomų pavardžių. Daugiausia kartų šiose lenktynėse startavęs lietuvis Antanas Juknevičius į šį sąrašą patenka jau ne pirmus metus iš eilės, todėl lenktynių organizatorių įdiegta naujovė galioja ir jo komandai.

„Atvykę į techninę komisiją pamatėme, kaip atrodys žadėtosios kameros. Turėsime įdėti dvi: vieną automobilio priekyje, vieną gale. Tikslią vietą nurodo organizatoriai, papildomai įmontavę ir dėžutę, kur kraunasi visa kamerų informacija. Būtina įsitikinti, kad jos sumontuotos teisingai, nes jų praradimas mums galėtų kainuoti vietą lenktynėse“, – aiškino A.Juknevičius.

Automobiliuose įdiegtos kameros bus labai plataus kampo, tad organizatoriai galės stebėti visą pilotų kabiną. Daugiau nei dvi valandas trukusį įdiegimo procesą kuravęs lenktynių organizatorius komandą patikino, kad jų judesiai bus sekami itin griežtai. Įtarimų gali sukelti bet kokie papildomi dalyvių naudojami užrašai ar ne pagal kelio knygą pasirinktas maršrutas.

Šią naujovę Dakarą organizuojanti A.S.O šiemet įdiegė siekdama kovoti su jau daug metų sklandančiais gandais apie gamyklinių komandų samdomus mapmanus.

„Naudodami geriausius satelitinius žemėlapius mapmanai gamyklinių komandų pilotams parengia stenogramas, kuriose tiksliai nurodo, kur pravažiuoti ir kokį kampą vienoje ar kitoje vietoje galima nukirsti. Kiekvienas toks nukirtimas ekipažui sutaupo bent po 2 minutes. Dienos pabaigoje tai gali lemti labai didelį skirtumą“, – kalbėjo komandos lyderis.

Po visų administracinių ir techninių procedūrų dykumų ekspertas savo safario stiliaus bolidą papuošė teisėtai jam priklausančiu Dakaro legendos lipduku.

Saudo Arabijos mieste Džidoje 41-asis Dakaro ralis startuoja jau sekmadienį. Šeštadienį dalyvių lauks podiumas, ant kurio daugiausia patirties smėlynuose sukaupęs lietuvis Antanas Juknevičius važiuos jau 11-ąjį kartą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

19:14
00:37
01:19

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas