Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 15d. 20:00

Vyrukų iš „13-o angaro“ sėkmės istorija: pačių sukonstruoti BMW – ir „driftui“, ir kelionei į bažnyčią

„13 angaro" projektai
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr. / „13 angaro" projektai

Du vaikinai – Pasvalyje gimęs Laurynas Sakalauskas ir iš Ramygalos kilęs Simonas Chirv – pastaruoju metu dienas, o dažnai ir naktis leidžia sostinėje esančiose dirbtuvėse, pavadintose „13-u angaru“. Dabar jie čia užsiima lenktyninių automobilių ruošimu profesionaliam sportui, vykdo įnoringiausių klientų užgaidas ir imasi tokių darbų, apie kuriuos eiliniame servise dirbantis šaltkalvis net nenorėtų pagalvoti. 15min „gazuotojų“ dėmesiui – dviejų vaikinų sėkmės istorija, prasidėjusi tiesiog pomėgiu ir besitęsianti iki šiol.

gazas@15min.lt

Vilniuje, greta Minsko plento esančiame angarų masyve variklių garsus galima išgirsti net naktimis. Jei tai sezono įkarštis ar tuo labiau varžybų išvakarės, tikėtina, kad čia sutiksite Lauryną ir Simoną. Jie hobį pavertė mėgstamu darbu.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Simonas Chirv ir Laurynas Sakalauskas
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Simonas Chirv ir Laurynas Sakalauskas

Pradėjo nuo BMW ardymo

Pasak Lauryno, jųdviejų su Simonu pomėgis ardyti ir konstruoti atsirado dar tuomet, kai vaikinai dirbo automobilių laužyne. Turėdami laiko jie ėmė kergti skirtingų BMW automobilių kėbulus ir variklius. Tiesiog vedini noro eksperimentuoti ir smalsumo.

Vieną, antrą, trečią standartinį BMW variklį pakeitėme – nebeįdomu.

„Su Simonu kartu dirbame jau 3-4 metus. Pradėjom dirbti BMW automobilių laužyne ir pamažu viskas rutuliojosi. Vieną, antrą, trečią standartinį BMW variklį pakeitėme – nebeįdomu. Tuomet pirmą 2,5 litro „plytą“ iš E34 kėbulo įdėjome į „chuligankę“. Konstruodavome tik dėl įdomumo, ką su kuo galima sujungti. Galiausiai viskas baigėsi tuo, kad teko pagrindinį darbą pakeisti tuo hobiu. Paskui į „chuligankę“ dėjome trilitrį motorą su dviguba vožtuvų valdymo sistema (Double VANOS), vėliau ir V8 formos variklį pritaikėme. Vienas sunkesnių projektų buvo į E46 kėbulą įdėti V8, 4,4 litro darbo tūrio variklį. Teko viską keisti kardinaliai“, – prisiminė Laurynas.

Pašnekovai pasakoja, kad pirmieji projektai buvo skirti savo pačių malonumui. Susikonstravę kokį nors modelį vaikinai vakarais, kai angarų teritorija užsidarydavo nuo pašalinių asmenų, čia pat testuodavo savo kūrinius. Po kurio laiko jiedu sulaukė ir vieno kito užsakymo. Variklių keitimai sudomino vaikinų draugus ir pažįstamus, tad pamažu iš tokios veiklos pradėjo gauti pajamų.

Komandos nuotr./„13 angaro" projektai
Komandos nuotr./„13 angaro" projektai

Užsakymai sportui, kasdieniam vairavimui ir kelionei į bažnyčią

Laikui bėgant vaikinai automobilius ruošti ėmė vis profesionaliau, tad į juos dėmesį atkreipė šoninio slydimo varžybų ir žiedinių lenktynių dalyviai. Šiuo metu vaikinų hobis įsisukęs taip, kad kieme stovi penki automobiliai-projektai, kuriuos pagal užsakovų norus ir finansines galimybes jie pasiruošę bet kada pabaigti.

„Dabar angare turime seną „Ford Capri“. Jį ruošiame visiškai nuo nulio. Iš pradžių šio automobilio užsakovo vizija buvo nelabai aiški. Žmogus dar pats tiksliai nežinojo, ko nori. Galiausiai priėjome iki to, kad dėsime BMW tiltus. Tada lieka du variklio pasirinkimai – trilitris dviejų „vanosų“ arba V8. Vaikinas pasitaupė pinigų ir paprašė įdėti V8. Tai dabar konstruojame.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./„13 angaro" projektai
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./„13 angaro" projektai

Kai konstruoji automobilį sportui tokiam kėbule, keisti reikia viską nuo A iki Z. Pavyzdžiui šiuo metu stabdžių pūslė dar neįeina į komplektaciją, netelpa niekur. Tačiau kažkur ją įdėsime vistiek, fantazijos klausimas. Užsakovas mums tą automobilį atvežė iš Didžiosios Britanijos, mes čia jį paruošime ir žmogus automobilį išsiveš atgal, dalyvaus „drifto“ varžybose.

Raudonas BMW bus skirtas važinėti į bažnyčią.

Kieme stovi dar keli projektai. Pavyzdžiui tas raudonas BMW bus skirtas važinėti į bažnyčią.

Tiesiog šiaip, kasdienai. Gatvinis. Taip pat yra ir „Nissan Patrol“ visureigis su BMW varikliu, kurį ruošiame bekelės varžyboms“, – projektus vardijo Laurynas.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./„13 angaro" projektai
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./„13 angaro" projektai

Bemiegės naktys – sudedamoji mechaniko darbo dalis

Laurynas pridūrė, kad kartu su Simonu ruošia automobilius ne tik pagal individualius užsakymus, bet ir aptarnauja nuolat žiedinėse lenktynėse dalyvaujančią komandą. Taigi mechanikai turi spėti ir idealiai paruošti ekipos BMW bolidą visiems kas mėnesį sezono metu vykstantiems „BaTCC“ etapams bei Palangoje rengiamoms „1006 km lenktynėms“.

Mechanikai neslepia – aptarnaujant automobilius varžybose ir ruošiantis joms, iššūkių yra gerokai daugiau nei tiesiog ramiai garaže konstruojant kokį nors projektą pagal kliento norus.

Jurgio Adomavičiaus nuotr./Simonas Chirv ir Laurynas Sakalauskas
Jurgio Adomavičiaus nuotr./Simonas Chirv ir Laurynas Sakalauskas

„Prižiūrime BMW automobilius. „Štukoj“ (1006 km - red. past.) irgi mūsų dvi nuo nulio gamintos mašinos važiuoja, du E46 modeliai. Mes patys prižiūrime „pirmuką“. Kieme dar vienas baltas dyzelinis „pirmukas“ stovi. Šiemet irgi planuojama juo startuoti Palangoje.

O mechanikų gyvenimas tai įdomus. Kiekvienais metais prieš varžybas sakome, kad anksčiau pasidarysime namų darbus, bet nė karto taip nebuvo. Paskutinę naktį vistiek dar turi „persiberti“ mašiną, susirasti detalių vidury nakties, surinkti viską atgal ir tada po bemiegės nakties važiuoti į lenktynes. Kaip nori, taip dėliokis, bet paskutinė naktis vistiek bus garaže ir be miego“, – tikino Laurynas.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./„13 angaro" projektai
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./„13 angaro" projektai

Pašnekovas atskleidžia, kad mechanikams per lenktynes dažnai tenka susidurti su įvairiais iššūkiais. Pasak Lauryno, daugelį techninių gedimų išspręsti nėra sunku – tereikia turėti atsarginių dalių ir mokėti greitai suktis. Tačiau yra tokių situacijų, kai mechanikai priversti sudėti ginklus ir iškelti rankas.

Jei dar nors kiek važiuoja variklis – peržegnojai ir paleidai atgal į trasą, kol visiškai „užsilenks“.

„Yra buvę nemažai ir avarijų, kai vairuotojas „nurašo“ mašiną ir kažkas linksta važiuoklėje. Tada turi labai staigiai viską atstatyti, kad automobilis vėl važiuotų tiesiai. Pakeiti kokią lenktą traukę, išvirtimą bei suvedimą jau tada padarai „iš akies“ ir vėl leidi automobilį į trasą bei žiūri, kaip vairuotojui važiuojasi.

O varžybos baigtos tada, kai sugenda motoras. Jei dar nors kiek važiuoja variklis – peržegnojai ir paleidai atgal į trasą, kol visiškai „užsilenks“. Kitų variantų nėra“, – lenktynių prisiminimais dalijosi Laurynas.

Komandos nuotr./„13 angaro" projektai
Komandos nuotr./„13 angaro" projektai

Patys laiko lenktyniauti neturi

Nuolat garaže arba varžybose varžtus sukiojantys bei automobilius ruošiantys mechanikai atviri – patiems užsiimti net ir paprasčiausiu automobiliu sportu laiko nebelieka. Nors kartais ir norėtųsi kur nors išvažiuoti prie vairo patiems, tačiau dažniausiai tenka apsiriboti tik tuo laiku piloto sėdynėje, kuris skiriamas automobilio testavimui.

„Nebelieka laiko patiems kažkur važiuoti dalyvauti. Automobilį klientui turi atiduoti pilnai išbandytą, paruoštą, be jokių silpnų vietų ar mazgų. Visas mūsų bandymų poligonas – ši angarų teritorija. Vakare užsidarome vartus ir tada bandome automobilius tol, kol sulūš. Juk gamyklose daug galvyčių galvoja apie tai, ką mes turime apmąstyti tik dviese su Simonu. Todėl tenka eksperimentuoti, važiuoti, laužyti kol sulūžta, žiūrėti silpnąsias vietas ir viską tobulinti iki begalybės. Tik tada ramia galva gali atiduoti automobilį klientui“, – sakė pašnekovas.

Prieš pusantrų metų išplėtę savo patalpas „13-ame angare“, Laurynas su Simonu galvojo ir apie jųdviejų kolektyvo pastiprinimą, tačiau mechanikai tvirtina, kad iniciatyvių, protingų ir užsispyrusių, žmonių šioje srityje trūksta.

„Žmonių nėra. Labai daug noro ir praktikos reikia. Ir tai nėra itin pelninga. Tai kaip hobis, duodantis šiek tiek pajamų, tačiau ne aukso kalnus. Vienetai yra tokių žmonių, kad ateitų ir kažką čia padarytų. Atrodo, kad ir dirba žmogus paprastame automobilių servise, tačiau čia, kai reikia nuo nulio viską perdaryti, susigaudyti nėra lengva net ir patyrusiam meistrui. Išimti ir įdėti gali kiekvienas šaltkalvis, bet kai reikia viską perdaryti kardinaliai, prasideda sunkumai“, – situaciją apibūdino Laurynas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Strasbūro atakos įtariamasis buvo stebimųjų sąraše: ką reiškia kategorija „S“?

Pasaulis kišenėje

Staiginės kaime – paaiškinimas, kodėl Berlyne yra Tauragės gatvė

Aktualu

Vladimiras Putinas supranta, kad repo muzikos neuždraus, todėl nori ją kontroliuoti

Sportas

Nelaimė Vokietijoje – po rungtynių stadione mirė Štutgarto kapitono tėvas

Gyvenimas

Dvidešimt metų neįgaliojo vežimėlyje sėdintis Andrejus: „Ribos yra mūsų galvose“

„Vieni vartai“: nacionalinio stadiono cirkas, A lygos gelbėjimo planas ir Čempionų lyga

Aktualu

Kaune – mūšis dėl požeminių konteinerių vietos: gyventojai iškvietė net policiją

Gyvenimas

Išgirdusi Parkinsono ligos diagnozę, moteris atrado antrą kvėpavimą: žmonės dažnai mūsų nesupranta

Gyvenimas

Vaistų neprireiks: 3 maisto produktai, kurie numalšins skausmą

Aktualu

Lietuvis narkotikų prekeivis prisidengė dviem nepilnametėm mergaitėm

Vardai

Saulius Prūsaitis surengė finalinį „39“ šou – publika jį vadina metų koncertu

Aktualu

Paulius Jurkevičius: Dovanų skonis. Turtuoliams, vidutiniokams, taupiems

Vardai

54 kilogramus numetusi R.Antonovienė nepaliauja stebinti: pakeitė šukuoseną ir pasiputlino lūpas

Mokslas.IT

Ar apsimoka pirkti naujausią telefono modelį? Atsakymas jus nustebins

Gyvenimas

Darius sukūrė filmuką ir pasipiršo kino teatre: slapta kamera užfiksavo merginos reakciją

Gazas

Dabar viskas aišku: trinktelėsite automobilio durelėmis – pildysite deklaraciją

N-18 Vardai

Argentiną drebina sekso skandalas: 16-metę „Bjauriojo ančiuko“ aktorę išprievartavo serialų žvaigždė

Kultūra

Talino kino festivalis: kelionė po savo įsimylėjimų istoriją ir gedulo anatomija

Kultūra

Reta M.Prousto knyga parduota už rekordinę 1,5 mln. eurų sumą

24sek

Rezultatyvus A.Juškevičius pralaimėjo, M.Kalnietis džiaugėsi pergale

Naujienos

Aktualu

Strasbūro atakos įtariamasis buvo stebimųjų sąraše: ką reiškia kategorija „S“?

Pasaulis kišenėje

Staiginės kaime – paaiškinimas, kodėl Berlyne yra Tauragės gatvė

Aktualu

Vladimiras Putinas supranta, kad repo muzikos neuždraus, todėl nori ją kontroliuoti

Sportas

Nelaimė Vokietijoje – po rungtynių stadione mirė Štutgarto kapitono tėvas

Gyvenimas

Dvidešimt metų neįgaliojo vežimėlyje sėdintis Andrejus: „Ribos yra mūsų galvose“

„Vieni vartai“: nacionalinio stadiono cirkas, A lygos gelbėjimo planas ir Čempionų lyga

Aktualu

Kaune – mūšis dėl požeminių konteinerių vietos: gyventojai iškvietė net policiją

Gyvenimas

Išgirdusi Parkinsono ligos diagnozę, moteris atrado antrą kvėpavimą: žmonės dažnai mūsų nesupranta

Gyvenimas

Vaistų neprireiks: 3 maisto produktai, kurie numalšins skausmą

Aktualu

Lietuvis narkotikų prekeivis prisidengė dviem nepilnametėm mergaitėm

Vardai

Saulius Prūsaitis surengė finalinį „39“ šou – publika jį vadina metų koncertu

Aktualu

Paulius Jurkevičius: Dovanų skonis. Turtuoliams, vidutiniokams, taupiems

Vardai

54 kilogramus numetusi R.Antonovienė nepaliauja stebinti: pakeitė šukuoseną ir pasiputlino lūpas

Mokslas.IT

Ar apsimoka pirkti naujausią telefono modelį? Atsakymas jus nustebins

Gyvenimas

Darius sukūrė filmuką ir pasipiršo kino teatre: slapta kamera užfiksavo merginos reakciją

Gazas

Dabar viskas aišku: trinktelėsite automobilio durelėmis – pildysite deklaraciją

N-18 Vardai

Argentiną drebina sekso skandalas: 16-metę „Bjauriojo ančiuko“ aktorę išprievartavo serialų žvaigždė

Kultūra

Talino kino festivalis: kelionė po savo įsimylėjimų istoriją ir gedulo anatomija

Kultūra

Reta M.Prousto knyga parduota už rekordinę 1,5 mln. eurų sumą

24sek

Rezultatyvus A.Juškevičius pralaimėjo, M.Kalnietis džiaugėsi pergale

Vardai

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas