Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 14d. 08:45

Vytautas Švedas prieš startą „Talsi“ ralyje: Čempionų taurę dar susigrąžinsime

Vytautas Švedas ir Žilvinas Sakalauskas
Vytautas Švedas ir Žilvinas Sakalauskas

Šį savaitgalį Latvijoje vyksiantis „Rally Talsi 2015“ tituluotam Lietuvos lenktynininkui kelia ypatingas emocijas. Vytautas Švedas su Žilvinu Sakalausku iki šiol yra vienintelis ekipažas, du kartus iškovojęs Čempionų taurę. Šiemet prestižinis apdovanojimas atiteks kitiems, bet kauniečiai turi ambicijų jį vėl susigrąžinti.

Pirmąkart sėkmė „Juta Racing“ komandos tandemui nusišypsojo 2011 m., o pernai ją pavyko pakartoti. Į Latviją išvykstantys lenktynininkai drauge vežasi ir pereinamąjį trofėjų, dėl kurio varžosi įvairių čempionatų nugalėtojai. Kadangi pernai V. Švedui čempiono vardo pelnyti nepavyko, sportininkas garbingą apdovanojimą perleis į kolegų rankas, bet tikisi, kad neilgam. Daugkartinis Lietuvos čempionas norėtų Čempionų taurę susigrąžinti visam laikui, mat tris kartus ją iškovojęs ekipažas gauna teisę trofėjų pasilikti.

„Pasiilgau važiavimo. Neturėjome padorios žiemos, todėl per paskutinį pusmetį neteko rimčiau palenktyniauti. „Talsi“ ralis suteiks progą grįžti į sportinį ritmą ant taip mėgstamo žvyro. Šiemet mūsų prioritetas – Lietuvos ralio čempionatas. „Winter“ ralyje nepavyko susitarti su automobiliu ant nuolat kisdavusios kelio dangos, todėl rezultatas nebuvo pats geriausias. Tačiau turime džiaugtis, kad pagaliau išvis finišavome ir pelnėme pirmuosius sezono taškus, nes kelerius metus iki tol mums žiemos ralis būdavo lyg užkeiktas – vis neatvažiuodavome iki finišo dėl klaidų ir gedimų“, – sausio pabaigoje vykusiame „Halls Winter Rally“ iškovotą trečią vietą prisimena V. Švedas.

„Juta Racing“ ekipažas tvirtina esąs pasirengęs ralio vasaros sezonui. Tuo sportininkai įsitikino praėjusį savaitgalį Zarasų apylinkėse surengtuose testuose. Pasak V. Švedo, komandos mechanikai labai daug dirbo ruošdami „Mitsubishi Lancer EVO X“ lenktyninį automobilį. Tvirtu užnugariu ekipažui tapo ir ištikimi komandos rėmėjai. Pernai ne kartą dėl gedimų finišo nepasiekę sportininkai viliasi, kad visi technikos kaprizai jau pasiliko praeityje ir pagaliau fortūna į juos atsigręžė veidu.

Manau, kad kiekvienas save gerbiantis lenktynininkas privalo būti pavyzdžiu kitiems, kaip paisyti Kelių eismo taisyklių ir profesionaliai elgtis prie automobilio vairo

Per paskutinį pusmetį, net ir nedalyvaudamas lenktynėse, V. Švedas nestokojo veiklos. Ralio meistras lankėsi mokyklose, skaitė paskaitas ir vis pasirodydavo televizijos eteryje, kur būsimus, pradedančius ir jau patyrusius vairuotojus mokė saugaus elgesio kelyje: „Manau, kad kiekvienas save gerbiantis lenktynininkas privalo būti pavyzdžiu kitiems, kaip paisyti Kelių eismo taisyklių ir profesionaliai elgtis prie automobilio vairo – stebėti ar net gebėti skaityti kelią bei vengti bet kokių avarinių situacijų su visais jų skaudžiais padariniais. Taigi, kol ilgėjausi ralio, energiją skyriau socialinei veiklai, kuri neleido pamiršti kasdienio vairavimo įgūdžių, nes teko daug pasivažinėti po Lietuvą.“

Šiuo metu visas V. Švedo dėmesys sukoncentruotas į savaitgalio lenktynes Latvijoje, kurios sykiu taps ir antruoju Lietuvos ralio čempionato etapu. Pašnekovas neslepia simpatijų broliukų latvių rengiamam raliui. Šis dėl savo kokybiškos organizacijos bei techniškų trasų kasmet sutraukia daug dalyvių ir žiūrovų. Šiemet prie starto linijos išsirikiuos apie 80 ekipažų iš Baltijos šalių, Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Suomijos, Rusijos ir Baltarusijos.

„Iš tikrųjų tai yra lenktynės, į kurias kasmet norisi grįžti ir pasivaržyti su greičiausiais Baltijos šalių pilotais. Jau po pirmojo etapo savo kraityje turėdami šiek tiek taškų, galime jaustis drąsiau, nes Lietuvos čempionate galioja „vieno minuso“ sistema, kuomet galutinėje lentelėje atmetamas blogiausias vienų lenktynių rezultatas. Tai nuteikia optimistiškai ir tikiu, kad leis trasoje važiuoti šiek tiek greičiau. Mėginsime iš savęs ir automobilio pareikalauti dar daugiau, kad užsitikrintume kuo aukštesnę poziciją galutinėje sezono rikiuotėje“, – savo lūkesčiais dalijasi V. Švedas.

Lenktynininkas tikisi kaimyninės Latvijos trasose sulaukti gausaus tautiečių palaikymo. Anot jo, pagrindinis šių varžybų organizatorius, buvęs garsus ralio pilotas Raimonds Strokšs, kaskart ypatingą dėmesį skiria žiūrovų patogumui. Kartais dėl to sportininkams tenka įveikti didesnius atstumus iš vieno greičio ruožo į kitą ar prireikia ilgiau palaukti savo eilės prie startų linijų.

„Planuojantiems savaitgalį praleisti „Talsi“ ralyje, jei iki šiol neteko ten būti, trumpai pasakysiu, kad organizatoriai jau pasirūpino, kaip gerai praleisti laiką, kol jūs dar nė neatvykote. Pakeliui degalinėse verta pasirūpinti ralio žurnalu, kuriame tiksliai ir aiškiai nurodyta, kada ir kur važiuoti, ką stebėti, – pataria V. Švedas. – Tad belieka susitikti lenktynėse.“

„Rally Talsi 2015“ dalyviai per dvi dienas nuvažiuos daugiau kaip pusketvirto šimto kilometrų, iš kurių 115,6 km sudarys 11 greičio ruožų. Sekmadienį vakare Talsio mieste įvyks iškilminga apdovanojimų ceremonija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas