Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 14d. 08:39 , Atnaujinta: 2018 vasario 14d. 17:02

„Metų lenktynininko“ apdovanojimuose A.Juknevičius paaiškino, kodėl balsavo už save

Skaitytojai ir automobilių sporto žinovai nusprendė – „Metų lenktynininko“ vardo verčiausias Antanas Juknevičius, o „Metų autosporto veido“ titulo – Vaidotas Žala. 15min studijoje paaiškėjo, kad Vaidotas Žala jau planuoja startą Lietuvos ralio čempionate, o Antanas Juknevičius atskleidė, kodėl paprašytas įvardyti geriausią lenktynininką balsą skyrė sau.

„Metų lenktynininko“ apdovanojimus 15min rengia nuo 2009-ųjų metų. Kasmet kandidatus, verčiausius skambių titulų, išrenka iš įvairių visuomenės atstovų, žurnalistų, automobilių sporto žinovų ir ekspertų sudaryta komisija. Už kandidatus balsuoja ir 15min skaitytojai, kurių balsai sudaro pusę sportininkams tenkančių balų.

„Lietuvos autosporto renginiu 2017“ buvo paskelbtos „Eneos 1006 km lenktynės“ Palangoje, „Perspektyviausiu lenktynininku 2017“ tapo Rokas Baciuška, „Metų autosporto veidu 2017“ – Vaidotas Žala, o „Metų lenktynininku 2017“ tapo Antanas Juknevičius.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vaidotas Žala ir Antanas Juknevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vaidotas Žala ir Antanas Juknevičius

Nustebino ir patį

Vaidotas Žala, priimdamas „Metų autosporto veido 2017“ apdovanojimą, juokėsi sužinojęs, kad bene dažniausiai jam balus skyrę komisijos nariai minėjo legendinį šuolį “Samsonas Rally Rokiškis„ metu. Tąkart lenktynininkas nuo tramplino pakilo šonu ir, po gero skrydžio, nusileido ant ratų ir nė kiek nesutrikęs numynė toliau.

Visgi 15min studijoje V.Žala nustebti ir sutrikti buvo dėl ko.

„Man pačiam tas šuolis buvo netikėtas. Mes žinojome, kad toje vietoje yra posūkis, bet taip išėjo, kad 150 metrų prieš tai buvo tramplinas, šoktelėjome ir tada planavau stabdyti. Bet šuolis „suvalgė“ visą stabdymo kelią ir gavosi, kad “atėjom„ į posūkį ir kelias dingo“, – šypsojosi prisiminęs V.Žala.

VIDEO: Vaidoto Žalos šuolis „Samsonas Rally Rokiškis“ GR5

Tokį garsiai nuskambėjusį šuolį jis vadino visiška sėkme ir tikino, kad tokie dalykai nutinka tik retkarčiais ir dažniausiai – netyčia.

„Gali dešimt metų važiuoti, stengtis, siekti rezultatų, o čia – vienas šuolis ir visi kalba“, – sakė lenktynininkas.

Jis prisipažino, kad šiuo metu rengiasi grįžti į Lietuvos ralio čempionato trasas ir važiuoti bent keliuose etapuose. Jei viskas pasiseks, sportininkas turėtų startuoti jau Kelmėje vyksiančiame čempionato etape.

Svarbiausias kriterijus – tarptautinės varžybos

Antanas Juknevičius kalbėdamas apie šių metų lenktynes, kuriose rengiasi dalyvauti, neslėpė dvejonių. Pasak jo, norėtųsi važiuoti nors viename Pasaulio ralio-reido čempionato etape, tačiau didžiausias klausimas – kokiu autombiliu. Jei važiuojama būtų Dakaro ralyje naudojamu „Toyota Hilux“, šio nebūtų galima patobulinti ir kitąmet Dakare startuoti nespėjus atlikti reikalingų darbų.

Lenktynininkas pats tapo konkurso komisijos nariu ir buvo paprašytas įvertinti Lietuvos automobilių sporto įvykius bei asmenybes praėjusiais metais. Daug šurmulio sukėlė jo sprendimas balsuojant už geriausią praėjusių metų lenktynininką balsą skirti sau. Visgi Dakaro ralyje 12-ą vietą absoliučioje įskaitoje užėmęs pilotas paaiškino, kodėl pasielgė būtent taip.

„Mano kriterijai yra labai aiškūs – jeigu tu važiuoji tik Lietuvoje, tai viena, jeigu važiuoji tarptautinėse varžybose – jau kitą. Aš vienintelis iš Lietuvos važiavau tarptautinėse varžybose ir man pavyko važiuoti ne tik Dakaro ralyje, kurį kai kurie vertina dvejopai. Mes važiavome ir Pasaulio ralio reido čempionate, kuriame užėmėme 6 vietą po Kazachstano etapo ir absoliučioje įskaitoje aš likau 20-as, o Darius Vaičiulis, šturmanas, 18-as“, – kalbėjo lenktynininkas.

Pasak jo, tikrasis lenktynininko meistriškumas atsiskleidžia būtent tarptautinėse varžybose, mat būti Lietuvoje geriausiu nėra taip sudėtinga, kaip parodyti, ką sugebi tarptautinėje arenoje.

Kalbėdamasis 15min studijoje sportininkas atskleidė, kad panašu aiškėja, ar Darius Vaičiulis, jo šturmanas, galės dalyvauti Dakaro ralyje 2019-aisiais. Pasak A.Juknevičiaus, dabar stengiamasi D.Vaičiulio planus įkopti į viršukalnę Antarktidoje kiek įmanoma labiau paankstinti, kad šis spėtų grįžti ir išvažiuoti į Dakarą.

Tiesa, rizika išlieka, mat, atskleidė lenktynininkas, net ir tokiu atveju D.Vaičiulis iš kalnų turėtų sugrįžti gruodžio 23-24 dienomis, kai iki Dakaro ralio bus likę maždaug porą savaičių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas