Prasibrovęs į greičiausių dvidešimtuką Benediktas Vanagas pozicijos neišlaikė ir finišavo 22-oje vietoje, Antanas Juknevičius prarado pozicijas

Vienuoliktasis Dakaro ralio greičio ruožas lenktynininkus nuvedė iš Antofagastos į El Salvadoro miestą. Dalyviams teko įveikti 605 kilometrų atstumą ir daugiau nei šimtą kilometrų nuvažiuoti kovojant su kopomis.
Benediktas Vanagas
Benediktas Vanagas / Tomo Tumalovičiaus nuotr.
Benediktas Vanagas važiavo tarp 20 greičiausių ekipažų

Benediktas Vanagas vienuoliktame greičio ruože toliau kopė į lentelės viršų. Lietuvis devintame iš septyniolikos kontrolės punktų buvo klasifikuojamas 24-oje vietoje ir galiausiai finišą pasiekė prasibrovęs į aukštą 20-ą poziciją.

Tiesa, finišavus ir kitiems dalyviams paaiškėjo, kad lietuvį aplenkė dar du varžovai, tad tautiečiui priklauso 22-oji vieta.

Benedikto Vanago ir Andrejaus Rudnickio ekipažas nuo etapo lyderio atsiliko 1 val. 52 min. 14 sek.

Gedmanto Kropio nuotr./„General Financing-Autopaslauga“ ekipažas

Antanas Juknevičius prarado pozicijas

Antanas Juknevičius dešimtąjį greičio ruožą pradėjo būdamas 37-oje vietoje, tačiau įveikus mažiau nei trečdalį distancijos, lietuvis penktame kontrolės punkte užfiksavo 50-ą rezultatą.

Preliminariais duomenimis, A.Juknevičiaus automobiliui sugedo pavarų dėžė ir ekipažas užtruko ją tvarkydamas.

Antano Juknevičiaus nuotr./Antanas Juknevičius ir Vytauto Obolevičiaus automobilis pakibęs ant skardžio

Automobilių klasėje – Nassero Al-Attiyaho nuopuolis

Vienuoliktas greičio ruožas buvo permainingas šio ralio favoritams. Dėl kol kas nežinomų priežasčių į penktą vietą etape nusirito katarietis Nasseras Al-Attiyahas. Pirmąją vietą šiame greičio ruože sugebėjo pasiekti argentinietis Orlando Terranova. Jis trasoje sugaišo 5 val. 58 min.

Antras šiame greičio ruože finišavo Nani Roma. Jis nuo lyderio atsiliko beveik 11 minučių ir pusantros minutės aplenkė trečioje vietoje finišą pasiekusį Ginielį de Villiersą. Nani Romai į nugarą kvėpuojantis Stephane`as Peterhanselis greičio ruožą baigė ketvirtas.

Motociklų klasės lyderis toliau tvirtina savo pozicijas

Motociklų klasėje ir toliau dominuoja Marcas Coma. Jis laimėjo ir dešimtąjį greičio ruožą, trasoje sugaišdamas 6 val. 36 min. 8 sek. Antras finišavo prancūzas Cyrilas Despres, kuris lyderiui pralaimėjo beveik 3 minutes. Trečią vietą etape iškovojo beveik penkiomis su puse minutės atsilikęs Olivieras Painas.

Keturračiai: Ignacio Casale didina persvarą

Šioje klasėje taip pat dar ne visi dalyviai pasiekė finišą, tačiau greičiausiųjų trejetas jau aiškus. Pirmasis vienuoliktą greičio ruožą įveikė Ignacio Casale iš Čilės. Jis distanciją nuvažiavo per 8 val. 47 min. Antras finišavo dar vienas Čilės atstovas Victoras Manuelas Gallegosas Lozicas. Jis nuo lyderio atsiliko 5 min. 12 sek.

Trečias finišo liniją kirto Kataro lenktynininkas Mohammedas Abu-Issa. Jo deficitas siekė 16 min. 9 sek.